Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

3 ve 5 yaşındaki çocukların velayeti

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 23-08-2012, 09:10   #1
Konuk

Önemli 3 ve 5 yaşındaki çocukların velayeti

sorularıma cevap verirseniz sevinirim iki tane oğlum var demiştim eylül ayında biri 5 yaşını biri 3 yaşını dolduracak çocuklarım bana çok düşkün baba hiç ilgilenmez su dahi istemezler babalarından daha önceki boşanma istediğimde çocuklarımı bana vermiceni söylerdi yine aynısını yaşıcaz bu kesin peki mahkemede iki çocugumuda alma şansım nedir şimdiden teşekkür ederim
Old 23-08-2012, 17:23   #3
Av. Hatun Olguner

Ek olarak ;

Velayet düzenlenirken kardeşlarin birbirinden ayrılmamasına özen gösterilir. Çocukların her ikisinin yaşı küçük olduğundan ve anne sevgi ve şefkatine ihtiyaçları bulunduğundan her iki çocuğun velayetinin anneye verilmesi beklenir.
Old 29-08-2012, 14:50   #4
Konuk

Önemli av.hatun olguner teşekkürler peki şimdi napmalıyım

av.hatun olguner çok teşekkür ederim içim rahatladı... ben yaşadıklarımdan sonra eşime olmuyor gitmiyor boşanalım diyemem tepkisi kötü oluyor fakat artık aynı evde yaşamakta istemiyorum onu hiçbir anlamda istemiyorum sevgim saygım bitti o bunu anlamıyor bu durumda napmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim çocuklarımıda alıp bir ev tutup oraya geçsem ordan dava açsam aleyhimdemi olur bu durum kafam çok karışık tek bildiğim 8 senenın ardından artık aynı evde yaşamak istemediğim nolur yardımcı olun maddi gücüm yok ama ayrılırsam çalışır kimseye muhtaç olmam şimdiden teşekkür ederim
Old 29-08-2012, 20:00   #5
Av. Hatun Olguner

Boşanmayı düşünüyorsanız ayrı bir eve çıkabilirsiniz. Bu durum aleyhinize sonuç doğurmaz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04190993 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.