Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

2010 Adli Yargı Sınavı-1-

Yanıt
Old 17-07-2010, 19:15   #31
Özoğlu

Değerli üyeler 5-22 nisan mülakatları hakkında yürütmenin durdurulması kararı verildi geçtiğimiz günlerde. Dolayısıyla ciddi bir kaos bekleniyor. Çıkacak gürültü patırtı arasında, morallerinizi bozmak istemem ancak muhtemel sınav biraz daha ötelenebilir...
Old 19-07-2010, 00:07   #32
AV. AHMET ERTAŞ

Alıntı:
Yazan Zehra Ekizo
Arkadaşlar İcra Müdürlüğü sınavı açıklanmış ekim ayında yapılacak.Geçen sene ki sınav takvimine göre icra müdürlüğü sınavıyla adli yargı sınavı arasında 2 ay gibi bir süre vardı.Yani sınav yine ekimde adli yargı sınavı aralıktaydı.Bu sene de böyle bir uygulama olması mümkün müdür acaba? Geçen sene ki takvime güvenerek işlerimizi ona göre ayarlasak nasıl olur? Yardımcı olabilirseniz sevinirim...
sayın zehra ekizo, çok güzel bir mantık yürütmüşsünüz. Fakat biz her ne kadar sınav olacak desek bile sınav ilanı verilmediği sürece staj yaptığınız bürodan ayrılmayın. Ancak ders çalışmaya da devam edin. Her ihtimale binaen hazırlıksız yakalanmayasınız. Sayın özoğlunun dediği doğru, bundan dolayı sınav geç yapılabilir ama bu sınav olmayacağı anlamına gelmez. Saygılarımla
Old 04-08-2010, 23:59   #33
AV. AHMET ERTAŞ

Arkadaşlar Adalet Bakanı, Kanal A'da katıldığı "Görüş Farkı" programında gelen sorular üzerine, Kasımda idari yargı, Aralıkta da adli yargı sınavları açılacağını söyledi.

Kontenjanlar idari yargı için 50 ve adli yargı içinse 400 şeklinde olacakmış. Herkese hayırlı olsun.
Old 05-08-2010, 10:38   #34
üye22915

Arkadaşlar bakan açıklama yaptı programda.Aralık ayında 400 hakim savcı alım sınavı var.Hayırlı olsun herkese...

link : http://www.kanalahaber.com/adalet-ba...beri-55715.htm
Old 05-08-2010, 15:15   #35
Zehra Ekizo

Arkadaşlar Adalet Bakanı Sadullah Ergin bir programda aralık ayında sınav açıp 400 hakim savcı alacaklarını açıklamış.Sizce bu uygulanabilir mi?Buna güvenerek bayramdan sonra çalışmaya başlasak doğru yapmış olur muyuz?Görüşlerinizi bekliyorum...
Old 06-08-2010, 22:57   #36
AV. AHMET ERTAŞ

Arkadaşlar ösym'nin sitesinde 19 Aralık'ta adli yargı sınavı ilanı var. Artık kesin, ona göre çalışmalıyız. Herkese başarılar...
Saygılarımla
Old 07-08-2010, 14:56   #37
hira

merhaba arkadaşlar 2010 adli hakimlik sınavına girecek arkadaşlar sınav tarihi haakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki adrese girebilirler http://www.kanalahaber.com/adalet-ba...beri-55715.htm
sınava girecek adaylara şimdiden başarılar...
Old 11-09-2010, 21:20   #38
hira

Merhaba arkadaşlar OSYM tarafından sınavların ertelendiği söyleniyor bunun adli ve idari hakimlik sınavına etkisi nedir? OSYM sitesinde sadece başvuru tarihleri var sınav tarihleri yok takvime göre idari hakimlik sınav başvuruları başladı sizce ne yapmalıyız? Teşekkür ederim.
Old 14-09-2010, 09:13   #39
AV. AHMET ERTAŞ

Alıntı:
Yazan hira
Merhaba arkadaşlar OSYM tarafından sınavların ertelendiği söyleniyor bunun adli ve idari hakimlik sınavına etkisi nedir? OSYM sitesinde sadece başvuru tarihleri var sınav tarihleri yok takvime göre idari hakimlik sınav başvuruları başladı sizce ne yapmalıyız? Teşekkür ederim.
Sayın Hira eğer dikkatli bir şekilde takip etti iseniz, sınavların ertelendiği fakat 2010 yılı içinde yapılacağı belirtiliyor. Sınavlar ertelendi diyerek çalışmalarınızı ertelemeyiniz. İdari yargı sınavına girmeyi düşünüyorsanız başvuru süresini kaçırmayınız. Başvuru tarihleri değişmedi.
Saygılarımla
Old 17-09-2010, 15:24   #40
PINAR YILMAZ

Sınavın tarihi belli değil ama başvuru tarihi belli. Ne kadar saçma. İnsanlar ne zaman olacağı belli olmayan bir sınava nasıl para yatırabilir ki. Belki de sınavın olacağı tarihte başka bir işimiz olacak. Başvuru süresinin de ucunun açık bırakılması gerekirdi diye düşünüyorum şahsen.Saygılar...
Old 21-09-2010, 09:52   #41
ElifŞimşek

Çok fazla internete girip sınav tarihi vs. takip edemiyorum. En son durum ve duyumlar ne şekildedir acaba. Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar paylaşmaya devam ederlerse sevinirim.
Old 25-09-2010, 00:18   #42
jöntürk

Varsayılan Adlİ Hakİmlİk Ve Savcilik Sinavi AÇiklandi.

http://www.osym.gov.tr/Genel/BelgeGo...EF5FA28B5390D0 Ösymnin sitesindeki 2010 yılı takvimine göre sınav tarihi 25.12.2010 olarak açıklanmıştır tüm arkadaşlara başarılar.Başvuru tarihlerini kaçırmayalım!!!!Başvuru tarihleri 18.10.2010 da başlazacak olup 05.11.2010 tarihinde sona erecektir..
Old 25-09-2010, 01:09   #43
Ali Cengiz

Yeni sınav tarihleri belli oldu arkadaşlar.

İdari Yargı Hakim Adaylığı Yarışma Sınavı : 21.11.2010
Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yarışma Sınavı : 25.12.2010
Old 20-10-2010, 16:18   #44
AV. AHMET ERTAŞ

Değerli üyeler,23 Ekim pazar günü saat 12 de Türkiye geneli adli yargı deneme sınavı var. Monopol dersaneleri sınavı yapacak. İrtibat için
İstanbul: 02122271224
Ankara : 03124351919
Belki faydası olur düşüncesiyle ekledim. Kendimizi öçlmek, eksiklerimizi görebilmek adına iyi bir fırsat. Herkese başarılar. Saygılarımla
Old 20-10-2010, 16:44   #45
miss lawyerr

Adli yargı hakimlik sınavı başvurU tarihleri ne zaman bir bilgisi olan var mı?
Old 20-10-2010, 18:23   #46
AV. AHMET ERTAŞ

Alıntı:
Yazan miss lawyerr
Adli yargı hakimlik sınavı başvurU tarihleri ne zaman bir bilgisi olan var mı?
Sayın misslawyer, Ösym'nin sitesinde yer alan sınav takvimine göre 18 Ekim 2010 ile 05 Kasım 2010 tarihleri arasında. İlk defa başvuracak iseniz bilgillendireyim: Öncelikle bankaya 50 tl yatırıyorsunuz, nüfus cüzdan fotokopiniz ve aslı ile ayrıca mezuniyet belgesi veya diploma fotokopisi ve aslı ile adliyeden başvurabiliyorsunuz. Başarılar dilerim. saygılarımla
Old 14-01-2011, 23:56   #47
AV. AHMET ERTAŞ

Sayın Zehra Ekizo, tebrik ederim. Adli yargı hakimliğini kazanıp da mülakata girenler arasında isminizi gördüm. Nasıl bir çalışma izlediniz?Hangi kaynaklardan çalıştınız? Kursa gittiniz mi? Kursa gittiyseniz hangisine gittiniz? Sınavlara hazırlananlara tavsiyeleriniz nelerdir?
Saygılarımla
Old 18-01-2011, 17:17   #48
Zehra Ekizo

Alıntı:
Yazan AV. AHMET ERTAŞ
Sayın Zehra Ekizo, tebrik ederim. Adli yargı hakimliğini kazanıp da mülakata girenler arasında isminizi gördüm. Nasıl bir çalışma izlediniz?Hangi kaynaklardan çalıştınız? Kursa gittiniz mi? Kursa gittiyseniz hangisine gittiniz? Sınavlara hazırlananlara tavsiyeleriniz nelerdir?
Saygılarımla
Teşekkür ederim sağolun. Ben Ankara da Monopol Eğitim Kursuna gittim Ümit Hocanın kuruculuğunda. Hocaların verdiği notlardan derslere çalıştım bir de justice ve referans soru bankası kitaplarından soru çözdüm. Ben bir başkası anlattığı zaman daha iyi anladığım için kursa gitme gereği duydu ve çok da memnun kaldım. Derslerden sonra gelip konuları tekrar ettim. Sınavdaki bazı sorularda da şans yardım etti .İnşallah siz ve gerçekten isteyen arkadaşlarım da kazanırlar. Başarılar diliyorum...
Old 20-01-2011, 23:53   #49
AV. AHMET ERTAŞ

Umarım mülakatınız da iyi geçer, bir daha sınav kaygısı çekmezsiniz. Darısı bizim başımıza artık. Ben de İstanbul'da ümit hocanın kursuna gidiyorum ama avukatlıkla beraber zor oluyor. Belki sınavda bize de şans gülebilir.
Saygılarımla
Old 23-02-2011, 00:57   #50
Zehra Ekizo

Alıntı:
Yazan AV. AHMET ERTAŞ
Umarım mülakatınız da iyi geçer, bir daha sınav kaygısı çekmezsiniz. Darısı bizim başımıza artık. Ben de İstanbul'da ümit hocanın kursuna gidiyorum ama avukatlıkla beraber zor oluyor. Belki sınavda bize de şans gülebilir.
Saygılarımla
Teşekkür ederim.İnşallah sonuç istediğim gibi olur.İnşallah siz de nisan sınavında kazanırsınız.Kolay gelsin ve başarılar şimdiden...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi