Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Özel hastanenin ameliyattan sonra borç çıkarması

Yanıt
Old 20-10-2017, 15:55   #1
Konuk

Varsayılan Özel hastanenin ameliyattan sonra borç çıkarması

Merhaba, Yakın zamanda özel bir hastanede burun ameliyatı olmaya karar verdim. Sgk dışında özel sigortamda vardı. Özel sigorta ameliyat için onay verince hastaneye ameliyat için gittim. Ameliyatım yapıldı, ameliyattan yaklaşık yarım saat sonra hastane yönetimi odamı aradılar ve özel sigortanın onay vermediğini muhasebe ile görüşmemiz gerektiğini söylediler. Babam konuyu tam olarak anlamak için muhasebeye gitti ve kesin olmamakla beraber 3700TL lik bir borç çıkardılar. Akşama doğru bi daha uğraması gerektiğini söylemişler, babam akşam birkez daha gidince bu sefer 6000tl borcunuz var demişler. Biz bu duruma itiraz ettik, ameliyattan önce onayların alındığını ve dolayısıyla bedelsiz bir ameliyat olacakken 6000 tl lik garip bi borç çıkardılar, Biz bu duruma itiraz ettik ve hastaneden ayrıldık.Sonuçta sigorta onayınız var diyerek ameliyat gerçekleştirdiler ve beni borçlandırmışlar. Bu konuyla ilgili hastane yasal olarak ne yapabilir benim itirazım ve haklarım nelerdir? Teşekkkürler
Old 21-10-2017, 19:22   #2
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba, Yakın zamanda özel bir hastanede burun ameliyatı olmaya karar verdim. Sgk dışında özel sigortamda vardı. Özel sigorta ameliyat için onay verince hastaneye ameliyat için gittim. Ameliyatım yapıldı, ameliyattan yaklaşık yarım saat sonra hastane yönetimi odamı aradılar ve özel sigortanın onay vermediğini muhasebe ile görüşmemiz gerektiğini söylediler. Babam konuyu tam olarak anlamak için muhasebeye gitti ve kesin olmamakla beraber 3700TL lik bir borç çıkardılar. Akşama doğru bi daha uğraması gerektiğini söylemişler, babam akşam birkez daha gidince bu sefer 6000tl borcunuz var demişler. Biz bu duruma itiraz ettik, ameliyattan önce onayların alındığını ve dolayısıyla bedelsiz bir ameliyat olacakken 6000 tl lik garip bi borç çıkardılar, Biz bu duruma itiraz ettik ve hastaneden ayrıldık.Sonuçta sigorta onayınız var diyerek ameliyat gerçekleştirdiler ve beni borçlandırmışlar. Bu konuyla ilgili hastane yasal olarak ne yapabilir benim itirazım ve haklarım nelerdir? Teşekkkürler
---------------------------------------------------

Sayın KONUK,
Öncelikle geçmiş olsun.Özel hastane idaresinden size yapılan operasyonun epikriz raporunu ve 6.000 TL'lik farkın nereden kaynaklandığı bilgisini dilekce ile hastane idaresinden talep edin.
Size verilen bir fatura var ise buna yazılı olarak itirazda bulunabilirsiniz.Ayrıca konusunda uzman bir hukukcudan destek almanız yararınıza olacaktır.
Acil şifalar dileklerimle.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi