Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Acaba Davalı Vekilini Baroya Şikayet Mi Etsem?

Yanıt
Old 15-11-2004, 20:44   #1
Brusk

Varsayılan Acaba Davalı Vekilini Baroya Şikayet Mi Etsem?

Değerli Site üyeleri, 1,5 yıllık Avukatım. Büyük ideallerlre başlamıştım Hukuk fakültesine ancak uygulamada yaşadığım sıkıntılar sebebiyle kısa sürede meslekten soğudum bile, size bir Avukatın Nasıl hukuk cambazlığı yaptığını anlatmak isterim...
Davacı vekili olarak üstlendiğim bir Kooperatif uyuşmazlığı ile ilgili davada Müvekkillere verilecek bağımsız bölümlerin geç teslim edilmesi sebebiyle sözleşme gereği geciken her ay için doğan kira alacaklarımızın tahsili amacıyla hakkında dava açmış olduğumuz Davalı Kooperatif vekili olan Avukat, kooperatif üyesi olan müvekkillerimin hisselerini üçüncü kişilere Taşınmaz satış vaadi sözleşmesiyle sattıkları bu yönüyle dava açmakta hukuki menfaaelerinin olmayacağını ileri sürerek Husumet itirazında bulunmuştur. Ayrıca Müvekkillerimin 3.kişilerle Yaptığı Taşınmaz satış vaadi sözleşmesinin sadece ilk sayfasının fotokopisini çektirerek dosyaya sunmuş ve haksız itirazına dayanak bulmak istemiştir. Gerçekte müvekkillerimin davalı kooperatif ile üyelik ilişkisi devam etmektedir. Davalı vekili de bunu gayet iyi bilmektedir. Ancak bir hukuk cambazlığı yaparak sadece Taş. Sat. Vaadi Sözleşmesinin ilk(kapak) sayfasını çektirerek dosyaya sunmuş ve mahkemeyi aldatmaya çalışmıştır. öte yandan yargılama sürerken bir başka numaralı Asliye Hukuk mahkemesinde de MÜVEKKİLLERİM ALEYHİNDE ŞEREFİYE PARALARININ TAHSİLİNE YÖNELİK ALACAK DAVASI AÇMIŞTIR. Şimdi sormak istediğim Konu Avukat böyle bir çelişkiye düşermi bir yandan x numaralı Asliye Hukuk sitesinde Müvekkillerimin hisselerini sattıklarını bu sebeple dava açamayacaklarını beyan ederek Husumet itirazında bulunurken diğer yandan 2-3 ay sonra y numaralı Asl. Huk. Mahkemesinde Müvekkillerim aleyhinde Şerefiye paralarını ödemediklerini öne sürerek alacak davası açılabilirmi. Bu durumu Mahkemede dile getirdiğimizde de Davalı vekili buna karşı çıkarak bu davayı genişletme yasağına tabidir diyerek işin içinden sıyrılmaya çalıştı. Ya allah aşkına böyle bir pişkinlik olabilirmi. Yardımlarını bekliyorum. Teşekkürler
Old 14-05-2007, 18:45   #2
avmehmetkaramanli

Varsayılan oluyor

sayın meslektaşım ben de sizin gibi mesleğin başındayım.
bana kalırsa her iki davada da sonuna kadar takip edin
hukuki olarak mücadele edin

benim başıma da söyle bir olay geldi,
sözleşmelerde zamanaşımının 10 yıl olduğunu bilinir.
ancak yine de zamanaşımı 5 yıl diyerek itiraz etti.

ben de 3. kere itiraz edince madde numarasını söyleyin biz de öğrenelim demek zorunda kaldım.
bazıları meslektaşları kızdırarak hata yapmaya zorluyorlar dikkat edin
Old 15-05-2007, 11:45   #3
av.knel

Bu davalarda yapmanız gereken hukuku konuşturmaktır. Avukatın pişkinlik yaptığı görüşünüze katılmıyorum. Avukat davalarda taraf değildir. Açılan ikinci davada müvekkilleri adına açılmıştır. Neticede avukatı bağlayan bir husus yoktur.
Dava dışında gerçekler farklı olabilir; önemli olan sizin bu gerçekleri mahkemede ortaya koyarak haklılığınızı ispatlamaktır.
Biraz daha sabırlı olmanızı öneririm.
saygılarımla...
Old 06-09-2011, 14:56   #4
Av.Ahmet ZENGİN

Karşı tarafın avukatını şikayet etmek yerine ,sunduğu satış vaadi sözleşmesini ilgili noterden istenmesi istemeniz ,satış vaadinin gerçek olmadığı ortaya çıkar ise inandırıcılık yönünden lehinize olur diye düşünüyorum.
Old 08-09-2011, 12:55   #5
umutlaw

Mahkemeyi kandirmak o kadarda kolay degil, sikayetten de bir sey cikmayacaktir sadece asabiniz bozulacak o kadar sabirli olun mahkeme onunde hukuki bir mucadele verin emin olun ko sonucta hakliysaniz hakkinizi alacaksiniz.
Old 08-09-2011, 13:41   #6
Armağan Konyalı

Alıntı:
Şimdi sormak istediğim Konu Avukat böyle bir çelişkiye düşer mi? Bir yandan x numaralı Asliye Hukuk mahkemesinde Müvekkillerimin hisselerini sattıklarını bu sebeple dava açamayacaklarını beyan ederek Husumet itirazında bulunurken diğer yandan 2-3 ay sonra y numaralı Asl. Huk. Mahkemesinde Müvekkillerim aleyhinde Şerefiye paralarını ödemediklerini öne sürerek alacak davası açılabilir mi?

Avukatlık Kanunu’na ve Avukatlık Meslek Kurallarına bakınız. Hangi maddeye aykırılık olduğunu iddia ediyorsanız o madde üzerinde tartışalım.

Avukatı müvekkili ile özdeşleştirmeyiniz. Siz karşı tarafın avukatı ile meslektaşsınız ve ikiniz de aynı siperdesiniz.

Karşı tarafın avukatı olmasaydı müvekkillerin bize ihtiyacı olmazdı.

Saygılarımla
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi