Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Kelime Algılaması

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 07-11-2003, 18:27   #1
şenay

Varsayılan Kelime Algılaması

Cmabridge Üinversitesinde yaıpaln bir arşaıtrmaya gröe, bir kleimedkei
hafrlrein hnagi sıarda didizlikleri dğeil, ilk ve son hafrlrein dğoru yedre
olamalrı öenm tşamıatkadır. Geirsi taammen kamradaşır ve ynie de surosnuz
olraak okubanilir. Buunn sbeebi isnan benyinin her hafri tek tek dieğl
kemileelri bir btüün oralak omukadısır.

Ben rahat rahat okdum, bakalım sizlerde okuyabilecek misiniz.

Şenay
Old 07-11-2003, 21:22   #2
Ayfer Gökçen

Mutlu

Şenaycım,
Üzgünüm ama bu yazıyı ben senden önce okumuştum:-)) Sanıyorum iki ay önceydi bir gazetenin köşesinde yayınlanmıştı bu yazı.Benim önce okumam gayet normal.Zira sen benim öğrencimsin:-)) Sohbet sınıfımın en zeki öğrencilerinden birisin.
Old 10-11-2003, 08:30   #3
Armağan Konyalı

Syaın Şneay,

Bneim yptaıgm aartşıryama gröe , akşlar da böyeldir: ilk ve son sölzer önmeli; greisi kramaşa da olsa sourusnz yşaanır.....

Syalagırmıla

Bir Dsot
Old 09-12-2006, 00:19   #4
üye3578

Sayın Konyalı haklı, ama hayat da öyle değilmi, başı sonu karmakarışık, ama geneline bakarız, güzel yazı, teşekkürler paylaşım için...
Old 09-12-2006, 15:22   #6
allegria

güzel bir paylaşım sağolun ben de daha önceden okumuştum bu yazıyı

sayın ömeradaleti ben hiç bir şey anlamadım
Old 09-12-2006, 17:47   #7
ömer adaleti

bende kısalttım,aradaki harfleride attım,kalabalık yapmasın diye ''ak be oi hi ym se ik ve sn hi ym '' açılımı, ArtıK BendE Ortadakİ Harflerİ YazmayacağıM SadecE İlK VE SoN Harflerİ YazacağıM demiştim Özge hanım ama sanırım başarılı olamadım.
Old 09-12-2006, 22:22   #8
Jeanne D'arc

Konu enterasan,

ömer adaleti'nin iletisi, zeki ve hırzırca,

ve Armağan Bey'in yorumu müthiş!

Teşekkürler!
Old 11-12-2006, 16:02   #9
allegria

Gerçekten çok zekice Sayın ömeradaleti tebrikler ayrıca açıkladığınız için teşekkür ederim
Old 11-12-2006, 16:38   #10
Veysel

Alıntı:
Yazan Jeanne D'arc
Konu enterasan,

ömer adaleti'nin iletisi, zeki ve hırzırca,

ve Armağan Bey'in yorumu müthiş!

Teşekkürler!

Ömer bey' in mesajı , hınzırlıktan çok japonca bir duaya benziyor.
Old 30-07-2007, 19:02   #12
tuval2310

Varsayılan İnsan beyni neler yapabiliyor?

Aşağıdaki metni bir arkadaşım göndermişti..Okuyabildiğimi görünce çok şaşırmıştım..Sizlerin yorumlarını da merak ediyorum..

'İnsan beyni neler yapabiliyor?Tuhaf görünse de sadece okumaya başlayın...

ignliiz üineveertlserinin bir tensai hrarlefin hgnai salıyra dmiziilş olğunduun
öemnisz oludğnuu oayrta kydou.Bduara tek ömlnei ntaka ilk ve son hfiarn
dğrou ydere osmldaıır.Gsreii tmaamen salmçaık olbaiilr,ve sen ynie de pbromlseiz okyailusbirin.Bu haeflrri hraf oralark okumzdaımdğııan ve kmellireei büütn oalark alamıdılgzdığıan kanakyanlır.'
(Bu metnin kaynağının neresi olduğunu bilmediğimden yazamıyorum)
Old 05-08-2007, 22:16   #13
suskun_juliette

Bu yazılanlar benim klavye hatalarıma benziyorBazen öyle şeyler yazıyorum ki dönüp baktığımda ben bile okuyamıyorumİnsan beyninin sırrını çözmek sanırım hiçbir zaman mümkün olmayacak,hiç zorlanmadan eksiksiz okudum,belki de bu ezberciliğimizden kaynaklanıyor.Eksik harflerin zihinde tamamlanarak kelimenin teşekkül etmesi saniyeler sürüyor..
Old 13-08-2007, 17:53   #14
Av.Nur

Merhaba!

Harika bir fikir.
Artık dilekçeleri bu şekilde yazmayı düşünüyorum.
Özellikle Temyiz aşamasında!

Yok, Hayır, ben o kadar cesur değilim!
Sadece hayalimi paylaştım!
Bir kerecik, bir kerecik, lütfeeen...
Old 01-09-2007, 22:07   #15
gülşen ylmz

Alıntı:
Bneim yptaıgm aartşıryama gröe , akşlar da böyeldir: ilk ve son sölzer önmeli; greisi kramaşa da olsa sourusnz yşaanır.....

Sayın Armağan bey in bu sözü hem kelimelerin hem de aşkın karmaşası içinde bıraktı beni tebrikler..
Old 06-09-2007, 10:44   #16
uye8490

Alıntı:
Yazan Av.Nur
Merhaba!

Harika bir fikir.
Artık dilekçeleri bu şekilde yazmayı düşünüyorum.
Özellikle Temyiz aşamasında!

Yok, Hayır, ben o kadar cesur değilim!
Sadece hayalimi paylaştım!
Bir kerecik, bir kerecik, lütfeeen...

Dilekçeyi okuyacak olan hakimin yüz ifadesini merak etmiyorum desem yalan olur.Hakimin de gerekçeli kararı aynı şekilde yazdırdırıp size tebliğ ettirdiğinde de sizin yüz ifadenizi.
Değişik bir fikir önce siz deneyin,bir şey olmazsa sonra biz de deneriz.Ama TDK.'a ödenecek tazminatlar sizden..
Old 06-09-2007, 10:58   #17
uye8490

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Syaın Şneay,

Syalagırmıla

Bir Dsot

Benim eşime ilk sorum ve sözüm "çay içer misiniz" olmuştu.Aradan geçen zaman dilimine rağmen hala en sık sorduğum soru "çay içer misin" oluyor.Şimdiye kadar bir sorun yaşanmadı ve o hep -pek sevmemesine rağmen -çay içti.Umarım son söz "yeterrrrr bıktım bu çaydan"olmaz.
Old 06-09-2007, 11:35   #18
Av.Nur

"syn yrn,
bn o yz yzdımd 13 aust v ç sckı."

Yani,

Sayın Yaren,
Ben o yazıyı yazdığımda 13 Ağustos'tu ve çok sıcaktı.
Old 26-10-2007, 15:05   #19
av.araf

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Syaın Şneay,

bu son nokta olsa gerek .Üstüne yorum götürmez
Old 03-12-2007, 17:07   #20
Envanter

Yazmak tamam diyelim insan beyninin gücüdür deyip geçiyoruz.

Dil gücümüz nasıl? Eksik yazdıklarınızı eksik olarak sesli bir şekilde okumayı denediniz mi? Dilimizin gücünü ölçmek adına denemesi gerçekten zor.

Sevgiler.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,07671690 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.