Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

kadının aldatmasından olan çocuk

Konuyu Kilitleyin
Old 11-11-2013, 05:03   #1
nur_agca

Varsayılan kadının aldatmasından olan çocuk

merhaba 7 yıllık bir evliliğim 4 yaşında bir oğlum var eşimin ilgisizliği sorumsuzluğu ve sevgisizliğinden dolayı bir boşluğua düşerek eşimi aldattım 2 yıl, evliyken bir ilişki yaşadım. bu ilişkiden hamile kaldım ve doğum yapmadan bir ay önce oğlumuda alığ eşimin evinden ayrıldım. bu hamilelikten eşimin haberi yoktu.ben evden ayrıldıktan sonra eşimin ortalığı ayağa kaldırım bir çok yere başurmuş kayıp diye bir kaç gün sığınma evinde kaldım daha sonra ise arkadaşımın evinde kaldım.birlikte olduğum insanlada ayrılmıştım. sonrasında eşim hamile olduğumu öğrenmiş ama uzun süre bi cinselilişkimiz olmadığını bildiği için aldattığımı tahmin etmiş.doğum esnasında kayıtlı belgeli hiç birşey yok eşimin ispatlayabileceği sadece kulaktan dolma bildikleri. eşimi ilk önce ben mahkemeye verdim boşanmak için fakat eşimde bana karşı adli tıp raporu istemiş ve oğlumun velayetini alabilmek için hertürlü şeyi yapıyor. lütfennnn yardımcı olurmusunuz benim aakıbetim ne olur oğlumu kaybetmek istemiyorum. mahkemede kimsenin yüzünü görmek istemiyorum çünkü yaptıklarım ortaya çıktığı için utanıyorum duruşma çok yakın ben ne yapabilirim
Old 14-11-2013, 20:55   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı,

1-Eğer bir avukatla temsil edilirseniz duruşmalara katılmak zorunda kalmazsınız.

2-Eşinizin velayet isteyebilmesi için nüfus kaydında kayıtlı bir çocuğun bulunması gerekir.Bunun için önce çocuğun nüfusa kaydedilmesi gerekir.Kayıt olmassa velayet hakkında karar da verilemez.Kayıt olursa eşiniz soybağının reddi davası açabilir.

3-Eşiniz evlilik içinde sadakat yükümlülüğüne aykırı davrandığınızı kanıtlarsa davanızın reddedilme ihtimali yüksektir.Bu durumda davanın reddinden sonra( ayrı bir boşanma sebebi olmaz ise) 3 yıl sonra yeniden dava açabilirsiniz.Bir araya gelmediğinizi kanıtlarsanız davanız kabul edilecektir.

Bir avukattan destek alarak davanızı yürütmeniz yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi