Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanmak İstiyorum/Adli Yardım

Konuyu Kilitleyin
Old 04-06-2013, 14:08   #1
Konuk

Varsayılan Boşanmak İstiyorum/Adli Yardım

merhaba 17 yıllık evliyim iki evladım var psokolojik şiddet aşağılama hakir görme var ayrıca 10 yıldır kayınvalide ile oturuyorum ,8 yılda görümcem vardı eşim bilgim dışında 100 binlerin üzerinde eniştesi için borçlanıp zarara uğratıldı 4 yıldır borç ödeniyor.Yaşadığı şeyler eşimde psokolojik olarak yıpratıcı olduğu için aile birliğimiz yok oldu .Artık çocuklarımız zarar görmeye başladığı için boşanmak istiyotrum.Ancak sorun şu ki eşimin maaşı bankalar bloke ettiği için benim adıma yatırılıyor (görünüyor ama yatırıldığı an cektiği için hayrını görmüyorum) sonuç şu ki ekonomik özgürlüğüm yok mesleğim yok eğitim lise terk iş bulmam zor görünüyor.bulunduğum şehirde eşimin ailesi ortak arkadaşlarım dışında kimsem olmadığı için şahit falan göstermem mümkün görünmüyor.Benim nasıl bir yol çizmem gerekiyor bilmiyourm.Barolardan ücretsiz yardım alınır deniyor ancak benim fakir olduğumu göstermem zor dediim gibi eşimin maaşı ve yine eşimin kullandığı kredi kartı adıma hesabım var.üzerimde hiçbir gayri menkul yok ama eşimden ssk mevcut onalrın istedikleri belgeyi elde etmmem zor görünüyor sadece ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim diye sormak istedim Ben şimdiden tşk ederim ilginiz için site için kadına olan desteğiniz için saygıalrımla
Old 06-06-2013, 20:39   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Adalete ulaşma ve hak arama özgürlüğünün gerçekleşmesi için tarafınıza baro tarafından avukat atanması temel bir haktır.

Bu hakkın kullanılmasında temel özellik avukata verecek serbest paranızın olmamasıdır.

Size ait banka hesaplarına eşinizin gelirinin yatırılıyor olması sizi yoksulluktan kurtarmadığı gibi eşinizin ssk lı olması da sizi adli yardımdan mahrum bırakamaz diye düşünüyorum.

Muhtarlıktan fakirlik ve ikametgah evraklarını temin ediniz ve barodan randevu alınız.

Eğer tarafınız avukat atanması reddedilir ise itiraz hakkınız bulunmaktadır.

Avukat atandığında nasıl bir hukuki başvuru yapılacağına avukatınızla birlikte karar verebilirsiniz. Ayrıca yargılama sırasında harç ve masraflar bakımından da adli yardım talep edebilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi