Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kitap Kitap İncelemeleri, tavsiyeleri, yazarlar ve kitaplara ilişkin sohbetler. (Bu forum hukukla ilgili OLMAYAN kitaplara yönelik olup, siyasi ve dini içerikli kitaplar konu dışıdır.)

Patrick Süskind -Koku

Yanıt
Old 08-03-2007, 12:37   #1
GLÇN

Varsayılan Patrick Süskind -Koku

Kitabı okurken ve okuduktan sonra çoğu zaman unuttuğumuz koku duyumuzun aslında ne sık kullanıldığı ve ne kadar önemli olduğunu fark edeceksiniz. Ayrıca roman tekniği olarak kurgu ve anlatım açısından da muhteşem bir kitap. Mutlaka okunmalı! Kısa bir kitap olduğu için ben bitirmeye kıyamayıp cümleleri büyük bi özenle ve zaman zaman iki kez okuyarak bitirdim.
Old 09-03-2007, 00:15   #2
halit pamuk

Koku adlı roman, uzun zamandır okuduğum en güzel romandı.

5 gün önce Ankara'da filmine de gittim(çok merak ediyordum)Filmi, kitabını okumayanlar için güzel denebilir,aslında iyi de çevirmişler.Ancak film yapanların romandan aldıkları ile, benim kitaptan algıladıklarım,üzerini çizdiklerim çok farklı.O nedenle filmden aynı tadı alamadım
Old 12-03-2007, 23:39   #3
GLÇN

Şimdiye kadar okuduğum hiç bir kitabın filmin ibeğenmedim. Sırf konu ve anlatım yüünden Koku'nun filminin güzel olmayacağını ise kitabı okurken de düşünmüştüm. Yine de ne yapılmış görmek için beğernmeyeceğime bile bile (belki de evet biraz önyargıyla) filmi görmek istiyorum.
Old 13-03-2007, 14:19   #4
nur_antalya

bence filmin komik tarafları daha cok ön plandaydı ama kitabı okumadım
Old 14-10-2007, 13:24   #5
ekinsenturk

konusunu çok ilginç bulduğum bir kitaptı,aylar önce ingilizcesini okumuştum,ama filmiyle beraber popüler olunca türkçe çevirisini de okuma fırsatı buldum.Bence Can yayınları çevirisi akıcılık yönünden çok da başarılı olmamış, özellikle son 40-50 sayfayı öfleye pöfleye bitirdim...
Old 10-12-2008, 17:27   #6
nihilistkelebek

Varsayılan ...

"Koku hazmedilmesi zor kitaptır.
Satır aralarına takılıp kalan adımlar vardır okuma sürecinde.
Kitabı okuduğumda eser ve yazar ile okuyucu arasındaki zor ve paradoksal ilişki doğrulanmıştı kafamın bir köşesinde.
İnsan ve duyu...

Filme uyarlanmış hali içler acısıdır.
Çeviri katliamından ise payına düşeni fazlasıyla almıştır."
Old 11-12-2008, 22:07   #7
Av.Nur Hayat BURAN

Bence kitap da film de güzeldi... Okunmaya ve izlenmeye değer...
Old 03-02-2009, 12:47   #8
Av. V. Gözde Arıkaya

Koku benim en beğendiğim kitaplar arasındadır.Filmi için ise sadece zaman kaybı diyebilirim.Eğer filmini de beğenmek istiyorsanız kitabını okumadan önce filmini izleyin derim.Çünkü kitaptan sonra film çok yavan kalıyor.
Old 24-09-2009, 13:31   #10
avdarklord

film tabii yeterince yansıtmıyordu kitabı ama fena değildi yine de film
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,05160093 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.