Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

kocam 1 yaşındaki kızımı istemiyor

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 28-11-2014, 21:38   #1
Konuk

Varsayılan kocam 1 yaşındaki kızımı istemiyor

Hayırlı akşamlar. 3 yıllık evliyiz.1 yaşında kızım var. Ama eşim kızımı istemiyor. Erkek bebek istedi olmayınca hem kızıma hemde bana düşman oldu. Şimdide benim onunla inatlastigimi idda edip boşanmak istiyor. Ne yapabilirim? Beni böyle bir nedenle boşayabilir mi. Teşekkür ederim.
Old 28-11-2014, 23:01   #2
Av.Denizcan Sarıkaya

Sayın konuk

Eşinizin yazdığınız sebebe dayanarak boşanma davası açması durumunda davanın reddedileceğini düşünüyorum.Mahkemenin boşanmaya karar verebilmesi için ortada somut delillerin ve geçerli sebeplerin olması ve eşinizin , sizin kusurlu olduğunuzu ispatlaması gerekmektedir.

Bahsettiğiniz olay boşanma sebebi olarak görülmeyecektir.

Dava açılması durumunda bir avukattan profesyonel destek almanızı tavsiye ederim.
Old 29-11-2014, 09:28   #3
Konuk

Varsayılan teşekkür ederim

Cvp için teşekkür ederim. Peki bir şekilde şiddetli gecimsizlik falan deyip bosanma gerceklesse. Kızımın velayetini alabilirmi. Kızım hastayke falan bırakıp giderdi. Kardeşim şahit oldu hepsine. Onun sahitligi kabul edilirmi? Bende çalışıyorum kızımın velayetini alabilirmiyim acaba?
Old 29-11-2014, 13:01   #4
Av.Denizcan Sarıkaya

Sayın konuk

1 yaşında olan çocuğunuz anne şefkatine muhtaçtır.Bu sebeple boşanmanın gerçekleşmesi durumunda velayetin anneye verilmesi beklenir.

Babanın çocuğa karşı olumsuz yaklaşımını mahkemede ileri sürebilir ve gerekirse kardeşinizi tanık olarak gösterebilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi