Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

5 yil sonunda bosanamadim - simdi ne yapacagim?

Konuyu Kilitleyin
Old 11-11-2013, 18:55   #1
Konuk

Varsayılan 5 yil sonunda bosanamadim - simdi ne yapacagim?

5 yil once esimin siddetinden dolayi hastanelik oldum, eve donunce, cocuklarimi siddetten kurtarmak icin bosanma davasi actim. Fakat, hastayken actigim dava'da sebeb olarak 'cocuklara karsi siddet' olarak yazan avukatim elimde benim hastane belgelerim, cocuklarim adliye pedagog'una kapali kapilar arkasinda vermeye mecbur kaldilar, orada da babalarinin onlara vurdugunu itiraf etmisler, baba hicbir pedagog gorusmesine gelmedi, gelmeye mecbur edilmedi, oysa ben cocuklarimla 2-3 kez ayri ayri gidip gorusmeler yapmak zorunda kaldim, sonucta, hep 'ben bosanmak istemiyorum, ' deyip, bosanma surecini uzatan, dava sirasinda pedagog esliginde cocuklarini ayda 2kez gorme hakkini hic kullanmayip 5 yil boyunca cocuklarini 1 gun dahi gormeyen bir baba'dan devlet beni bosamadi. simdi, uzaklastirma kararimizin gecerligi, bana verilen gecici velayet, ve nafaka hepsi bitti..... o odullendiriliyor, ve ben cocuklarimizi tek basima buyutup egitmeye calisirken o uzaktan bize siddet uygulamaya devam ediyor... 3 yil ayri yasayip beklemem gerekiyormus - bu sirada nafaka kesildi, benden butun 5 yil boyunca avukat borclarini icra yoluyla istedi ( ki ben ayda 1400 TL kazaniyorum, o 10,000 ustunde kazaniyor) simdi ne yapabilirim? gercekten sadece bekleyecekmiyim? lutfen yol gosterin.
Old 11-11-2013, 20:04   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı

Çocuklarınızın velayetlerinin tedbiren size verilmesi ve sizin yanınızda olan çocuklarınız yeniden tedbir nafakası davası açabilirsiniz. Kendiniz için de tedbir nafakası isteyebilirsiniz ancak bunun için eşinizden ayrı yaşamakta haklı olduğunuzu kanıtlamak zorundasınız.

Şiddet uygulayan eşle aynı çatı altında yaşama zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Boşanma davanızı kaybetme nedenlerinizin ne olduğunu bilemediğimizden daha fazlası için bir avukattan doğrudan yönlendirme almanız daha iyi olacaktır.

Ama her şekilde yanınızda yaşayan çocuklarınız için yeniden nafaka ve velayet davası açmalısınız. Mahkeme eşinizin kazanç durumuna göre nafaka miktarını belirleyecektir.

Saygılar
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi