Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

boşandım ama çeyizlerim ve aldığım eşyalar boşanmış olduğum kişide

Konuyu Kilitleyin
Old 17-07-2010, 19:47   #1
Konuk

Varsayılan boşandım ama çeyizlerim ve aldığım eşyalar boşanmış olduğum kişide

merhaba,eşimden yeni boşandım.boşandıktan sonra eşyalarımı geri vermedi.bana ait ne varsa o ev için harcamıştım.ama şuan elimde hiçbirşey yok.sadece mahkemenin vermiş olduğu nafaka var ve oda çocuğuma anca yetiyor.avukat bulmak için imkanım yok.eşyalarımın bir kısmının faturaları var ama faturasız daha önceden almış olduğum bir yığın eşya daha var.bunları almam için ne yapmam gerekiyor ?nereye ne şekilde başvurmam gerekiyor?hem eşyalarımın yıprandığını düşünüyorum 1 seneyi geçkin süredir kullandılar.parasını alabilme durumu varmı?varsa nasıl olacak? yardımcı olursanız sevinirim.
Old 18-07-2010, 12:00   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Eşyaların aynen iadesi veya bedelinin ödenmesi için dava açmanız gerekmektedir.

Baro adli yardım servisine başvurarak tarafınıza bir avukat atanmasını talep edebilirsiniz.Avukata vekalet ücreti ödemeyeceksiniz.
Old 21-07-2010, 09:23   #3
Konuk

ben şuan aydında ailemin yanında ikamet etmekteyim.eşyalarım istanbulda.istanbul barosuna mı müracaat edeceğim?birde eşyaları dava süresince kullanmaması için ne yapmam gerekiyor.eşyalar istanbulda olduğu için tespit ettirme falan bütün işlemler bunların maliyeti ne kadar olabilir acaba.maliyetini soruyorum çünkü eğer bir yığın para harcayacaksam gerek yok eşyalarımı almaya. çünkü hepsini kırıp dökmüşlerdir.uğraşmam boşuna olur.ilginiz için teşekkürler.
Old 24-07-2010, 22:38   #4
Konuk

Mutsuz

soruma cevap verirseniz çok memnun olacağım.bir bebeğim olduğu için heryere istediğim zaman gidip gelemiyorum.hiç fırsatım olmuyor bu işlerle özel ilgilenmem için.o yüzden şuan anca internetten fırsat buluyorum.sizlerden aldığım bilgiler sonucunda birşeyler yapacağım.şimdiden teşekkürler.
Old 25-07-2010, 10:01   #5
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Öncelikle eşyalarınızın tespiti davası açacaksınız bu tespit içinde kişisel özel eşyalarınızın size verilmesini isteyebilirsiniz.

Bunun dışında kalan ve size ait olduğunu iddia ettiğiniz eşyalar için sonrasında aynen iade veya değerleri toplamını dava edeceksiniz. Kullanılmamalarını önleyebilmek için bir depoya kaldırılmalarını talep edebilirsiniz. Ancak bu da masraf demektir.

Ayrı ilde oluşunuz da dikkate alındığında maliyet yükselecektir. En az 1.250.-TL. civarında masraf yaparsınız.

Dava açıp açmama kararı size aittir.

KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi