Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Taksilerin Tüketici Yasasına Kapsamında Hukuki Durumu ve Tüketici Heyetine Şikayet

Yanıt
Old 06-02-2007, 22:18   #1
Av.ZekiÖZSOY

Varsayılan Taksilerin Tüketici Yasasına Kapsamında Hukuki Durumu ve Tüketici Hakem Heyeti

Taksiler de nihayetinde para karşılığı tarafımıza hizmet sunduğundan ve bu gruptakilerin %80'i insanı çileden çıkaracak tavırlar ( yakın yola almama, fiş kesmeme fiş taşımama, binen yolcuyu indirmeye çalışma, ne tarafa gidiyorsun diye sorma,yolu dolandırma, trafikte söylenme) ben bu tip insanlarla çok tartıştığım için artık plaka sahibine karşı ayıplı hizmetten Tüketici Hakem Heyetine gitmeyi düşünürum, trafik polisleri malesef bu insanların araçlarını bağlamıyor, Şöferler Odasının yaptırımı yok bu insanlara bir çeki düzen verilmesi gerek..Bu hem bir serzeniş hem de sizin fikirlerinizi almak içindi..
Old 07-02-2007, 11:35   #2
Av.Ceylan Pala Karadağ

Bu konuyla ilgili arşivden bulduğum bir takım haberleri eklemek istedim:
kaynak alıntı:http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/gost...765&yazarid=42

'Alo Taksi' kurulsun

BİRKAÇ
gündür AŞTİ'de çalışan taksilerle ilgili olumsuz haberleri köşenizden okuyorum. Bir taksici olarak olanlara üzülmekteyim. Bu mesleğin böyle olumsuz haberlerle gündemde olması şüphesiz benim gibi düşünen binlerce meslektaşımızı zan altında bırakmaktadır. Toplumun bizlere bakış açısını etkilemektedir. Bence en kısa zamanda bu sorunlar çözülmelidir. Bu sorunları gidermek için, emniyet, Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Şoförler Odası bir komisyon kurmalıdır. Bu komisyon kırmadan, dökmeden, yapıcı, eğitici bir şekilde çalışarak müşteri ve taksici mağduriyetlerini çözmelidir. Hatta bir 'Alo Taksi' hattı kurularak bu tür şikayetler değerlendirilmelidir. Aksi taktirde yüz taksinin yaptığı olumsuzluklar sekiz bin taksiye malolmaktadır. Bir taksici

Ayrıca ölçme-der isimli bir derneğin de aşağıdaki adreste 2005 yılında yazılmış bilgilerini buldum
kaynak alıntı:http://216.239.59.104/search?q=cache...lnk&cd=9&gl=tr
Old 08-02-2007, 15:31   #3
ISIL YILMAZ

Alıntı:
ayıplı hizmetten Tüketici Hakem Heyetine gitmeyi düşünürum

Buradaki bazı belirlemelerinizde ayıplı bir hizmet var, yani standart bakımından hizmetten beklenen faydanın değerini düşüren bir durum bulunuyor. Trafikte söylenmenin pek bu kapsama girdiğini düşünmemekle birlikte, uzun yolun tercih edilmesi ( özellikle yolları bilmeyen müşteriler söz konusu ise ) , yakın mesafeye götürmeme ( hizmeti vermekten kaçınma ) ayıp kapsamına girebilir.

Hakem heyetine giderseniz, sonucu bizlerle paylaşmanızı rica ediyorum.

Saygılar.
Old 08-02-2007, 21:25   #4
Av.ZekiÖZSOY

Varsayılan cvp

Evet aslında bazı şeylere ayıplı hizmet denemez. Ben takscilerle ilgili TSOF ve TESK e mail yazdım Valilik ve Maliyeye durumu bildirdim yani elimden geleni yaptım. Eğer yine bir taksiciyle sorun yasarsam bu yolu deniycem örnek karar alırsam siteden bildiririm ama artık arka koltuğa geçip hiç muhattap olmuyorum bu insanlarla belki aralarında iyi insanlar var ama eğitim şart.
Old 06-06-2007, 20:09   #5
MTL

sayın Zeki Özsoy
Bende bu bahsettiğiniz olaylardan çok şikayetçiyim.Bir keresinde AŞTİ den taksiye binerken benden yol parasının üstüne bagaj parası diye bişey istedi.çok sinirlenmiştim.Böyle bi hakkı varmı taksicinin.
Old 13-06-2007, 12:01   #6
Av. BNK

Hızlı tren kazasının olduğu hafta İstanbul'a gidip dava açtım. iki ay sonra duruşmaya geldiğimde baktım adliye yerinde yok.

Bardaktan boşanırcasına da yağmur yağıyor. Sorduğum insanlar dediler ki adliye Hasanpaşa'da bir yere taşındı bir taksiye binersen beş dakkikada gidersin.

Çıktım yola işaret ettiğim hiç bir taksi boş olduğu halde durmuyor. 3, 5 derken en nihayet bir tanesi durdu. Binip yola çıktık. Yolda taksiciye bunun nedenini sordum. "Abi iyi havada taksiye binmiyorsunuz biz de o yüzden yağmurlu havada intikam alıyoruz"

Şimdi buna ne yaparsın ? Gerçekten de bir çözüm bulunmalı.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi