Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Avukatlara AVEA hat

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 12-12-2006, 09:36   #1
Adli Tip

Varsayılan Avukatlara AVEA hat

Türkiye Barolar Birliği ile AVEA arasında imzalanan sözleşme ile (sözleşme örneğini, dosya eklemeyi bilmediğimden aşağıya yapıştırıyorum.) Tüm avukatlara kendi aralarında ve yakınları ile ücretsiz konuşabilecekleri GSM hattı tahsisine karar verilmiştir.

Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı
Ankara 08/12/2006
BARO BAŞKANLIĞI

DUYURU NO: 2006/125
Meslektaşlarımız ve Barolarımızda çalışan personellerimizin faydalanmalarına sunulmak üzere; 24.11.2006 tarihinde Türkiye Barolar Birliği ile AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş. arasında “Kendi Aralarında ve Aileleriyle Daha Ucuz Konuşabilmelerine İmkan Veren” bir protokol imzalanmıştır.
Protokole ilişkin detaylı bilgilerin verildiği duyurunun, tarife bilgilerinin, onama ve taahhüt formlarının birer örneği ekte gönderilmiştir.
Konunun, Baronuz mensubu meslektaşlarımıza ve barolarımızda çalışan personellerimize duyurulmasını rica ederim.
Saygılarımla

Türkiye Barolar Birliği
Başkanı
Av.Özdemir ÖZOK

DUYURU

Türkiye Barolar Birliği ile AVEA İLETİŞİM HİZ. A.Ş. arasında,24.11.2006 tarihinde tüm personelimizin ve üyelerimizin, KENDİ ARALARINDA VE AİLELERİYLE DAHA UCUZ KONUŞABİLMELERİNE İMKAN VEREN bir PROTOKOL imzalanmıştır. Konuyla ilgili detaylar aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

A) BAŞVURU ŞEKLİ
Başvuruların; her bir hat için
· 1 adet Nüfus Cüzdanı veya sürücü belgesi fotokopisi
· 1 adet Sicil Numarası Bulunan personel kimlik kartı fotokopisi veya 1 adet Personel onama formu (Ek1)
· 1 adet Personel taahhüt formu (Ek2)
ile AVEA’nın kurum içinde bulunan stand görevlilerine veya bayilerine yapılması gerekmektedir.

B) GENEL BİLGİLER

1) Adlarına kayıtlı mevcut AVEA mobil telefon hattı olan personelin de söz konusu tarifeden yararlanabilmeleri için, herhengibi yetkili bir AVEA bayisine dilekçe ve üye kimlik kartı ile başvurmaları yeterlidir.

2) AVEA mobil telefon hattı almak için başvuran personelin, varsa diğer operatörlere ait mobil telefon hatlarını kapatmaları (Turkcell ve/veya Telsim) ve buna ilişkin belgeyi de ibraz etmeleri kaydıyla, yeni hattın açılımına ilişkin bir defa alınan özel iletişim vergisi alınmayacaktır.

3) Hat sahibinin diğer operatöre kapatma esnasında bilgi vermesi durumunda, abonenin yeni mobil telefon hattı numarası ilgili yasa gereği, iki ay süreyle, diğer operatör tarafından anons edilecektir.

4) Eski operatörünüzde kullandığınız numarayı bos olmasi durumunda 55x prefixi ile AVEA sizlere sağlayabilecektir.

5) AVEA’nın yurtdışındaki pekçok operatör ile anlaşması bulunmaktadır. Detaylı listeye aşağıdaki web sitesinden ulaşabilir. http://www.avea.com.tr/mps/portal?cmd=roaming&type=1&menustate=9&pagemenu=dol asim.aria.ortaklar

6) Diğer sorularınız için AVEA’nın 444 1 500 numaralı müşteri hizmetleri numarasının aranılmasıyla veya www.avea.com.tr adresinin ziyaret edilmesiyle detaylı bilgi alınabilir.

TARİFE BİLGİLERİ
  • Her bir kurumsal abone kendi adına en fazla 3 (üç) adet AVEA mobil hat tesis edebilecektir.
  • Kurumsal Abone Personelinin, AVEA’den AVEA’e Grup İçi Ücretsiz Görüşme Süresi bir ayda toplam 600 (altıyüz) altıyüz dakika olup, bu süre aşıldığında, yapılan grup içi görüşmeler “gurup içi ” tarifesi üzerinden ücretlendirilecektir.
  • Aşağıda verilen tarife yurtiçi aramalar için geçerlidir.
  • Aşağıda verilen tarifede belirtilmeyen tüm aramalar ve servisler için o tarihte yürürlükte olan standart tarife geçerlidir.

KURUMSAL TARİFE BİLGİLERİ

Avea Faturalı Hat Personell Paket-Akademisyen Tarifesi

Aylık Sabit Ücret
Grup içi ücretsiz görüşme süresi

Grup içi

Grup dışı
(Avea)

Sabit Hat

Diğer GSM (Turkcell,Telsim)

SMS

9,50 YTL

*600 dk
0,049 YTL/dk
0,175 YTL/dk
0,350 YTL/dk
0,350 YTL/dk
0,140 YTL/sms

* Her ay 600 dakika ücretsiz görüşme süresi verilecektir. İlgili ay içerisinde tüketilmeyen dakikalar bir sonraki aya devretmeyecektir. Ay içerisinde ücretsiz görüşme süresi üzerindeki kullanımlar grup içi fiyatından ücretlendirilecektir.

Yukarıdaki tabloda belirtilmeyen tüm tarifeler için (uluslararası çağrılar, katma değerli hizmetler, vb.) Standart Tarife fiyatları geçerlidir.

Tüm fiyatlara KDV dahil, ÖİV hariçtir.

AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş. “Kurum Tarifesi”nde belirtilen tüm ücretleri piyasa koşullarına göre güncelleme hakkına sahiptir.

EK-1 Personel Onama Formu

AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş.’ ne

Aşağıda adı ve soyadı yazılı kişi halen Türkiye Barolar Birliği’nde kadrolu olarak çalışmaktadır. AVEA ile Türkiye Barolar Birliği arasında imzalanan . . . / . . . / . . . . tarihli sözleşme ile belirlenen KURUM Tarifesi’nden yararlanma Koşulları kendisine bildirilmiş olup, söz konusu sözleşme kapsamında, adı geçen personelimizin KURUM Tarifesi’nden yararlandırılması uygundur.

Gereğini rica ederiz.

İmza

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Tarih : . . . / . . . / . . . .

Adı Soyadı

Sicil No

T.C. Kimlik No

Görevi

İş Adresi

İş Telefonu

Ev Adresi

Ev Telefonu

EK- 2 Personel Taahhüt Formu

AVEA ile halen çalışmakta olduğum Türkiye Barolar Birliği arasında imzalanan ...../...../........ tarihli sözleşme kapsamında, KURUM Tarifesinden Yararlanma Koşullarına ilişkin 5 adet madde ile tarafıma verilen hakları ve getirilen yükümlülükleri ve işbu form ekinde tarafıma tarife bilgilerinin sunulmuş olduğunu, KURUM Tarifesinden Yararlanma Koşullarına ilişkin maddeler ile birlikte tarife bilgilerini de okuyup anladığımı ve aynen yerine getirmeyi kabul ettiğimi gayrıkaabilirücu beyan ve taahhüt ederim.
Ad-Soyad :
Adres :
İmza :

KURUM TARİFESİNDEN YARARLANMA KOŞULLARI

1- KURUM Tarifesi’nden yararlanabilmek için, KURUM’un her bir Personeli, adına en fazla 3 (üç) adet Avea Faturalı Hat tesis ettirebilecektir. KURUM Personeli’nin işbu sözleşme kapsamında adına 3 (üç) den fazla hat tesis ettirmesi halinde, AVEA, fazladan tesis ettirilen hatları uygun göreceği bir tarife üzerinden ücretlendirebilecektir. Ayrıca KURUM ve Personeli adına tesis edilen telefon hatlarının kullanım hakkı sadece KURUM ve Personeline ait olup, hatlar sadece AVEA’nın onayı ile ve belirleyeceği koşullar uyarınca başkasına devredilebilecektir.

2- KURUM Personeli Abone; birden fazla Kurum/Kuruluşa bağlı olması ve bağlı olduğu Kurum/Kuruluş ile AVEA arasında işbu sözleşme benzeri bir sözleşme yapılmış olması halinde; AVEA tarafından sözleşmeler kapsamında sunulan servis ve tarifelerden yalnız birisini tercih edebilecektir. Aksi durumun tespiti halinde AVEA, Abone’nin ilk tarihli sözleşme kapsamında yararlandığı hatlar dışında kalan hatları uygun göreceği bir tarife üzerinden ücretlendirebilecektir.

3- AVEA’nın sunduğu Hizmet ve Ek Hizmetler’den işbu sözleşme kapsamında yararlanmak isteyen KURUM Personeli Faturalı Hat Tesisi sırasında AVEA tarafından talep edilen abonelik evrakları ile birlikte, İşbu sözleşme ekinde yer alan;

a)Personel Onama Formunu (EK-2) doldurup, KURUM imza yetkilisi ya da imza yetkilisinin atayacağı bir görevliye onaylatacak,

b) Personel Taahhüt Formunu (EK-3) okuyup, imzalayacak, ve abonelik işlemleri sırasında KURUM Kimlik kartı ile birlikte AVEA Bayii’ne ibraz edecektir.

4- KURUM Personeli Abone’nin; KURUM’daki görevinin herhangi bir sebeple sona ermesi halinde; İşbu sözleşme kapsamında Abone adına tesis edilen hatlar, görevin sona erme tarihinden itibaren kendiliğinden AVEA’nın Standart Tarifesine geçirilecektir. KURUM Personeli Abone’nin, işbu sözleşme kapsamında adına tesis ettirmiş olduğu hatlardan herhangi bir tanesinin, Ticari kazanç sağlamak amacı ile kullanıldığının AVEA tarafından tespit edilmesi halinde ise; AVEA’nın bu nedenle uğramış olduğu zararı KURUM Personeli Aboneden talep etme ve söz konusu hattı derhal kapatma hakkı saklıdır.

5-İşbu sözleşmenin taraflardan birince feshi halinde; adına tesis ettirdiği hatlardan işbu sözleşme kapsamında yararlanan abonelere ait hatlar, fesih tarihinden itibaren kendiliğinden AVEA’nın uygun göreceği bir tarifesine geçirilecek ve durum Abonelere Kısa Mesaj yoluyla bildirilecektir.

Old 12-12-2006, 11:29   #2
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Bugün okuduğum en güzel haber

Eklediğiniz için teşekkürler...
Old 12-12-2006, 14:27   #4
Emrah Güler

Acaba bu kampanyadan stajyer avukatlar da yararlanabilir mi?
Old 12-12-2006, 15:15   #5
Av.Suat Ergin

Varsayılan Aman Dikkat!

Sayın Katılımcılar,

Bu tür ilanlarda, gizli kalmış kuralları çok iyi okuyun.İstanbul Barosu'nun da benzer bir anlaşması bulunmaktadır. Avea'dan benzer paketi 2 yıl önce almıştım. Hiç ummadığım sürprizlerle karşılaştım.

Özellikle her ay 3 hatta da ödeyeceğiniz sabit giderleri iyice araştırın. Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmayın. Hiç kullanmadığım hatta bile aylarca 30 YTL'nin üstünde fatura çıkardılar. Ödemedim, sorun adliyeye intikal etti.

Ben uyarmış olayım.

Saygılarımla
Old 12-12-2006, 15:34   #6
Av.Selim Balku

Haberde sevinilecek fazla bişey ben bulamadım.

Memurlar sabit ücret ödeyerek "sınırsız" görüşüyorlar. Biz ise 600 dakika.

Aklınca bu GSM şirketleri bize lütufta mı bulunduklarını sanıyorlar.

Biz avukatlarada diğer kamu pesonellerine uyguladıkları gibi sınırsız görüşme imkanı sunsunlarda bende sevineyim.
Old 12-12-2006, 19:55   #7
mehtapa99

bence de sınırsız görüşme ve diğer avukat hatlarıyla ücretsiz konuşma imkanı sağlansın ki sevinelim...
Old 12-12-2006, 23:33   #8
Kavaz

o zaman ben iki kere sevinirim. Yaşasın ve Yaşasın derim
Old 13-12-2006, 17:09   #9
Fatma KAPUÇAM

Varsayılan Amman Dİkkat

sevgili site sakinleri ben hemen öyle sevinmeyin derim.Ben de abimden dolayı sınırsız diyerek aldığım Milli Eğitim hattı kullanıcısıyım.Etrafımdak sürekli konuştuğum insanlarla bu hatla görüşmeme rağmen diğer hatlardaki ücretlendirme fahiş miktarda olduğu için yüklü faturalara maruz kaldım.Bütün bunlar yetmezmiş gibi sınırsız diye taahhüt ettikleri bu hattı aylık 16 saatle sınırlandırdılar.yaniş karamanın koyunu sonra çıkar oyunu hesabı.tabi böyle bir değişikliğin yapılması ne derece hukuki bilmiyorum.bence bu sözleşmeye tek taraflı değişiklik yapmaktan başka birşey değil.
Old 13-12-2006, 22:56   #10
Seyda

Bu tür kampanyalara kesinlikle inanmıyorum.Doktorlar için de bu tür bir kampanya başlamıştı.Kuzenim ne zaman o hatta sahip olan birini arasa, karşı tarafın telefonu açık da olsa ''aradığınız kişiye ulaşılamıyor'' uyarısıyla karşılaşır..Dikkatli olmak lazım,Fatma Kapuçam'a da katılıyorum
Old 13-12-2006, 23:55   #11
faruksa

Ben Öğretmen hattı kullanıyorum.Acil durumlarda ihtiyacım olduğunda istediğim kişiye ulaşamıyorum.Ya aradığınız numaraya ulaşamıyor diyor yada bağlantı hatası diyor.Ve gectiğimiz günlerde avea Öğretmenlere herhangi bir bilgi vermeden konuşma süreleri sınırlandırmıştı.Bu işlemi 22 kasımdan (RAMAZAN BAYRAMI )itibaren uygulamaya gecirmiş fakat müşteriler bu uygulamadan ancak yazılı basın yoluyla haberdar olmuştur.Avea müşteri hizmetlerine durumu izah ettiğimizde çok uzun görüşme yapanlara mesaj gönderdiklerini iddia etmişlerdi.Bildiğim kadarıyla mağdur olan birçok müşteri dava açtı.
Ayrıca hiç görüşme yapılmasa bile vergilerle 15 -17 ytl arası fatura gelmekte.Bilginize
Avantajları da yok değil.Özellikle memleketten uzakta iken öğrencilik yıllarımda ailemle görüşmemi sağladı.
Old 14-12-2006, 09:04   #12
av.m.a.g

degerli meslektaşlarım, reklam olmasın ancak ben derim ki türkcelden şaşmayın.En azından her yerde uaşabiliyor ve ulaşılabiliniyorsunuz.avea hatları sadece 2-3 kişi ile sürekli konuşacakm iseniz alın avantajlı, ancak genel olarak kullanmaya elverişli degil diye düşünüyorum

saygılar
Old 15-12-2006, 20:07   #13
Av.Ufuk

eşim sağlıkçı.sana da avea sağlık hattı vereyim bedava görüşürüz dedi ben türkcelden şaşmadım.Hem biz cep telefonunu meslektaşlarla konuşmadan ziyade müvekkillerle veya işimizle ilgili kullanıyoruz.Bana hiç cazip gelmedi doğrusu.
Old 14-03-2007, 19:23   #14
Av.Ali Erdem

Bizlere barolarca stajyer avukat kimlikleri veriliyor fakat avukatların faydalandıkları birçok haklardan faydalanımıyoruz.Aslında bizlerede bu kurumsal hizmetlerden faydalanma hakları tanınsa fena olmaz...
Old 01-09-2007, 13:54   #15
didem kunal

izmir baro odasında avea hat ile ilgili uyarı yazısı asılmıştı.hattın faturaları çok yüksek geliyormuş.cazip başlayan hat sonraları pişman ettiriyormuş.benden söylemesi
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi