Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Avukata oturmak yasakmış!

Yanıt
Old 22-10-2014, 12:31   #1
Mehtap TAŞDEMİR TUNÇEL

Varsayılan Avukata oturmak yasakmış!

Bugün gazetelerde yer alan habere göre, Gaziantep'te yer olmadığı gerekçesiyle duruşmaları odasında yapan muhterem hakim bey bir meslektaşımızı kendi odasında izinsiz oturamayacağı gerekçesi ile ayağa kaldırmış, koltukların yönünü duvara doğru çevirtip Baro'nun müdahil olması ile de koltukları odasından çıkarttırmış... Aynı sıralardan mezun olan insanların hangi duygularını tatmin amacıyla bu tarz davranışları sergiledikleri bir yana kamuya da yansıyan bu tatsız olaylarda tüm avukatların birlikte hareket etmesi, Barolar Birliğince de gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum. Sanırım bizler olmadan kadı sistemiyle daha rahat edecekler
Old 22-10-2014, 19:31   #2
Erkaya

Ayni hakimlerden savcilari da beyanda bulunurken oturtmamasini ayaga kaldirmasini bekleriz!

Avukatin durusma esnasinda ayakta durmasina iliskin tek bir yasal duzenleme bulunmamaktadir.
Old 23-10-2014, 12:05   #3
Ü. Yasin

Bu habere ne denilebilir ki? Neresinden tutup da yorum yapılabilir.

Ben sadece Gaziantep'teki bu hakime acıyorum. Yazık.

Gaziantep halkına da üzülüyorum böyle bir hakime sahip oldukları için.
Old 24-10-2014, 09:20   #4
txyz

5 dakikalık mülakatla hakim savcı alınırsa olacağı bu.
Old 24-10-2014, 11:06   #5
Av.Selim Balku

Ben de adliyedeki küçük odamda duruşma yapmak zorunda kalsaydım, nezaketsizliğim zirve yapardı herhalde...

Kimseyi eleştirmek istemiyorum, zira orada değildim...

Adliye binası dediğiniz şey, vatandaşın 5 günde adliyeye verdiği harç paralarıyla yapılabilecek birşey...

Asıl buna yazık...
Old 26-10-2014, 15:12   #6
AV.SERTANn

Belli bir süre Avukatlık yapma zorunluluğundan sonra Hakim,Savcı olunması yönünde bir çalışma olacağı söyleniyor...Avukat sayısının yüzbinleri geçmesine mi yarar yoksa empati kurabilen hakim ve savcılarımız mı olur bilmiyorum...?
Old 03-11-2014, 17:01   #7
Av.Jülide Topçuoğlu

Kürsülerin yukseğe yapılması nedeni ile kendilerini avukatların üstünde görüyorlar herhalde.Oysa yargılamanın asli unsuru olan avukat,hakim ve savcı eşittir.Aralarında hiyerarşi yoktur.Bu davranışlar tasvip edilemez.
Old 04-11-2014, 12:11   #8
feyzaday

Duruşmanın yapıldığı her yer duruşma salonudur. Avukat oturmak için hakimden izin almaz. Bu hakim belli ki kompleksli biri. Burası benim odam deyip durdu, odasında yargılama yapılınca yargılama süjelerinin değerinin değiştiğini sanıyor. Burada adliyeler yetersiz, odalar küçük demeyi de anlamıyorum. Orada sandalye vardı ve adam o sandalyeye oturan avukata tepki gösterdi izin alması gerekiyormuş! Gördük yaptıkları adliyeleri çağlayanda Anadolu'da. Zihniyet değişmeyince mekanın dar-geniş olması bir şey fark ettirmeyecektir.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi