Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Sali Ve Perşembe Duruşma Krizleri

Yanıt
Old 18-09-2014, 17:03   #1
mubah

Varsayılan Sali Ve Perşembe Duruşma Krizleri

Sayın meslektaşlarım ,duruşma ajandanızı kontrol ettiğinizde Mahkemelerin çoğunlukla bu iki güne duruşma verdiğini göreceksiniz.Hikmeti ne ola acep ? Saygılarımla
Old 18-09-2014, 20:40   #2
erturkerdal

Bence Pazartesi sendromu nedeniyle haftanın ilk gününe pek duruşma verilmiyor, dolayısıyla ilk duruşma günü Salı oluyor, ee hergün hergün duruşma olmaz, arada karar yazmak ve kalem işlerini de yapmak gerekiyor, haftada bir gün duruşmada az olduğu için, sıra Perşembe'ye geliyor, Cuma'nın akıbeti de Çarşamba ile aynı olunca duruşma defterlerinizin Salı ve Perşembe günleri şişiyor, hayatı koşturmaca geçen avukatlara kolaylıklar dilerim.
Old 26-09-2014, 09:49   #3
oeroglu

ben adliyeye gelir gelmez çaprazlama mazeret yazıyorum hepsine...

örnek; perşembe saat 09:30 - 11:00 arası aynı adliyede altı tane duruşmam mı var, bekletme dilekçemde biribirini gösterip diyorum ki, benim burda burda burda duruşmam var beklet, bekletemiyosan beni tam gün mesleki mazeretli say, kasıp tebligat falanlada uğraşma, ben uyaptan öğreneyim.... hakimlerin de hoşuna gidiyor pratik davranmam, ya bekletiyorlar ya da mazeretli sayıyorlar Allaha şükür dosya düşürmedim daha....

duruşma saatinden önce taratıp mübaşirin eline verince bide alındısını yapınca hiç sıkıntı olmuyor, doğru bir uygulama değil, bana göre halihazırda bulunan hakim savcı ve memur sayısı büyükşehirlerde iki katına çıkartılmalı, adliyeler haftanın yedi günü büyükşehirlerde 3 vardiya halinde çalışmalı, sadece adliye çalışanları mesaili hafta tatili yapmalı, kurumlar tatil yapmamalı, ramazan ve kurban bayramının birinci günleri, cumhuriyet bayramı ve 1 ocak dışında 361 gün her mahkemenin her kalemi sabah 06:00 -13:00(1.ana vardiya) , 13:30 - 20:30 (2. ana vardiya) olarak çalışmalı, çağlayan kartal ve bakırköy adliyelerinde önbürolar yukarıdaki 4 gün de dahil yılda 365 gün sabah 06:00 - 24:00 olmak üzere saat 24:00'e kadar çalışmalı....
Old 22-10-2014, 15:12   #4
Av. ÖMER ER

Hakimler pazartesi ve cuma günleri mesai saatine bağlı olmadan adliyeye girip çıkmalarını sağlamak için kendilerine kıyak geçiyorlar. Haftasonu tatillerine bir iki saat haftaiçinden ilave yapıyor olabilirler. Ya da arada bir bu haklarını saklı tutmak için pazartesi cuma duruşma yapmıyorlar.
Old 22-10-2014, 18:42   #5
Av.Armağan ÖZMEN

Alıntı:
Yazan oeroglu
ben adliyeye gelir gelmez çaprazlama mazeret yazıyorum hepsine...

örnek; perşembe saat 09:30 - 11:00 arası aynı adliyede altı tane duruşmam mı var, bekletme dilekçemde biribirini gösterip diyorum ki, benim burda burda burda duruşmam var beklet, bekletemiyosan beni tam gün mesleki mazeretli say, kasıp tebligat falanlada uğraşma, ben uyaptan öğreneyim.... hakimlerin de hoşuna gidiyor pratik davranmam, ya bekletiyorlar ya da mazeretli sayıyorlar Allaha şükür dosya düşürmedim daha....

duruşma saatinden önce taratıp mübaşirin eline verince bide alındısını yapınca hiç sıkıntı olmuyor, doğru bir uygulama değil, bana göre halihazırda bulunan hakim savcı ve memur sayısı büyükşehirlerde iki katına çıkartılmalı, adliyeler haftanın yedi günü büyükşehirlerde 3 vardiya halinde çalışmalı, sadece adliye çalışanları mesaili hafta tatili yapmalı, kurumlar tatil yapmamalı, ramazan ve kurban bayramının birinci günleri, cumhuriyet bayramı ve 1 ocak dışında 361 gün her mahkemenin her kalemi sabah 06:00 -13:00(1.ana vardiya) , 13:30 - 20:30 (2. ana vardiya) olarak çalışmalı, çağlayan kartal ve bakırköy adliyelerinde önbürolar yukarıdaki 4 gün de dahil yılda 365 gün sabah 06:00 - 24:00 olmak üzere saat 24:00'e kadar çalışmalı....

Yazık olur gariban stajyer avukatlara
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi