Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

çaresizlik / Eşin ailesinin yanına yerleşmek için yapılan baskı

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 25-05-2011, 12:58   #1
Konuk

Varsayılan çaresizlik / Eşin ailesinin yanına yerleşmek için yapılan baskı

merhabalar
13 yıllık evliyim daha öncesinde eşimle yaşadığım sorunlar oldu elbette ama son noktaya geldik sanırım. eşim köye annesının yanına tasınmamızı istiyor ama ben bunu istemıyorum daha önce denedık olmadı tekrar aynı şeyleri yaşamaya gerek yok. kendisi gitme konusunda ısrarlı ayrılmaktan falan bahsediyordu tamam dedim yanı olmuyorsa zorlamaya gerek yok.biz kiracıyız evimizin günü geldi ev sahibine cıkıcagımızı söyledi ama ben cıkmak istemiyorum kendisiyle ayrılsak bile orada oturmaya devam etmek istiyorum. bana ev kirası vermeyeceğini ve benden hiçbirsekılde ayrılmayacagını ama esyaları alıp gideceğini falan söylüyor.ben bu sekılde olmasına izin vermem ya kirayı ödeyip benımle aynı evde yasayacak eger ödemiyor köye gitmeyi tercıh ediyorsada benden ayrılacak. böyle bi durumda ne yapmam gerek hiç bilmiyorum yardımcı olursanız cok sevinirim. sanırım nafaka falan ödemek istemediği için ayrılmak istemiyor çok çaresiz durumdayım ve bana şiddet uygulamasındanda korkuyorum.
Old 25-05-2011, 14:08   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
merhabalar
13 yıllık evliyim daha öncesinde eşimle yaşadığım sorunlar oldu elbette ama son noktaya geldik sanırım. eşim köye annesının yanına tasınmamızı istiyor ama ben bunu istemıyorum daha önce denedık olmadı tekrar aynı şeyleri yaşamaya gerek yok. kendisi gitme konusunda ısrarlı ayrılmaktan falan bahsediyordu tamam dedim yanı olmuyorsa zorlamaya gerek yok.biz kiracıyız evimizin günü geldi ev sahibine cıkıcagımızı söyledi ama ben cıkmak istemiyorum kendisiyle ayrılsak bile orada oturmaya devam etmek istiyorum. bana ev kirası vermeyeceğini ve benden hiçbirsekılde ayrılmayacagını ama esyaları alıp gideceğini falan söylüyor.ben bu sekılde olmasına izin vermem ya kirayı ödeyip benımle aynı evde yasayacak eger ödemiyor köye gitmeyi tercıh ediyorsada benden ayrılacak. böyle bi durumda ne yapmam gerek hiç bilmiyorum yardımcı olursanız cok sevinirim. sanırım nafaka falan ödemek istemediği için ayrılmak istemiyor çok çaresiz durumdayım ve bana şiddet uygulamasındanda korkuyorum.

Sizin izniniz olmadan kira kontratını feshedemez. Boşanmaya karar verdiğinizde ve eşiniz köye döndüğünde dilerseniz, aynı evde oturabilirsiniz. Ancak kira aylıklarını ödemek zorunda değil. Dava açtığınızda tedbir nafakası talep debilirsiniz. Sizi anne-babası ile yaşamaya zorlaması başlı başına boşanma sebebidir.

Bir avukattan hukuki destek alırsanız, hak kaybına uğramazsınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,02265310 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.