Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

evlenmek ne kadar zor

Yanıt
Old 09-08-2009, 17:01   #31
Av.Denizcan Sarıkaya

Tekliflere açığım .Türk hukuk sitesini de izdivaç sitesi yapma yolunda hızla ilerliyorum
Old 09-08-2009, 18:23   #32
suskun_juliette

Buraya evlenme forumu açılsın diyorsunuz yani
Old 10-08-2009, 10:45   #33
avukatneşe

Varsayılan siteler karıştı sanırım

sitenin amacı bu değil ama,yanılıyor muyum?
Old 10-08-2009, 11:57   #34
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan avukatneşe
sitenin amacı bu değil ama,yanılıyor muyum?
Tabiki de.Benim yaptığım da zaten şakaydı.
Old 12-08-2009, 09:31   #35
av.ozancelik

mutluluklar dilerim bir ömür boyu..enazından tarih aşamasına gelmişssiniz..daha arayış içerisinde olanlarada biran önce dileklerine kavuşmalarını temenni ederim.
Old 15-08-2009, 17:46   #36
Av.Denizcan Sarıkaya

Dün yakın bir arkadaşımın ablası evlendi.Gelin çok hoş da damat beyi pek tutmadım.Hatta hiç tutmadım.Neyse mutlu olurlar inşallah
Old 16-08-2009, 00:17   #37
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
Dün yakın bir arkadaşımın ablası evlendi.Gelin çok hoş da damat beyi pek tutmadım.Hatta hiç tutmadım.Neyse mutlu olurlar inşallah

Nasıl yani?

Düğünlerde damat mı tutuluyor? Uzaktan bakılmıyor mu?
Old 16-08-2009, 00:30   #38
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
damat beyi pek tutmadım.Hatta hiç tutmadım.

İsabet olmuş..
Old 16-08-2009, 10:34   #39
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
İsabet olmuş..

gözüm tutmadı demek istemiştim ama neyse elinize düşen yandı yani
Old 16-08-2009, 11:06   #40
Gülümse

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Nasıl yani?

Düğünlerde damat mı tutuluyor? Uzaktan bakılmıyor mu?

Neden; nezaket icabı tebrik ederken tokalaşmıyor muyuz ? Hatta yakınımızda takıyoruz bile... Üstelik taktığımız için teşekkür ediyorlar.
Old 16-08-2009, 11:57   #41
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
gözüm tutmadı demek istemiştim ama neyse elinize düşen yandı yani

Elime değil de, dilime düşmemeye dikkat edin.
Old 16-08-2009, 18:39   #42
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Elime değil de, dilime düşmemeye dikkat edin.
Emin olun dikkat ederim
Old 16-08-2009, 18:49   #43
Nur Deniz

Hiç anlamamışımdır şu düğünlerde insanlar neyi tebrik ediyor?

Ha bir de dünyaevi kavramı nedir ?

Tebrik ederiz gelin hanım ve damat bey, saçmışsınız paraları, seçmişsiniz güzel güzel ayrıntıları, biz de geldik yedik , içtik oynadık, hatta düğüne gelen kim varsa, ayakkabılardan tutunda , saç şekline varana kadar eleştirdik, biz gidiyoruz, sizi tebrik ederiz. Hayır imkanımız olsa engin tecrübelerimizin kalanınıda aktarırız ama , bize kalan kısmı soran yok. Zaten evlendiğinize göre, yetişkinsiniz değil mi?
Old 16-08-2009, 22:19   #44
suskun_juliette

Tebrik ettikleri şey:Aferin sen baya cesurmuşsun,bir insanla ömür boyu yaşamaya cesaretin varmış,bu tebrik edilecek şey cidden

Dünyaevi:Evlenince kısıtlanan özgürlük nedeniyle iki kişinin evde tıkılı kalması ve orayı artık dünya olarak görmeye başlamalarıDünya o evden ibaret oluyor haliyle

Evlilik üzerine çok olumlu düşüncelerim vardır:P
Old 07-09-2009, 17:32   #45
av.ozancelik

olumlu düşüncelerinizi bizlerle de paylaşınız suskun juliette
Old 07-09-2009, 20:01   #46
av.sally

evlilik zor mu!!hah şaka olmalı.Çünkü zor değil çokkk zor)
Old 07-09-2009, 23:07   #47
suskun_juliette

Alıntı:
Yazan ozancelik2004
olumlu düşüncelerinizi bizlerle de paylaşınız suskun juliette

Evlilik kişisine bağlı olarak güzeldir.Yerine düşersen gül,yerine düşmezsen kül olursun,böyle bir laf vardı

Çevremdeki herkes boşanıyor,sebebi iletişimsizlik.İnsan evleneceği kişiye ömrünü adayacağının bilincinde olmalı değil mi?
Old 08-09-2009, 02:05   #48
avrupayakası

Evlilik, hayatı çift kişi yaşamaktır.Bu nedenle çift anadal yapmak gibi de zordur=)
Old 08-09-2009, 10:50   #49
av.ozancelik

haklısınız juliette...yerine düşmek önemli...ama nasıl olacak.
Old 08-09-2009, 15:20   #50
Academic

Alıntı:
Yazan avrupayakası
Evlilik, hayatı çift kişi yaşamaktır.Bu nedenle çift anadal yapmak gibi de zordur=)

Evliliğe bu kadar anlam yüklemek beklentiyi de arttırır. Evlilik dediğiniz şey iki kişinin tek kişi gibi yaşaması olarak algılanırsa bir süre sonra sıkıntılar çıkması doğaldır. İki kişinin bir kişi gibi değil, hem kendi gibi hem de ortak yaşamın kurallarına uygun hareket etmesi ve üstüne düşen sorumluluğu alması demektir.

Evliliğin ayrıca aşkla doğrudan ilişkisi yoktur. Evlilik için aşktan daha fazlası gereklidir. Aşkla evlilik farklı şeyler. İkisinin bir arada olması ideal olanıdır ancak hayat her zaman ideal yaşanmaz..
Old 08-09-2009, 15:23   #51
Academic

Alıntı:
Yazan suskun_juliette

Evlilik kişisine bağlı olarak güzeldir.Yerine düşersen gül,yerine düşmezsen kül olursun,böyle bir laf vardı

Çevremdeki herkes boşanıyor,sebebi iletişimsizlik.İnsan evleneceği kişiye ömrünü adayacağının bilincinde olmalı değil mi?

"İnsanın evleneceği kişiye ömrünü adaması " derinlemesine düşündüğümüzde ne kadar büyük bir söz değil mi? İşin ciddiyetini çok fazla kavramadan verilmiş "kocaman" bir söz
Old 08-09-2009, 16:39   #52
üye18721

Alıntı:
Yazan Academic
"İnsanın evleneceği kişiye ömrünü adaması " derinlemesine düşündüğümüzde ne kadar büyük bir söz değil mi? İşin ciddiyetini çok fazla kavramadan verilmiş "kocaman" bir söz
Ben evlenirken böyle düşünmemiştim.Tersini de düşünmemiştim gerçi.
Old 08-09-2009, 22:24   #53
suskun_juliette

Alıntı:
Yazan Academic

Ben öyle bir söz vermedim ki!

Sadece çevremde olup biten boşanma ve ayrılıklara bakıyorum da her biri o kişiyle bir ömür yaşanamayacağını anlayıp tabanları yağlayıp kaçıyor deyim yerindeyse

Ben bu yüzden evliliği çok geç bir tarihe erteledim hem de çoook
Old 09-09-2009, 10:06   #54
üye18721

Alıntı:
Yazan suskun_juliette
Ben öyle bir söz vermedim ki!

Sadece çevremde olup biten boşanma ve ayrılıklara bakıyorum da her biri o kişiyle bir ömür yaşanamayacağını anlayıp tabanları yağlayıp kaçıyor deyim yerindeyse

Ben bu yüzden evliliği çok geç bir tarihe erteledim hem de çoook
Aslında doğamız gereği -kadın veya erkek- flört ettiğimiz kişinin iyi bir baba/koca, anne/kadın olacağını anlıyoruz.Buna rağmen çok çeşitli nedenlerle bazen bile bile lades diyoruz.
Mutsuz bir evlilik ve mutsuz yetişen çocuklar olmasından sa sizin deyiminzle yol yakınken; tabanları yağlamak bence en doğru çözüm..
Old 09-09-2009, 11:26   #55
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan Future
Aslında doğamız gereği -kadın veya erkek- flört ettiğimiz kişinin iyi bir baba/koca, anne/kadın olacağını anlıyoruz.Buna rağmen çok çeşitli nedenlerle bazen bile bile lades diyoruz.
Mutsuz bir evlilik ve mutsuz yetişen çocuklar olmasından sa sizin deyiminzle yol yakınken; tabanları yağlamak bence en doğru çözüm..
Evlilik güzel olmalı ya..... .
Old 09-09-2009, 11:27   #56
minee.mine

Alıntı:
İnsanın evleneceği kişiye ömrünü adaması

Duygular karşılıklı olduktan sonra neden olmasın keşke olsa

Evlilik bütün bir hayatı paylaşmak adına çıkılan bir yol olmasına rağmen, boşanmaların çokluğuna bakarsak asıl zor olan evlenmek değil evliliği sürdürmek.
Old 09-09-2009, 11:34   #57
üye18721

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
Evlilik güzel olmalı ya..... .
Denizcan senin evlenme zamanın gelmiş.
Old 09-09-2009, 11:35   #58
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan Future
Denizcan senin evlenme zamanın gelmiş.
Abla zaten bu isteğimi önceden de belirtmiştim bu forumda...Bakalım kısmet
Old 09-09-2009, 12:07   #59
üye18721

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
Abla zaten bu isteğimi önceden de belirtmiştim bu forumda...Bakalım kısmet
Büyüklerin olarak gelin arayışına başlayalım bari..
Bir kadında olmazsa olmaz dediğin kıstasları da belirtirsen işimiz kolaylaşır..
Yani Denizcan seni görücü usulü ile evericez..
Old 09-09-2009, 12:32   #60
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan Future
Büyüklerin olarak gelin arayışına başlayalım bari..
Bir kadında olmazsa olmaz dediğin kıstasları da belirtirsen işimiz kolaylaşır..
Yani Denizcan seni görücü usulü ile evericez..
Bir kere iyi yemek yapsın. İş sahibi olsun ...Uzun boylu olsun Esmer olsun eh yeter bu kadar
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi