Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Sonuclanmayan bosanma tazminat ve nafaka

Konuyu Kilitleyin
Old 03-01-2017, 23:18   #1
Konuk

Varsayılan Sonuclanmayan bosanma tazminat ve nafaka

Merhaba 2014 yilinda esimin aldatmasindan dolayi anlasmali bosandim.anlasma metnine gore bana 30.000 tazminat odeyecekti.ne yazikki aradan 2 yil gecti ne tazminat var nede nafaka tanidik bir avukat araciligi ile 2015 te dava actim fakat henuz bir sonuc alamadim. Ne yazikki avukatimin bayan olmasina ragmen her gittigimde bende para talep etmesinden baska birsey gormedim.ben 47 yasindayim 16 ve 6 yasinda 2 cocugum var 2 yil is aradim ve hem yasimdan hemde bosanmis cocuklu bir kadin oldugum icin kimse beni ise almadi.simdiye kadar babamin yardimlari ile ayakta diruyordum babam vefat etti artik elimden tutacak kimse yok. Dava icin avukatim 5000 tl istiyor. Bosanma metnimde 3000 tl tazminatim zaten kesinlesmis karar degilmi.eski esimin bir arsasi var onun uzerine haciz koyuldu ama bilir kisi icinde para lazimmis.Eski esimin emeklisi dolmus yasi bekliyor ve bilerek sigortasiz calisiyor avukatim calismadigi icin biriken nafakayi alamayiz diyor.lutfen yardim edin 2 cocukla ortada kaldim.davanin sonuclanmasi biriken paralari en kisa surede nasil alabilirim.kusra akmayin belki tam anlami ile kendimi ifade etmemis olabilirim ama gercekten ne yapacagimi bilmiyorum.
Old 09-01-2017, 11:07   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Boşanma sonucu hükmedilen nafaka ve tazminat için icra takibi yapılması gereklidir.Takip kesinleştiğinde borçlunun mal varlığına ilişkin haciz (varsa taşınmaz,bankada para veya maaş haczi) isteyebilirsiniz.

Avukatınız alacağınızı tahsil için arsa tapu kaydına haciz uygulamış.Bu taşınmazın satılması için ilan öncesinde kıymet takdiri yapılması gerekir.Taşınmazın değeri tespit edildiğinde borçluya tebligat yapılacak itiraz olmazsa veya itiraz reddedilirse satış ilanı hazırlanacaktır.

Bu taşınmazın satılması durumunda birikmiş nafaka alacakları öncelikli alacaktır.Nafaka alacağı tahsil edildikten sonra kalan para varsa tazminat ödenmesine sayılacaktır.

Bu işlemlerden başka işleyen nafakaların ödenmemesi sebebi ile icra mahkemesine şikayet hakkınız mevcuttur. Her üç ayda bir bu şikayeti yapmanız uygun olacaktır.

Son olarak bu işlemlerin yapılması için avukatınız sizden hem vekalet ücreti hem de masraf isteme hakkına sahiptir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi