Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Serbest Avukatlık Mı? Kurum Avukatlığı Mı? Hangi Kurumlar?

Yanıt
Konu Notu: 2 oy, 4,50 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 10-01-2008, 16:45   #61
caner87

mesela izmir d tedaş dışarıdan sözleşmeli avukat alıyordu ama sanırım alımları durdurdular.. kesinlikle bir referans (!) lazımm diyor avukat arkadaşlarım..

peki kurum avukatlığı için ne yapmak lazım biraz da bunu söyleyebilir mi arkadaşlarımız.. mesela ben izmirde yim ne yapabilirim kurum avukatlığı için? serbest avukatlık yapıyorum 1 yıl olmadı ama hayat gerçekten bu haliyle zor ve çekilmez....
Old 23-01-2008, 11:33   #62
Özgüven

Varsayılan stajyer avukatın ikilemi:)

Sevgili arkadaşlar ben 2007 eylül ayı itibariyle İstanbul hukuk mezunuyum..Adliye stajımı başlatmama rağmen halen bir yerde çalışmaya başlamamamın üzüntüsünü yaşıyorum.Bunun sebebı başlayacağım yerın çok önemli oldugunu düsünmem daha dogrusu ne istediğime karar veremememdi.Sanırım yavaş yavaş kafamda bunu netleştirdim ve kurum avukatlığı istediğime karar verdim..stajımı da bir şirkette yaparsam en azından işleyişi öğrenir belkide kendime yer edinirim diye düşünüyorum.Bu konuda sizlerin engin tecrübesine danışmak istedim..Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
Old 03-02-2008, 16:20   #63
Altın Kalem

Arkadaşım aynı durumları ben de yaşadım. Tabi ben asla kadrolu bir kurum avukatlığı düşünmedim. Ama staj yaptığın yerin önemli olduğu hususu benim de çok başımı ağrıttı. Bence gerçekten kadrolu kurum avukatlığı istiyorsan öncelikle sınavlarına hazırlanmalısın. Zannedersem KPSS ile alıyorlar devlet kurumları. Özel kurumlar ise stajer avukat alıyor diye biliyorum. Bu bağlamda bankaların falan hukuk departmanlarına başvurabilirsin. Tabi araya birilerinin girmesi de gerekebilir b konuda. Ama iyi düşünüp karar vermelisin. Çünkü kurum avukatlığı için hazırlanacaksan ve bu yönde staj yapacaksan diğer alanlarda eksik kalacaksın. Kararın kesinse hemen çalışmaya başla, hem sınava hem de ilgili yerlerde staja. Çünkü staj devresinde makul görülen eksiklikler avukatlık devresinde makul görülmez. Kendini hazırlamalısın her yönden. İyi çalışmalar, başarılar dilerim.
Old 13-05-2008, 15:39   #64
av.elvan

Değerli meslektaşlar konuyla ilgili yeterince tecrübelerini aktarmışlar. Elbetteki bu kararsızlığı yaşayan pek çok kişiye de bu görüşleriyle ışık tutmuşlardır. Konu nerdeyse 1 yıl kadar önce açılmış. Merak ettim o zamandan beri kurum avukatlığına geçen arkadaş var mı?
Old 14-05-2008, 10:26   #65
AvTürk

kurum ve hazine avukatlarının durumu gerçekten çok iyi. kpssden sanırım 85 almak yetiyor hazine avukatlığı için.
Old 16-05-2008, 10:54   #66
avde

Öncelikle herkese iyi çalışmalar ve sabır diliyorum. Çünkü mesleğimiz gerçekten fazlaca sabır, azim ve sağlam bir psikoloji gerektiren bir meslek. Yazan arkadaşların, stajını henüz başlatmış, veyahut okulu bitmek üzere olan veya mesleğin başında olan arkadaşlar için hukuk fakültesini bitiren bir kişinin önünde çok fazla seçenek olmasına rağmen seçeneklerin değerlendirilmesi tamamen kişinin karakteri, maddi olanakları, tahammül gücüyle ilgili olduğunu düşünüyorum, bu tarz gelgitleri ve sıkıntıları fazlasıyla yaşamış ve ne yapacağını şaşırmış ve ordan oraya koştururken, kararsızlıklar yaşamış bir avukat olarak. 3 yıllık bir avukat olarak meslek seçimiyle ilgili yaşamış olduğum tecrübeler neticesi birkaç öneride bulunmak istiyorum. Öncelikle KPSS sınavına mutlaka girin ama bir bakalım nasıl bir sınavmış deneyelim kendimizi diye değil, az da olsa imkan buldukça çalışarak girin, tüm alanlarda bilmeseniz dahi mutlaka 1 tane soru yapın, yanlış da çıkabilir örn;istatistik puan hesaplamasında göz önünde bulunduruluyor. Elinizde bulunsun KPSS belgeniz ancak atamalar bekleme çok uzun ve sıkıntılı bir süreç olduğundan tek ümidiniz bu olmasın sonrası hem zaman kaybı hem de hayal kırıklığı olabilir. Her zaman birkaç seçeneğiniz olsun, geçiş yapmanızı sağlayacak planlarınız. KPSS'ye çalışırken stajınızı olabildiğinizce verimli geçirmeye çalışın, üşenmeyin, küçümsemeyin staj karşılığı az bir paraya çalışmak zorunda olsanız dahi olabildiğince çok şey öğrenmeye yanında çalıştığınız avukattan uygulama ile ilgili taktikleri ustalıkları öğrenmeye gayret gösterin. Bu arada staj bitiminde eğer ayrı büro açamayacak durumda iseniz yanında staj yaptığınız meslektaşınıza bu hususu çaktırmadan kendinizi ispatlayın ki bir şeceneğiniz daha olsun staj bitiminde gösterdiğiniz gayret ve çalışmalarınız neticesi birlikte çalışmak için. Kamu avukatlıkları için ilanların yayınlandığı sitelerden ilanları takip edin, size uygun gelen ilanlara başvurun, beni almazlar referans filan diye baştan yenilgiyi kabul etmeyin. Siz hele bir başvurun, sonraki aşamaları olunca düşünürsünüz. Ancak bu hususu banka avukatlıkları için söyleyemiyorum çünkü referansın oldukça etkili olduğu bir kurum. Biraz konuyu dağıttım yalnız hayli geniş bir konu, özetle ben kurum avukatlığına sıcak bakan ve bu doğrultuda seçim yapan bir avukat olmakla nerde ne şekilde çalışırsanız çalışın her zaman birkaç seçeneğinizin olması ve tüm ihtimalleri göz önünde bulundurarak gelecek ile ilgili plan yapma gerekliliğinin önemli olduğunu düşünüyorum. Yaşasın kamu avukatları
Old 20-05-2008, 12:17   #67
TRINITY

Yaklaşık bir yıl bir hukuk bürosunda çalışmış, 8 aydır da kendi ofisinde çalışan bir avukat olarak mesleğe yeni başlayan arkadaşlarıma çeşitli önerilerim olacak.
Eğer çalışmayı ve iş takibini seviyorsanız serbest avukatlık gerçekten güzel. Ben Ankara'da avukatlık yapmayı da düşündüm fakat eşimin memleketi olması sebebiyle Samsun'da büro açmaya karar verdim. Küçük yerlerde isim yapmanız daha kolay oluyor ve güzel bir dava kazandığınızda hemen isminiz duyuluyor. Bu sebeple büyük şehirlerde olan arkadaşlarıma ilçelerde avukatlık yapmalarını öneriyorum. Büromu açalı henüz 8 ay oldu ama şu ana kadar hiç işsiz kalmadım ve büro açtığıma pişman olmadım. Masrafınız da büyük şehirlerdekinden daha az oluyor haliyle. Mesela 150,00 YTL'ye büro kiralamak mümkün. Bu nedenle kurum avukatlığını düşünenlere bir şey diyemem ama serbest avukatlık düşünen arkadaşlarım küçük şehir ya da ilçelerde başlasınlar avukatlığa.
Saygılar...
Old 01-07-2008, 21:18   #68
caner87

Varsayılan kurum avukatlığı

Kurum avukatı olan meslektaşlarımla iletişime geçmek istiyorum.
2008 Kpss sınavı geçtiğimiz hafta yapıldı ve tercihlerle ilgili yakın zamanda ilanlar yapılacaktır. Kurum avukatı olanların öneri ve düşüncelerini merak ediyorum. Özellikle hangi kurumların avantajlı olduğu konusunda yardımlarınıza ihtiyacım var. Özelden de mesaj atabilirsiniz.
teşekkür ediyorum.
iyi çalışmalar..
Old 13-07-2008, 20:07   #69
caner87

kpss sınavına girip de ümitle bekleyen var mı aramızda, konuyu tazelemek istedim arkadaşlar, hepinize iyi çalışmalar diliyorum.
Old 14-07-2008, 13:04   #70
arzele

kurum avukatlarının aylık aldıkları maaş çalışma koşulları kaybedilen davalarda avukatın sorumluluğuna gidilip gidilmediği vekalet ücretiyle beraber iyi bir gelir elde edilip edilemediği ve ortalama kaç puan alınması gerektiği(hazine başta olmak üzere) hususunda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim
Old 15-07-2008, 10:53   #71
caner87

maalesef bu ara kimse bu konuyla ilgilenmiyor arzele..((
Old 15-07-2008, 11:04   #72
arzele

Önemli kurum avukatlığı

sayın caner87 ben şu an diyarbakırda staj yapıyorum 500 küsür avukat var burda ve piyasada gercekten tatmin edici bir şekilde para kazanan 50 avukat var gerisi karın tokluguna desem yeridir bu sadece burdamı boyle diğer kentlerde de boylemı bılmıyorum cmuk paraları malum zaten yıldan yıla zor veriyorlar yeni avukatlar için özel vekalet ilişkisi kurmakta zor herşey çevreyle alakalı yoksa hukuki bilgiyle uzun zaman diliminde ancak kendini kanıtlaya biliyorsunki o uzun zaman dilimi içinde ne yapılacağı ciddi bir soru işareti!! bunu herkes biliyor bu nedenle kurum avukatlıgı ciddi olarak düşündüğüm bir konu tecrübesi veya bilgisi olan arkadaslar keşke yardımcı olsalardı bizde yolumuzu ona göre belirleseydik. konuyu baştan sona okudum tatmin edici cevaplar bulamadığım için yazdım
Old 15-07-2008, 18:45   #73
caner87

Çok kişisel ve göreceli bir konu. Kimin hangi işe daha yatkın ve hangi işte daha yetkin olacağı zamana, kişiye,şartlara göre değişiyor bu nedenle burada kesin cevaplar aramaya gerek yok.
Ancak ben serbest avukatlığı deneyip daha sonra kurumda çalışmaya başlayanların önerilerini, eleştirilerini,yaşadıklarını, kazançlarını, kayıplarını her ne kadar emsal teşkil etmeyecek olsa da duymak istiyorum.
Bu tıpkı öss de tercih yapacak öğrencinin bölümleri tanıma arzusu ile her duyduğuna kulak kabartması gibi bir istek..
Bunun tarifi herhangi bir yerde yazmıyor o nedenle özellikle Kpss sınavı ile yerleştirilen kurum ya da kamu avukatı olarak tabir ettiğimiz kişilerin
örneğin puanları ve netleri ile, kurum içindeki çalışma ve diğer haklarını gerçekten çok merak ediyorum.
mesela aramızda il özel idaresi avukatları, üniversite avukatları, hazie avukatları, Teiaş,Tedaş,vs vs şu an aklıma gelmeyen tüm kurumlardaki avukat ve hukuk müşavirlerini bir kez daha bekliyoruz )))
iyi çalışmalar diliyorumm:
Old 27-10-2008, 10:15   #74
avsb

Peki bir şey sorabilir miyim?Kurum avukatları ne kadar maaş alıyor ?Her kurum bünyesinde ayrı ödeme mi yapılıyor yoksa sabit bir ücret mi var?
Old 27-10-2008, 10:19   #75
Av.Duygu Keleş

Eğer memur sıfatı ile avukatlık yapıyorsanız bildiğim kadarı ile başlangıç maaşınız 1.300,00 YTL civarı.ondan sonrası memura verilen zam.SSK lı olarak bir kurumda çalışıyorsanız mesela Kooperatiflerde ya da KİT lerde o zaman maaşınızı yönetim belirliyor ki ben yakın tarihe kadar böyle bir kurumda çalışıyordum.Bu durumdada maaşının memuriyetin nerdeyse 2 katı.Sosyal olanaklarınız prim ikramiye vs de cabası.
Old 27-10-2008, 14:21   #76
Tiocfaidh

Hukuk fakültesi mezunu olarak kurumlar bünyesinde çoğunlukla 'avukat' olarak görev alınabileceği düşünülse de, özellikle resmi kurumlarda 'hukuk müşaviri' ve 'uzman hukukçu' kadrolarıyla iş bulabilmek de mümkün. Hatta bu mesleklerin genellikle maaş ve diğer özlük hakları yönünden kurum avukatlığına nazaran daha tatmin edici olduğu da söylenebilir. Tabi bu durum bünyesinde iş 'kapabilmek' için belli bir uzmanlık ve rakiplere göre üstün vasıf sahibi olmayı gerektiren BDDK, TMSF, SPK, Rekabet Kurumu, Türk Patent Ofisi gibi kurumlar için geçerli. Yine de kurum bünyesinde sahip olunan pozisyon, kariyer olanakları ve maddi getiri itibariyle abartılı gereksinimleri olduğu söylenemez bu mesleklerin. İyi bir kpss puanı ve toefl sertifikasıyla desteklenmiş ortanın üstü bir İngilizce bilgisi kurum sınavlarına girebilmek için yeterli olacaktır, sonrası da size kalmış. Bahsettiğim kurumların haricinde yurt içinde maaşı oldukça düşük(yurtdışı tayinlerinde oldukça yüksek olduğu söylenebilir yine de) olmasına rağmen 'klas' kurum olduğu için bünyesinde iş sahibi olmanın bir tür karizma olarak değerlendirildiği Dışişleri Bakanlığı'nın aday hukuk müşavirliği de düşünülebilir. Yalnız bu kurum için de kpss puanı ve dil yeterliliği dışında 'jakoben' bir aileden gelme şartını yerine getirmeniz gerekli. Her ne kadar sınav ilanlarında yer almasa da bu durum yazılı sınavın akabinde tarafınıza yöneltilecek "Aşağıdakilerden hangisi flarmoni orkestrasında bulunmaz? A)Çello B)Viola C)Vayolin(geri kalan şıkları hatırlayamıyorum bile)" tarzında genel kültür sorularıyla size hissettirilecektir.

Bunların dışında hemen hemen tüm Bakanlıkların ve dğer resmi kurumların merkez ve özellikle taşra teşkilatlarında avukat olarak görev alabilirsiniz. Maaş olarak bildiğim kadarıyla sayın Av. Duygu Keleş'in de belirttiği gibi 1.300-1.500 ytl civarında olmakla birlikte dosya başına aldığınız harici vekalet ücretleriyle bir şekilde tatmin olabiliyorsunuz. Yalnız bu kurumların bünyesinde avukatlık yapabilmek için de yine kpss gerekli. Ayrıca dil yeterliliğinizi belgeleyebilirseniz düzenli, sabit ve piyasa koşullarına göre yeterli görebileceğiniz bir gelir sahibi olabilirsiniz.

Resmi kurumlar dışında özel kurumlarda avukat olarak çalışma konusunu da bu konuda benden daha deneyimli ve bilgi sahibi olan avukatlara bırakıyorum.

Saygılarımla
Old 28-10-2008, 17:24   #77
seydakk

henüz mesleğe adım atmamış ve kararsız biri olarak ben de kurum avukatlığının daha iyi olacağını düşünüyorum.çünkü serbest avukatlıkta herkesin söylediği ortak şey 1,5yıl kadar cepten yemek...bunun yerine kpss ye sıkı şekilde çalışıp kurum avukatı olarak mesleğe başlamak ve kazancı nispeten az da olsa garantili bir işe sahip olmak bu şekilde mesleğin inceliklerini öğrenmek daha mantıklı geliyor bana.
yalnız şu uzayıp kısalamama konusunda söylenenlere de hak vermemek elde değil.
bu şekilde kurum avukatı olarak başlayıp birkaç sene birikim yapıp -hem mesleki hem maddi yönden- sonra serbest avukatlığa geçmek bana güzel bir fikir gibi geldi.
bu söylediğimi yapmak mümkün müdür,olumlu ve varsa olumsuz yönleri nelerdir bu konuda bilgisi olan arkadaşlar ve büyüklerimiz beni aydınlatırlarsa çok sevinirim...
Old 06-11-2008, 10:01   #78
avde

kurum avukatlığından serbest avukatlığa geçmek bana pek mantıklı gelmiyor. Böyle bir düşüncede kurum avukatlığında tecrübe kazanmaktan bahsetmişsiniz. Oysa ki uygulama alanınız ve dava çeşitleri kurum avukatlığında sınırlı olup mesleki açıdan kendinizi geliştirmeniz pek mümkün olmamaktadır. Karar verme aşamasında kendinizi sınamanız ve kişilik özelliklerinizi dikkate alarak özel kamu ayrımında tercihte bulunma en mantıklısı diye düşünüyorum. çünkü özel avukatlık hayli sabır isteyen ve rekabet ortamının yoğun olduğu bir ortam, risk de diyebiliriz. dediğim gibi her iki tarafında artı ve eksileri var önceliklerinize göre bir seçimde bulunmak en mantıklısı olacaktır. Mutlu ve huzurlu yarınlar dileğiyle
Old 12-11-2008, 12:12   #79
av.m.kılıç

Merhabalar,
Ben 2006 mezunuyum ve 1 yıldır SSK'lı olarak avukatlık yapmaktayım. Bugüne kadar hem büro hem de özel şirket deneyimim oldu. Bence en iyisi sebest çalışmak, avukatlığın tadına ancak öyle varılabildiğini düşünüyorum. Bir kaç tane özel dosyam var. Onların duruşmasına girerken ya da dilekçelerini yazarken kendimi tam bir avukat gibi hissediyorum. Büro açmayı ve kendi işimi yapmayı çok istiyorum ama İstanbul gibi bir şehirde garanti ve sürekli gelecek bir iş ( kurum, banka, şirket gibi ) olmadan buna cesaret etmek zor. Zaman zaman A grubu memurluk kadrolarını da düşünmüyor değilim ama onlara giriş de çok zor ve torpil gerekiyor. Şuandaki pozisyonumdan mutlu değilim ama hayal kurmak ve umutla beklemek düşüyor şimdi bana
Old 14-12-2008, 16:30   #80
markymark

Selam...
Ben istanbul üniversitesi son sınıf öğrencisiyim.Bu yıl hayırlısı ile mezun olup önümüzdeki yıl stajıma başlayacağım.Mesleki kariyer ve gelecekteki planalarım açısından staj yerimin ne kadar önmeli olduğunu biliyorum.Kafamda şuan kurum avukatlığı var. Bu nedenle siz değerli hukukçulardan bu yönde önerilerinizi bekliyorum:Stajımı nasıl bir yerde yapmalıyım? Kurum avukatlığı için nerelere başvurmalıyım? Hangi kurumları tavsiye edersiniz? Gerekli koşulları nelerdir?Ve en başta sormam gereken soru ise kurum avukatlığının serbest avukatlığa nazaran artı ve eksileri nelerdir?
Saygılar...
Old 22-12-2008, 16:07   #81
oznopt05

Alıntı:
Yazan avdyg
Sizden ricam ne yapacağıma karar vermeme tavsiyede bulunmanız. Staj sürecini bitirir bitirmez bir avukat arkadaşımla beraber gider ortaklığı şeklinde büro açtık. 1 yıldan beri serbest avukatlık yapmaktayız.Hernekadar çevremdekiler 1-2 yıl maddi yönden sıkıntı çekersin, ancak sonra düzelir dese de acaba kamu avukatlığı benim açımdan daha mı iyi olur diye düşünmekteyim.(Bayan av olduğum için) KPSS sınavına girmeden çalışabileceğim bir kurum var mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler....
Değerli Meslektaşım. Uzun yıllar Kamuda Toprak mahsülleri Ofisi Istanbul Bölge Müdürlüğünde Müşavir Avukat olarak çalışmış bir meslektaşınız olarak tavsiyem Kamu Avukatlığıdır. Kamuda imkanlar daha fazladır. Hiç olmazsa aylık garanti mmaş vardır. Ayrıca çalıştığınız Kurumda tek Avukat olursanız kurumun size olan ihtiyacı nedeniyle itibarınız yüksektir. ben 17 yıl Avukatlık görevimi ifa ettikten sonra ayni teşkilatta Bölge Müdür Yrd. ve Bölge Müdürüğü görevlerine geldim. Tabii çok çalışarak amirlerin tek güvendiği kişi olarak görüldüm. Selamlar ve bol şanslar
Old 24-12-2008, 17:03   #82
markymark

Varsayılan hangi kamu kurumları?

kurum avukatlığı bakımından hangi kamu kurumlarını önerirsiniz?
söz konusu kurumlara avukata yada stajer alımı hakkında bilginiz var mı?
Old 25-12-2008, 15:55   #83
caner87

Kurum avukatları keşke bizi bilgilendirse.
Merak ettiğimiz konular biraz mahrem konular ve ben herhangi bir yerden ulaşamıyorum.
Bunlar net ve brüt maaş,özlük hakları,vekalet ücretleri,sosyal imkanlar konusunda özellikle.
Ve hangi kurumların hangi çalışma koşullarını aradığı,hukuk müşavirliklerinin durumu gibi konular..
bir çok şey biliyoruz ancak kurumdan kuruma fark ettiği için ve ösym şu an itibari ile 112-118 kadar kadro ilan ettiği için herkesin biraz daha ketum olması sebebi ile ,bildiklerimiz bir anlam ifade etmiyor.Çünkü çoğu duyumdan ibaret,şu ara birçok sitede asparagas haber de mevcut,ama tabiki yüksek puanlı olup da tercihten başka çok şansı olmayanlar için birşey ifade etmeyecek bu sessizlik ve yanlış bilgilendirme.
Umarım kamu avukatı olup bu siteyi takip eden üyeler vardır....
Old 27-12-2008, 16:02   #84
oznopt05

Değerli Meslektaşım. Kurum Avukatlığı konusunda en iyi imkanlar KİT'lerdedir. Özellikle müstakil Bölge veya Şube Müdürlüklerinde tek Avukat ile çalışıldığı ve İdarelerde Hukuka çok sık ihtiyaç duyulduğu için çalışma imkanları rahattır. KİT'lerde Avukatlar kadrolu olarak sözleşmeli statüde Emekli Sandığına tabii olarak çalışmaktadır. Maaş olarak ilk aşamada dahi asgari 1500-2000 YTL olduğu bir gerçektir. Ancak bu İyerlerinde idare ile uyumlu çalışmak ve İdareye her zaman geçerli bir yol göstermek gerekmektedir. Malum olduğu üzere ceza davalarına müdahil olarak girilen davalarda Kamu zararı yok ise, ekseriyetle müdahale dilekçesi verilmesi ve daha sonra duruşmaya girilmesine gerek duyulmaz.Ancak diğer davalara kesinlikle girilmesi gerekmektedir. Ayrıca hazır bulunan her duruşmanın zaptı, dilekçe örnekleri vs, bağlı olduğu Genel Müdürlüğe gönderilmektedir. Ancak Hazine Avukatlığını kesinlikle tavsiye etmem. Bu bilgilerin mesleğe yeni başlayan Arkadaşlarıma faydalı olmasını dilerim. Her şey gönlünüzce olsun.
Old 30-12-2008, 12:13   #85
oznopt05

Sn.Caner87
Teşekkür mesajı gönderme inceliğinize teşekkür ederim. başarılar dileği ile.
Old 30-12-2008, 14:30   #86
Av_Medine Çiçek

bu durumda en cesur benim sanırım..5 yıldır ailemle oturduğum Eskişehir'de eskişehirli olmadığım halde birden fazla avukatla da değil tek başıma büro açtım ve 1,5 ay oldu açalı da..farklı memleket,büyümediğiniz bir yer;bazen diyorum ki ben açtıysam herkes açar..babam hep dedi kızım idare hakimliğine gir,kpss ye gir ne kaybedersin,sonra dedim bir avukat yanında 9-5 3 kuruş parayla onun işlerini yapayım hep onun gölgesinde(!) olayım sonra bir baktım bürom olmuş hatta bu ayın 27sinde de açılış yaptım o kadar güzeldi ki neden olmasın dedim..SABIR AZİM,biraz da ÇALIŞTIKTAN sonra neden olmasın,hayatta hiçbir şey imkansız değil yeter ki biraz cesur olalım
Old 04-02-2009, 19:01   #87
markymark

Önümüzdeki sene kısmetse stajımı yapacağım...
İleride kurum avukatlığını düşündüğüm için stajımı kurumda yapmayı düşündüm.
Ancak bu konuda bazı sorularım var. Stajımı kurumda yapmam bana meslek hakkında yeterli bilgiyi verir mi? Yani kurumda stajımı yapmam bana ilerideki melek hayatımda yeterli olur mu?
İkinci sorumda, özelikle kurum avukatı olan üyelerden bu konuda yardım bekliyorum,eğer kurumda staj yapmam uygunsa hangi kurumda staj yapmam uygun olur ve bunun için gerekli şartlar nelerdir?
Old 05-02-2009, 13:18   #88
Av_Medine Çiçek

kurum düşünüyosanız bence bankaların bünyesinde stajınızı yapın
Old 06-02-2009, 20:00   #89
markymark

bankalarda çalışmak için gerekli asgari şartlar nelerdir?
bu konuda pek bir bilgim yok... bir de banka avukatlığı için yandal yada ikinci bir üniversitede ekonomi iktisat gibi bölümlerde eğitim görmüş olmak gerekir mi?
Old 07-02-2009, 15:20   #90
markymark

Banka avukatlığı için gerekli asgari şartlar nelerdir? Bir de banka avukatı olmak yada bankada staj yapmak için ikinci bir lisans eğitimi gerekir mi? İktisat, ekonomi, maliye gibi mesela?
Banka dışında başka hangi kurumları tavsiye edersiniz?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi