Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

velayet davasinda bir avukattan yardim almali miyim?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 26-07-2012, 12:02   #1
Konuk

Varsayılan velayet davasinda bir avukattan yardim almali miyim?

Merhaba
Ben 2000 yilindan 2007 yilina kadar evli bir adamla birliktelik yasadim bu birliktelikten 2003 senesinde bir oglum oldu 6 yasina kadar Benin nufusuma kayitliydi 6 yasinda babasi nufusta tanidi velayet durumundan dolayi bendeydi Ben ayrildim ve Su an bir baskasiyla resmen evliyim Ben evliligimi oglumun babasindan gizledim lakin nufusunu kullanip benim kisisel bilgilerime ulasmis oglunu almak icin velayetin degistirilmesi davasi acmis avukati maddi durumu zayif hemde baska biriyle evli aliriz demis lster istemez korktum birde dava onun yasadigi ilde acilmis AMA Ben bunu istemiyorum bu konuda ne yapabilirim kendisi evli 64 yasinda ve daha acilana kadar kimsenin haberi yoktu oglumdan bu durumda oglumun velayetini alabilirmi nafaka talebim ayni davada gorulurmu avukat tutmalimiyim davada il degisikligi mumkunmu simdiden tesekkurler
Iyi gunler
Old 26-07-2012, 14:25   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba
Ben 2000 yilindan 2007 yilina kadar evli bir adamla birliktelik yasadim bu birliktelikten 2003 senesinde bir oglum oldu 6 yasina kadar Benin nufusuma kayitliydi 6 yasinda babasi nufusta tanidi velayet durumundan dolayi bendeydi Ben ayrildim ve Su an bir baskasiyla resmen evliyim Ben evliligimi oglumun babasindan gizledim lakin nufusunu kullanip benim kisisel bilgilerime ulasmis oglunu almak icin velayetin degistirilmesi davasi acmis avukati maddi durumu zayif hemde baska biriyle evli aliriz demis lster istemez korktum birde dava onun yasadigi ilde acilmis AMA Ben bunu istemiyorum bu konuda ne yapabilirim kendisi evli 64 yasinda ve daha acilana kadar kimsenin haberi yoktu oglumdan bu durumda oglumun velayetini alabilirmi nafaka talebim ayni davada gorulurmu avukat tutmalimiyim davada il degisikligi mumkunmu simdiden tesekkurler
Iyi gunler

Sayın konuk,
1- Öncelikle belirtelim ki davalarınızı bir avukatla birlikte sürdürmeniz son derece önemlidir. Aksi halde usul bilginiz yeterli olamayacağından basit hatalar nedeniyle hak kaybına uğrayabilirsiniz. Maddi durumunuz yeterli değilse, barodan adli yardım çerçevesinde avukat isteyebilirsiniz.
2- Evlenmeniz tek başına velayetin değiştirilmesine yol açacak bir neden değildir.
3- Nafaka için ayrı bir dava açabilirsiniz.
4- Velayet davaları çocuğun bulunduğu yerdeki mahkemede açılmalıdır. Bu nedenle yetki itirazında bulunabilirsiniz.

Sayın konuk,
Davanızı hukuki yardım almadan yürütmeniz, sizin için önemli bu konuda beklemediğiniz sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle doğrudan hukuki yardım almayı ihmal etmeyiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi