Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Cocuklarım

Konuyu Kilitleyin
Old 31-03-2017, 23:37   #1
Oglum kizim

Varsayılan Cocuklarım

Hayırlı akşamlar anlaşmalı olarak bosandik cocuklarımı yaslari erkek10 kiz15 babasına verdim nafaka ödemesin diye öyle anlaştık bosandigimiz süre zarfında beri çocuklara ben baktım benimle kaldilar benim yanımda okula gidiyorlar evlendim babası çocuklarımı aldı evey babayla yaşayamaz dedi velayet leri bende dedi aldı hemen velayet davasi actim tenzip zapti hazirlandi gelir arastirmasi yapildi pedagog gorusmesi oldu cocuklar dinlendi mahkememiz gunu belli oldu ön durusma yazıyor bu ne demek ilk mahkemede almiyim evlatlarimi yardım lütfen
Old 02-04-2017, 00:33   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Ön duruşmada tüm iddialar tekrar edilir ve tüm delillerinizi bildirmek üzere 2 haftalık kesin süre verilir. Tanıklarınızı bildirebilirsiniz. Bilirkişi raporuna karşı varsa itirazları bildirebilirsiniz.

Çocuklarınız kendilerini ifade edebilecek yaştalar. Tercihlerini pedagoga ve mahkemeye bildirebilirler.
Hak kaybına uğramamak için davanızı bir avukat ile takip ediniz. Maddi gücünüz yoksa davanızın bulunduğu yer barosundan tarafınıza ücretsiz avukatlık hizmeti verilmesi için başvuruda bulununuz.

Saygılar
Old 02-04-2017, 06:52   #3
Konuk

Varsayılan Oglum kizim

Teşekkür ederim ben derim ki velayetleri babada ama benim yanımda kaldilar ben baktım velayet davasi actim pedagog görüşüne katıldı cocuklar beni istiyorlarlar ön durusma iyi sonuç çıkarmı cocuklari verirmi hemen mahkeme teekkurler
Old 02-04-2017, 18:46   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Konuk
Teşekkür ederim ben derim ki velayetleri babada ama benim yanımda kaldilar ben baktım velayet davasi actim pedagog görüşüne katıldı cocuklar beni istiyorlarlar ön durusma iyi sonuç çıkarmı cocuklari verirmi hemen mahkeme teekkurler
Velayetleri babada olduğu halde sizin yanınızda kalmaları, onlara sizin bakmanız lehinizedir. Mahkeme tüm delililer toplandıktan sonra karar verir. Hangi celse ne karar vereceğini bilmemiz mümkün değildir. Çocukların yüksek menfaati neyi gerektiriyorsa velayet o kişiye verilir.

Saygılar
Old 11-05-2017, 20:56   #5
Oglum kizim

İnceleme

Hayırlı akşamlar mahkememiz görüldü bire bir cocuklarla da görüşüldü mahkemede pedigog da cocuklari bana vermis ön durusmada takikat geçildi mahkeme bana verdi herhangi bir istifak nafaka falan konuşulmadi verirmi bilmiyom cocuklari bu durumda cocuklari alırsam sorun olurmu yoksa karar kağıdını beklemem gerekmi 15 gun sonrami almalıyım cocuklara istifak nafaka verirmi mahkeme çocuklarımı e devletle karara çıkmıştır yazıyo Teşekkürler
Old 12-05-2017, 15:11   #6
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Kısa kararda eğer tedbiren derhal size verilmesine şeklinde bir hüküm fıkrası yoksa kararın kesinleşmesini beklemek zorundasınız. Velayetin babadan alınıp size verildiğine ilişkin GEREKÇELİ karar yazılmalı. Bu karar taraflara tebliğe çıkmalı ve KESİNLEŞMELİDİR. Kesinleşme şu şekilde olur; eşiniz tarafından istinaf yolu KULLANILMAZSA kararın eşiniz tarafından tebliğ alınmasından iki hafta sonra, eğer istinafa giderse sonucuna göre kesinleşir.
Alıntı:

cocuklara istifak nafaka verir mi mahkeme

Velayetin değiştirilmesi için açtığınız davada iştirak nafakası talebinde bulunmamışsanız, mahkeme karar veremez.

Ancak siz, velayetin size geçtiği kesinleştikten sonra yeni bir dava ile iştirak nafakası talebinde bulunabilirsiniz.

Saygılar
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi