Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk ve Bilgisayar Yazılımları Avukatlık Bürosu Programları, İçtihat ve Mevzuat Programları, UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi). Hukukla ve hukukçularla ilgili her türlü bilgisayar yazılımlarına dair sorular, program incelemeleri ve sohbetler

UDF uzantılı dosyalar içinde arama yapmak

Yanıt
Old 05-10-2017, 12:09   #1
cordell

İnceleme UDF uzantılı dosyalar içinde arama yapmak

Merhabalar,

İşlemlerimi UYAP üzerinden yürüttüğüm için, uzunca bir süredir bütün dilekçelerimi en baştan UYAP doküman editöründen yazıp, UDF formatında saklıyorum.

Şunu fark ettim: Windows'un arama uygulamasını kullandığımızda, DOC/DOCX (Word) ve PDF (Adobe) uzantılı dosyaların içindeki kelimeleri bulabiliyoruz; ancak aynı durum UDF uzantılı dosyalar için geçerli değil.

Mesela bir dilekçede bir içtihat kullandım. Aynı içtihadı tekrar alıntılamak istiyorum ve diyelim ki esas no aklımda (2012/12345 E. olsun). "2012/12345 E." sorgusunu Windows içinde arattığımda bu ibare Word ile hazırlanmış bir dilekçede varsa çıkıyor; ancak UDF dosyalarında varsa da görüntülenmiyor.

Bununla ilgili bir çözüm önerisi olan var mıdır?
Old 20-10-2017, 10:18   #2
txyz

Mesajınıza istinaden kontrol ettim arama yapılıyor böyle bir sıkıntı yok. İsterseniz programı kaldırıp güncel versiyonunu kurun .

http://www.uyap.gov.tr/editoryardim/
Old 06-11-2017, 17:55   #3
yabgu

Alıntı:
Yazan cordell
Merhabalar,

İşlemlerimi UYAP üzerinden yürüttüğüm için, uzunca bir süredir bütün dilekçelerimi en baştan UYAP doküman editöründen yazıp, UDF formatında saklıyorum.

Şunu fark ettim: Windows'un arama uygulamasını kullandığımızda, DOC/DOCX (Word) ve PDF (Adobe) uzantılı dosyaların içindeki kelimeleri bulabiliyoruz; ancak aynı durum UDF uzantılı dosyalar için geçerli değil.

Mesela bir dilekçede bir içtihat kullandım. Aynı içtihadı tekrar alıntılamak istiyorum ve diyelim ki esas no aklımda (2012/12345 E. olsun). "2012/12345 E." sorgusunu Windows içinde arattığımda bu ibare Word ile hazırlanmış bir dilekçede varsa çıkıyor; ancak UDF dosyalarında varsa da görüntülenmiyor.

Bununla ilgili bir çözüm önerisi olan var mıdır?

Maalesef .UDF nin içerikleri görüntülenemiyor. Dosya arama ayarları gelişmiş seçeneklerinden "dosya içeriği" seçeneğini seçmeme rağmen UYAP DÖKÜMAN EDİTÖRÜ nasıl bir yazılımsa içerik okunamıyor.
Old 17-11-2017, 12:56   #4
txyz

Ben denediğimde böyle bir sorun görünmüyor. Belki de jpg ve benzeri fotoğraf formatında kopyala yapıştır yapıyor ve o biçim üzerinden kaydediyorsunuz bu nedenle göremiyor olabilirsiniz. Eğer kopyala yapıştır yapıyorsanız not defterine yapıştırdıktan sonra uyap döküman editörüne tekrar kopyala yapıştır yapın . Ayrıca daha gelişmiş notepad++ programını da kullanabilirsiniz.

https://notepad-plus-plus.org/download/v7.5.1.html
Old 06-11-2021, 12:08   #5
E.YILMAZ

Alıntı:
Yazan yabgu
Maalesef .UDF nin içerikleri görüntülenemiyor. Dosya arama ayarları gelişmiş seçeneklerinden "dosya içeriği" seçeneğini seçmeme rağmen UYAP DÖKÜMAN EDİTÖRÜ nasıl bir yazılımsa içerik okunamıyor.
Bakale.com sitesinde yer alan bakalebul programı
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi