Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanmak istiyorum ne yapmalıyım?

Konuyu Kilitleyin
Old 02-10-2013, 12:37   #1
Konuk

Varsayılan Boşanmak istiyorum ne yapmalıyım?

Merhaba, 97 Yilinda Sirf Maddi Durumu Iyi Olduğu Için 15 Yaşimda Iken Hiç Istemediğim Biriyle Ailem Zorla Evlendirdi... Eşimi Hiç Ama Hiç Sevmedim, Biliyorum Eşimde Beni Sevmedi, Bu Yüzden De Hep Tartişmalar Kavgalar Ilgisizlik Geçimsizlik Şiddet Derken Kendime Karşi Hayatim Polyannacilik Oynamakla Geçti. Gelinliğimle Çiktiğim Aile Evimden Kefenimle Girerim Düşüncesiyle 2004 Yilinda Dünya Güzeli Bir Oğlum Oldu. Birşeyler Düzelir Sanmiştim Ama Yanilmişim. Son Kavgalarimiz Sabrimi Taşiran Son Damlalar Oldu 2011 Yilinda Ailemin Yanina Geldim Ve Birdaha Eşimin Yanina Dönmedim 29 Aydir Da Oğlumla Beraber Ailemin Yaninda Yaşiyorum. Ikametimi De Aldirdim. Bu Süre Zarfinda Eşimle Bir Kez Yüz Yüze Bir Kaç Kez De Telefon Da Görüştük Giden Herzaman Suçludur Zihniyetindeki Sorumsuz Eşim Çocuğumuzu Kesinlikle Aramiyor. Sorum Şu Ki Ben Nasil Bir Boşanma Davasi Açabilirim? Barodan Avukat Talebinde Bulunabilirmiyim? Artik Bu Durumun Bir Sonuca Varmasini Istiyorum. Eşimden Kesinlikle Nafaka Tazminat Istemiyorum Sadece Çocuğum Için Manevi Görevini Yerine Getirmese De Maddi Görevini Yerine Getirmesini Istiyorum. Ne Yapacağimi Bilmiyorum.
Old 02-10-2013, 21:58   #2
Av. Sami Günsen

Maddi durumunuz uygun değilse bağlı bulunduğunuz baronun adli yardım bürosuna başvuurmanızı önerebilirim. Bu şekilde size avukat görevlendirmesi yapılabilir.
Old 03-10-2013, 19:56   #3
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Evlilik birliğinin temelinden sarsılmasına dayalı bir boşanma davası açabilirsiniz. Davada boşanmanıza neden olan olaylarda eşinizin KUSURLU olduğunu kanıtlamak zorundasınız. Evden gidişinizin haklı sebeplerini her tür delille ispatlayabilirsiniz.

Tüm aileniz davada tanıklık yapabilir. Varsa mektup, doktor raporu gibi delillerden de yararlanabilirsiniz.

Çocuğunuzun velayetini talep edebilir ve onun için öncesinde tedbir, boşanmaya karar verilip kesinleşmesinden sonrası için de iştirak nafakası talep edebilirsiniz. Ayıca hakim boşanma davası süresince gerekli tedbirleri alacağından sizin için de tedbir nafakasına hükmedilmesi muhtemeldir.

Baroya başvurup atanacak avukat ile hukuki adımlarınızı atınız.

Saygılar
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi