Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Eşimin ailesine dava

Konuyu Kilitleyin
Old 21-12-2018, 21:18   #1
Konuk

Varsayılan Eşimin ailesine dava

Merhaba, biz eşimle 7 yıl birbirimizi sevdik ve evlendik. Benim ailem basta istemiyordu akrabayız diye. Ama eşimin ailesi deli gibi istiyordu beni. İster almanyada ister türkiyede ev araba dükkan ne isterseniz vericez dediler. Neyse evlendik işler degisti. Evlendiğim gün kaynanam altınlarımı caldı. Almanyaya gelin geldim oturdugum ev esimin babasına ait bu evden kira aldı. Birgün olsun bi ihtiyacınız bi eksiginiz varmı diye sormadı. 3 tane görümcemden devamlı psikolojik baskı gördüm kaynanam görümcelerim bende yer içerdi arkamdan esimi arar benim için küfür ederdi bir çay bile vermedi derdi. Kaynanam herkesin yanında beni aşalardı bunhn cocugu olmuyor diye. Halbuki eşim kanserdi kemoterapi ve afır tedaviler gördüğü için bizim cocugumuzun olmaması normaldi.Büyük görümcem evlenip ayrılmıstı ve kendi ayrıldıgı kocasından altınlarını almıs diye devamlı yanımda hava atardı. 5 senedir evliyim evimi basmalar akrabalarımla görüsmemi yasaklamalar, 7/24 kapımın önünde evimi izlemeler , devamlı telefon acıp bu evden cıkacaksınız yoksa sizi mahkemeye vericez demeler,evime her gelmelernde senin yemeginide yemeyiz cayınıda icmeyiz demeler, yaptıgım yemegi begenmeyip gözümün önünde cöpe dökmeler,adımı baskalarıyla cıkarmalar ve en son eşimin babasının evime gelip evimi alt üst etmesi artık bende dayanacak güc bırakmadı. Televizyonumu kırdı ev telefonumu kırdı, masanın üzerinde bardak canak ne varsa duvarlara fırlattı herseyi kırdı döktü. En cok üzüldügümde beni dövmek istemesi ama esimin araya girmesiyle eşimi dövmesiydi. Bu son tartısmamıza sebep olanda kızlarının devamlı evimi gözetlemesi ve benide sosyal medyada onların resimlerini paylasıp hakarette bulunmamdı. Kendiler 12 senedir beni kandırdılar hayatımı burnumdan getirdiler hep esim için dayanmaya calıstım ama artık yanlarına kalsın istemiyorum. Benim yuvamı yıkmak için yapmadıkları kalmadı. Ben ne yapabilirim bana yardımcı olurmusunuz?
Old 26-12-2018, 13:42   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Uygulanan şiddetin sonlandırılması ve başkaca tedbirlerin alınması için bulunduğunuz ülkede bulunan bir avukata başvurmanız uygun olacaktır.Avukata vekalet ücreti verecek durumda değilseniz bulunduğunuz ülke yasalarına göre adli yardım talebinde bulunabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi