Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

30 Ağustos ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!

Yanıt
Old 25-08-2006, 20:53   #1
onur_k

Varsayılan 30 Ağustos ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!

"BÜYÜK ŞEYLERİ ,BÜYÜK MİLLETLER YAPAR!"
GAZİ M. KEMAL ATATÜRK
Öncelikle şunu büyük bir gururla belirtmek isterim ki;ÇANAKKALE'de,İNÖNÜ'de,SAKARYA'da,insanlık tarihinin her karesinde
vatanı,milleti,bayrağı,dini,haysiyeti,ve ülküsü için mücadele eden,
gerektiğinde bu uğurda çarpışan ve yine bu uğurda "Şehadetlik Merte-
besine" ulaşmayı Yüce ALLAH'a borç bilen AZİZ ŞEHİTLERİMİZ ve GAZİLERİMİZ;VATAN SİZE MİNNETTARDIR!
Hepinizi rahmetle ve sayğıyla anıyoruz.
"TÜRK Milleti karekteri yüksektir.TÜRK Milleti çalışkandır.TÜRK Milleti zekidir..." diyen ULU ÖNDER'in de belirttiği gibi bu millet şanlı tarihinde birçok dahi ve kahraman yetiştirmiş ve insanlık tarine armağan etmiştir.Hiç şüphesizki bunlar içinde yeri-belki de hiçbir zaman dolduru-
lamayacak-en önemli şahsiyetlerden biri de yukarıda sözünü alıntı olarak verdiğim GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'tür.
Her yıl büyük bir coşkuyla kutladığımız ve ilelebet de coşkuyla kutlayacağımız 30 ağustos Zafer Bayramımız münasebetiyle, çok zor şartlar altında, çok büyük güç orantısızlıklarına rağmen yılmadan,usanmadan emperyalist devletlere, bununla birlikte çürümüş,
kokuşmuş,soysuzlaşmış köhne düzene ve onun yandaşlarına karşı mücadele eden başta ULU ÖNDERİMİZİ ve KUVA-İ MİLLİYE şehidlerimizi
ayrıca anmak istiyorum.Rahat Uyuyun!
Sizlerden bize miras kalan VATAN VE MİLLET, DİN VE BAYRAK sevdasıyla bu vatanı,bu milleti ebediyyen koruyacağız,güçlendireceğiz ve yükselteceğiz,AY-YILDIZLI ŞANLI BAYRAĞIMIZI da daima bu göklerde dalgalandıracağız.Bundan hiç şüpheniz olmasın.
Yüzyıl önce pis emellerini gerçekleştirememenin acısıyla,vurduğumuz kocaman tokatın etkisiyle kendini kolay kolay toparlayamayan batı şimdi aynı pis emellerini yeniden hayata geçirme çabası içinde ama başaramayacak.!Yıllardır besledikleri terör örğütüyle(duyduğum kadarıyla dünyada 144 ülke desteklemekte)bileğimizi bükemeyenler 3 yıl önce Irak'a TSK'nın gönderilmesine izin vermeyen(TBMM'den geçmeyen) tezkereyle de bizi oyuna getiremediler.Şimdi de Lübnan'a asker gönderilmesini istiyorlar.Umarım sağduyulu milletvekillerimiz,siyasetçilerimiz bu oyunu da başlamadan bozarlar.Çünkü batı bizi Lübnan'a barış gücü adı altında götürüp HİZBULLAH denilen aslında "İran Devrim Muhafızları"ndan oluşan (Türkiye'den Lübnan'a giden İranlı özel havayolu şirketlerine ait uçaklarda yakalanan İran askerleri bunun kanıtıdır.) "Şii" gruplarla MEHMETCİĞİ çatışma içine sürüklenip TÜRK-İRAN ilişkilerinin altüst olmasına ve hatta daha kötüsü muhtemel TÜRKİYE-İRAN savaşının ortaya çıkmasına neden olacaktır.Bu da adım adım Büyük Orta Doğu Projesinin hayata geçirilmesi demektir.
Bu gün SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN yaptığı açıklama çok sevindiriciydi.Son derece önemli açıklamasıyla ve değindiği konulardaki haklılığımızla batıya çok güzel bir mesaj ilettiğine inanıyorum.Ve Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu oyuna da gelmeyeceğiz.
ULU ÖNDERİMİZ VE ŞEHİTLERİMİZ sizler gibi cesuruz,zekiyiz,çalışkanız.
Yüksek amaçlar uğruna sizler gibi ölmesini biliriz.
Çünkü TÜRK HALKI, yüzyıllardan beri hür ve müstakil yaşamış ve istiklali yaşamanın gereği olarak düşünmüş bir milletin kahraman evlatlarıdır.Bu millet istiklalsiz yaşamamıştır,yaşayamaz ve yaşamayacaktır......
Old 26-08-2006, 09:36   #2
gökhan tozoğlu

30 Ağustos bir zaferin bayramıdır.30 Ağustos Türk Milleti'nin geleceğine ilişkin Batılılar tarafından hazırlanan senaryoların fiyaskoyla sonuçlanmasının resmi adıdır.
30 Ağustos Zafer Bayramı'nın son dönemde daha iyi anlaşılması ve yorumlanması gerektiğine inanıyorum.
Bugün de Türkler var ve ayakta ,bugün de Türkleri yersiz yurtsuz bırakmak isteyen düşmanlar var tıpkı 1900'lü yıllarına başında ve daha öncesinde olduğu gibi....
Ancak işte bu dönemde vatanın birliğine yönelik tehditlerini açıkça ortaya koyan ,her gün birkaç vatan evladını şehit eden elikanlı terör örgütüne yönelik bir operasyon yapsak mı ,yapmasak mı bunları tartışıyoruz. Bunları tartışırken bizimle pek de alakası olmayan -direkt sorumluluğumuzda ollmayan- Lübnan'a asker gönderme konusunda çok istekliyiz.
30Ağustos bir zaferin bayramıdır. Vatanı için ölmeyi kutsal sayan, şehitlik mertebesine ulaşmak için çırpınan Mehmetlerin zaferidir. Çünkü 30 Ağustos'ta ;kurtulması için canlarını feda ettikleri vatan düşman işgali
nden kurtulmuştur.
30 Ağustos bir zaferin bayramıdır. Türk'ün Mustafa Kemal'iyle kucaklaşmasının ,beraber elde edilmiş kutlu başarının ve en önemlisiçağdaşlaşmanın ,yenileşmenin bayramıdır. 30 Ağustos'u bölye görüyor ve her sene bu duygularla kutluyorum.
Allah'a bize Atatürk gibi bir lider ve bu kadar inançlı ,yürekli bir millet nasip ettiği için şükrediyorum.
Başta Mustafa Kemal olmak üzere tüm komutanların,vatanımız için can vermiş olan şehitlerin ruhları önünde saygıyla eğiliyorum.
Ruhları şâd olsun.

GENÇLİĞE HİTABE'DEN:
'... Bir gün istiklal ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkan ve şeraitini düşünmeyeceksin. ..'

'... Memleketin dahilinde iktidarta sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet fakr'u zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikabilinin evladı!
İşte bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen Türk istiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.'

Saygı ve sevgilerle
Gökhan Tozoğlu
Old 30-08-2006, 09:35   #3
kezzy

"Türk ulusu kendisinin ve ülkesinin yüksek yararları karşıtında çalışmak isteyen bozguncu,alçak,yurtsuz ve ulussuz beyinsizlerin saçmalamalarındaki gizli ve kirli emelleri anlayamayacak ve onlara göz yumacak bir topluluk değildir." M.KEMAL ATATÜRK

zafer bayramımız kutlu olsun
Old 30-08-2006, 12:42   #4
Av.Ender

Siteye üye tüm arkadaşların Zafer Bayramlarını kutluyorum
Old 30-08-2006, 14:03   #5
ahmetsacit

Dünyada en fazla devlet kuran biziz, bu devletler hiçbir zaman dışarıdan yıkılmadı, içeriden, haince yıkıldı..

Bize düşman olanlar karşılarında kahraman Türk milletini ve onun bağrından çıkan Türk ordusunu bulacaktır..

Zafer bayramınız kutlu olsun..
Old 29-08-2011, 23:29   #7
Av.Cengiz Aladağ

30 Ağustos. Bir savaştaki galibiyetin değil; bir ulusun emperyalizmin pençesinden, çocuklarının kanı pahasına kurtuluşunun yıldönümü kutlu olsun.
Old 30-08-2012, 09:09   #8
Av.Ömer Güntay

Yine bir 30 Ağustos... Tarihin alelade yapraklarından biri değil bu...

Bünyesi esareti kabul etmeyen bir ulusun, topla tüfekle değil yüreğiyle direnerek verdiği savaşın sonucu...
Tam bağımsız ve çağdaş bir yurt ve Cumhuriyet...

Bizi bugün var eden ve yarına da taşıyacak olan, emperyalizme karşı verilmiş bu savaşım sürecini asla unutmamak, ruhunu özümsemek ve canlı tutmak lazımdır...

Başta Mustafa Kemal Atatürk ve diğer ulusal önderlerimiz olmak üzere kanı ve canı pahasına yurdunu savunan tüm atalarımızı minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

Muzaffer Ulusumuzun, Büyük Taarruz'unun yolunu açan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı ta'zim ve ihtiram duyguları içinde, kutluyorum...
Old 30-08-2012, 09:27   #9
üye7160

Başta Ulu Önderimiz olmak üzere ; Milli özgürlüğü canının ötesine koyan atalarımızın,cesaretleri,emekleri,ve yürekleri ile 90 yıl önce yazdıkları tarihi bugün yeniden okumanın hazzını yaşıyorum...Zaferimiz, Bayramımız kutlu olsun...
Old 30-08-2012, 10:59   #11
Av. Engin EKİCİ

Asıl zafer, siyasi ve askeri alanda gerçekleştirilen başarının bilimsel ilerleme yoluyla tamamlanmasıyla olur. Hayattaki en gerçek yol göstericinin bilim olduğu gerçeğine vakıf olan bir toplum olmamız ümidiyle iyi bayramlar..
Old 30-08-2012, 11:00   #12
Av.H.Sancar KARACA

30 Ağustos'ta ne olmuştu?
http://alkislarlayasiyorum.com/iceri...rsimiz-ataturk

Başkomutan o savaşı bizzat yönetmişti.
Ben kulağıma su kaçtı diye törenden muafım, gitmiyorum.
Sahi, Libya'yı İtalyanlara, Suriye'yi İngilizlere, Anadolu'yu hepsine karşı kim savundu?
90 yıldır buradaysak...
Bayramımız kutlu olsun.
Old 30-08-2012, 11:04   #13
Av.Ufuk Bozoğlu

Varsayılan Kutlu tutmak görevimizdir.

Onuru ile yaşamak..Hepimizin onuru için ömrünü vermek..

Başaranlara selam olsun..
Old 30-08-2012, 11:07   #14
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
Asıl zafer, siyasi ve askeri alanda gerçekleştirilen başarının bilimsel ilerleme yoluyla tamamlanmasıyla olur. Hayattaki en gerçek yol göstericinin bilim olduğu gerçeğine vakıf olan bir toplum olmamız ümidiyle iyi bayramlar..

Atatürk Diyor ki;

"Siyasî ve askerî zaferler ne kadar büyük olursa olsunlar, iktisadî zaferlerle tedvic edilmedikçe (taçlandırılmadıkça) payidar olamaz.''
Old 30-08-2013, 10:32   #15
Av.Ufuk Bozoğlu

Varsayılan Yurtta Bariş Dünyada Bariş.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun! Bu Cumhuriyet kolay kurulmadı; tüm kahramanlarımıza selam olsun!

Ulu Önderimizin aşağıdaki sözlerini paylaşmak istedim.

"Büyük hayaller peşinden koşan, yapamayacağımız şeyleri yapar gibi görünen sahtekâr insanlardan değiliz. Büyük ve hayalî şeyleri yapmadan yapmış gibi görünmek yüzünden bütün dünyanın düşmanlığını, kötü niyetini, kinini bu memleketin ve milletin üzerine çektik. Biz Panislâmizm yapmadık; belki "Yapıyoruz, yapacağız!" dedik. Düşmanlar da "Yaptırmamak için bir an evvel öldürelim!" dediler. Panturanizm yapmadık, "Yaparız, yapıyoruz!" dedik, "Yapacağız!" dedik ve yine "Öldürelim!" dediler. Bütün dava bundan ibarettir. Bütün dünyaya korku ve telâş veren kavram bundan ibarettir. Biz böyle, yapmadığımız ve yapamadığımız kavramlar üzerinde koşarak düşmanlarımızın sayısını ve üzerimize olan baskılarını artırmaktan ise doğal duruma, geçerli duruma dönelim; haddimizi bilelim. Biz yaşama ve bağımsızlık isteyen milletiz. Ve yalnız ve ancak bunun için yaşamımızı esirgemeden veririz!"
1921 (Atatürk’ün S.D. I, s. 195 -196)

Yaşadığı çağı detayıyla analiz eden, tarihi doğru okuyan, askeri ve siyesi dehası dünyaca kabul edilen Önderimizden öğrenecek daha çok şey var.

O, ise kendisini aşmamızı isterdi.

Saygılarımla.
Old 30-08-2017, 07:52   #16
Av. Engin EKİCİ

Varsayılan 30 Ağustos Zafer Bayramımız

Bugün, bir süredir değerler sistemimizden uzaklaştırılma/unutturulma amacı güdülüyor da olsa hiçbir zaman unutmayacağımız bir zaferin 95. yıldönümü..

Yaşanan zaferi bir kez daha kutluyor, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, zaferin kazanılmasında emek ve can veren insanlarımızı saygı ve rahmetle anıyorum.
Old 30-08-2017, 14:20   #17
Av.Ufuk Bozoğlu

Sadece bizim değil, tüm ezilmiş ve sömürülmüş halkların 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu ve öncü olsun!

Cumhuriyet çok yaşasın!
Old 30-08-2017, 23:53   #18
hukukbilgisi

Mesaj Biri Anadolu Biri Atatürk

Çok devlet adamı, çok komutan gelip geçmiştir yeryüzünden.
Çok azı, saz şairlerinin gönlünde, sazının tellerinde yer bulmuştur kendisine. Atatürk, işte o nadir insanlardan birisidir.

Bayramımız kutlu olsun!

Kaynak:

Old 31-08-2017, 21:48   #19
Av.Ufuk Bozoğlu

Uzaklaşmak mı unutturulmak mı?

Çok şükür aklımız yerinde!
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi