Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

kimlik bilgileri

Konuyu Kilitleyin
Old 01-02-2013, 09:43   #1
Konuk

Varsayılan kimlik bilgileri

eşimle anlaşmalı olarak boşanmak üzereyiz önümüzdeki hafta da bir gün alınmış karşılıklı olarak hakim huzuruna çıkıp boşanmak istediğimizi dile getireek mişiz
yani haftaya boşanmış olacağız ben kimlik bilgilerimi ne zaman değiştirebilirim bazı sınavlarımm var yakın tarihte bir sorun çıkar mı
bu sınavlar bitene kadar aynı soyadını taşımam da bir mahsuru var mı
nufüs bilgilerimi kanunen en fazla ne zamana kadar değitimem gerekli cevaplarınız için teşekkürler
Old 01-02-2013, 16:57   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
eşimle anlaşmalı olarak boşanmak üzereyiz önümüzdeki hafta da bir gün alınmış karşılıklı olarak hakim huzuruna çıkıp boşanmak istediğimizi dile getireek mişiz
yani haftaya boşanmış olacağız ben kimlik bilgilerimi ne zaman değiştirebilirim bazı sınavlarımm var yakın tarihte bir sorun çıkar mı
bu sınavlar bitene kadar aynı soyadını taşımam da bir mahsuru var mı
nufüs bilgilerimi kanunen en fazla ne zamana kadar değitimem gerekli cevaplarınız için teşekkürler

Sayın konuk,
Boşanma davanızda karar verildikten sonra kararın yazılması, size ve eşinize tebliği ve temyiz süresinin geçmesi ya da temyizden feragat etmeniz ile kesinleşmesi, karar kesinleştikten sonra da nüfus müdürlüğüne gönderilmesi sonrası kimliğinizi değiştirebilirsiniz.
Bu süreçte eski soyadınızı taşımanız bir sorun yaratmayacaktır.
Davanızı bir avukatla birlikte açıp takip ederek, süreci hızlandırabilir ve bu sorunlardan uzak kalabilirdiniz.
Old 03-02-2013, 00:37   #3
Konuk

Varsayılan boşanmada soyisim değişmemesi için

boşandıktan sonra da BİR SÜRE onun soyadını taşımak istiyorum bunu nasıl sağlayabilirim soyadının bana getirmiş olduğu herhangi bir özelliği yok yani tanınmış bir memur görevli falan degilim fakat bu isimle girdiğim ve kazandığım sınavlar var bu sınavların devamında da da başka sınavlara gireceğim soy isim değişirse bir sürü sorun olacak.
Old 03-02-2013, 18:08   #4
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
boşandıktan sonra da BİR SÜRE onun soyadını taşımak istiyorum bunu nasıl sağlayabilirim soyadının bana getirmiş olduğu herhangi bir özelliği yok yani tanınmış bir memur görevli falan degilim fakat bu isimle girdiğim ve kazandığım sınavlar var bu sınavların devamında da da başka sınavlara gireceğim soy isim değişirse bir sürü sorun olacak.

Sınavına girdiğiniz kurumlara boşanma kararı ile birlikte soyadı değişikliğini bildiren birer dilekçe verebilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi