Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

velayetin anneye verilmesine rağmen babanın adreste bulunamaması

Konuyu Kilitleyin
Old 19-06-2016, 01:05   #1
Konuk

Varsayılan velayetin anneye verilmesine rağmen babanın adreste bulunamaması

Merhabalar 2013 yılında boşanma davası açtım.Dava 2016 yılında sonuçlandı.Boşandım ve 2011 doğumlu kızımın velayeti bana verildi.Bu kararı yargıtayda onadı.İcra yoluyla kızımı almaya gittiğimde kayıtlı adreste bulmadık.Bir kaç adrese bakmamıza rağmen bulamadık.Ve savcılığa suç duyurunda bulundum.4-5 ay olmasına rağmen bir sonuç çıkmadı.Devlet memuru, çalıştığı yer belli ama bir gelişme yok.Yargıtay velayeti onamasına rağmen karşı velayet davası açtı bana karşı.Kızımı almak için neler yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim.Lütfen bana yardımcı olunuz.
Old 19-06-2016, 19:35   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Kesinleşmiş karara uymayan baba ÖNCELİKLE suç işlemiş durumda. Kesinleşmiş mahkeme kararına rağmen çocuğun yerini anneye bildirmeyen, icra dairesine belirtmeyen ve çocuğu kaçıran babanın çocuğun yararına hareket ettiği söylenemez. Mevcut durumu kötüye kullanmaktadır.

Eğer mahkeme kararı sonrasında (boşanma-velayet düzenlemesi) velayetin sizden alınmasını gerektirecek bir olay durum yaşanmadıysa dava redde mahkumdur.

Yapılması gerekenleri yapmışsınız. Devlet memuru birinin bulanmaması mümkün değil. İfadesi alınır ve çocuk size teslim edilir.

Yeniden alınmış kesinleşmiş bir mahkeme kararı olmadan sadece velayetin değiştirilmesi için dava açılmış olması çocuğun size teslimini engellemez.

Size tavsiyemiz davanızı ve savcılık şikayetinizi mutlaka bir avukatla takip ediniz.

Saygılar
Old 20-06-2016, 23:11   #3
Konuk

Verdiginiz bilgilerden dolayi teşekkür ederim.Velayet duzenleme icin bir avukat tuttum.Savcilik sikayetimi takip etmek icin o ilçeden bir avukat mi tutmam gerekir.
Old 21-06-2016, 12:23   #4
Av. Hatun Olguner

Hukuki iş ve işlemleri davaları avukatla takip etmek yararınızadır. Sizi hak kayıplarından korur. Dolayısıyla savcılık soruşturması için de bir avukat görevlendirmenizde fayda vardır.
Old 11-07-2016, 14:39   #5
Konuk

Verdiginiz bilgilerden dolayi teşekkür ederim.Suan cocugumu almak icin icra ceza mahk.basvurdum.Nasil bir süreç isleyecek ve ne kadar sürer bilgi verirseniz cok sevinirim.Artik sabredemiyorum cocugumdan ayri kalmaya
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi