Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

adli yardım başvurum

Konuyu Kilitleyin
Old 26-11-2010, 15:24   #1
Konuk

Varsayılan adli yardım başvurum

adli yardım talebi için baroya başvurdum..fakat 15 gündür herhangi bir açıklama gelmedi.. gerekli belgeleri temin ettim ve adli yardım bürosuna teslimettim..komisyon toplanacağını ve karar oradan çıkacak denildi fakat henüz hala bir bilgi verilmedi...karşı taraf dava açmaya hazırlanıyor çocuğun velayetini almak için.. bu arada dava açrlarsa çocuğumu almalarından korkuyorum..henüz çok küçük çocuk

boşanmada gerçekleşmedi ayrı yaşıyoruz mağdur durumdayım..belgelere nafaka ve velayert için istediğimi yazdım ama boşanmadan bahsetmedim.. karşı taraf boşanma davası açarsa bana yardımcı olacak avukat bu durmla ilgilenmezmi???teşekkür ederim
Old 26-11-2010, 16:18   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
adli yardım talebi için baroya başvurdum..fakat 15 gündür herhangi bir açıklama gelmedi.. gerekli belgeleri temin ettim ve adli yardım bürosuna teslimettim..komisyon toplanacağını ve karar oradan çıkacak denildi fakat henüz hala bir bilgi verilmedi...karşı taraf dava açmaya hazırlanıyor çocuğun velayetini almak için.. bu arada dava açrlarsa çocuğumu almalarından korkuyorum..henüz çok küçük çocuk

boşanmada gerçekleşmedi ayrı yaşıyoruz mağdur durumdayım..belgelere nafaka ve velayert için istediğimi yazdım ama boşanmadan bahsetmedim.. karşı taraf boşanma davası açarsa bana yardımcı olacak avukat bu durmla ilgilenmezmi???teşekkür ederim

Sayın konuk, biraz sabretmeniz gerekecek. Çünkü sözettiğiniz 15 günün 9 günü zaten bayram tatiliydi.
Adli yardımdan atanan avukat sizinle görüşür, görevlendirildiği husus ve talepleriniz doğrultusunda dava açar ya da size karşı açılan davada sizi temsil eder. Görevlendirme dışındaki davalar o avukat tarafından takip edilmez. Ancak sizin açacağızın dava ile karşı tarafın açacağı dava birbiri ile bağlantılı olduğundan mahkemece iki davanın birleştirilmesine karar verilebileceği gibi, ayrı davalar halinde görülürse Baro'ya yeniden başvurarak aynı avukatın görevlendirilmesini isteyebilirsiniz. Baronun adli yardımdan görevlendirdiği avukatın sadece o Baronun bulunduğu ildeki dava ile ilgilenebileceğini, karşı tarafın açacağı dava başka ilde ise o il Barosuna başvurmanız gerektiğini de belirteyim.
Old 26-11-2010, 18:06   #3
Konuk

teşekkür ederim bilgilendirmeniz için...endişem bu süre daha da uzarsa açılacak davayı kaybedermiyim hususundaydı..sitede hukukçulardan yardım alınması ve maddi durumu yetersizler için baronun bu konuda yardım alınması sıklıkla vurgulanıyor..bende site aracılığı ile bilgilendim..tekrar teşekkür ederim..
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi