Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Avukatın Not Defteri:)

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 20-03-2007, 14:59   #1
Av.Duygu Keleş

Varsayılan Avukatın Not Defteri:)

Değerli meslektaşlarım,

Bugün borçlularla konuşmalarımı not aldığım ajandamı şöyle bir inceleyim dedim.O kadar komik notlar almışım ki bazı dosyalar için.Konuyu açmadan geçemedim.

Sizlerle paylaşıp biraz gülelim istedim.Eminim pek çoğumuzunda bu tarz enteresan notları mevcuttur.
__________________________________________________ _____________

1.Borçlu telefon açtı.Borç bir hayli kabarık.Geleceğim dedi.Bende yanına GELECEĞİNİ SANMIYORUM

2.Borçlunun kefili arandı.Borçluya ulaşılamadığı söylendi.Kefil Erzurumda arazileri var satmaya gitti.Haftaya gelir öder dedi.Erzurumdaki arazinin yeri soruldu.Hımm,çok sapa yerde bir had-ftada satması mümkün deil

3.Borçlu aradı.Pazartesi ödeme yapacağını taahhüt etti.P.tesi günü borçlu tahmin ettiğim gibi ödeme yapmadı.

4.Kefillerle görüşüldü.Borçluya ulaşılamadığı söylendi.Kefiller babasından çok korktuğu için babasını sıkıştırıp ödeteceklermiş

5.Borçlu aradı sakın 2.kefile gitmeyin asabi adam başıma bela olur dedi.İvedilikle 2.kefil aranacak

6.Kefil borçlunun 2 ay sonra emekli olacağını söyledi.Derhal maaş haczi yazılmalı

7.Borçlu defalarca arandı.Yine telefonlarımı açmıyor,beni meşgule alıyor

8.Borçluyla taahhütname yapıldığı halde ödeme olmadı.Arandı.Parası yokmuş

9.Borçlunun babası ile görüşüldü.Bir kaç ay idare et dedi.Ben de edemem dedim

10.Borçlu bugün 1.000 YTL gönderdi.Kefilleri arandıkça yolluyor.Her ay kefilleri aramayı unutma

11.Borçlu ile görüşüldü.Ben bu işlerden anlamam babamı yollarım onunla halledin dedi.

12.Borçlu çek getirecekti.hahaha yine ben haklı çıktım.Borçlunun kefili arandı.beni aramayın onun kardeşi bilmem ne partisinin ilçe başkanı onda para çok alırsınız dedi.Dosyada adı yok desem de dinletemedim.

13.Borçlunun patronu her ay maaşından bize 300 ytl getirecek
Old 20-03-2007, 16:36   #2
Av.Duygu Keleş

Mesleğe başladığım ilk yıl.Adliyardımdan aldığım ilk duruşma.Karşımda tecrübeli ve çok sevdiğim bir avukat ablam var.Ben sanık vekiliyim.Mahkeme beraat kararı veriyor.Duruşmalarımı not ettiğim ajandamdaki not aynen şöyle:

-Oleyyyyyyy.KAZANDIM
Old 21-03-2007, 10:45   #3
av.sally

Biz avukatlar günlerin,haftaların,ayların ve hatta hatta yılların ve ne yazıkki yaşamın nasılda hiç belli etmeden inanılmaz bir hızla geçtiğini ajandalarımızın atladığımız sayfalarından anlıyoruz...
Bir bakın bakalım bugün atladığımız sayfalara (yani acımasız günlere)yeni yıldan...
Old 22-03-2007, 23:32   #4
Av.Duygu Keleş

Bugün yine enfes bir not düştüm ajandama
-babam aradı.Borçlunun babası arkadaşıymış.Ağlamış sızlamış.Evini satacakmış.Biraz zaman tanısa hanım kızım demiş.(Buraya kadar herşey normal.Aklındakini de kağıda aktaran ben)
-Süre verildi.Ah baba bıktım senin arkadaşlarından
Old 24-03-2007, 23:03   #5
calikusu_kamuran

Acil

Alıntı:
Yazan Av.Duygu Keleş

11.Borçlu ile görüşüldü.Ben bu işlerden anlamam babamı yollarım onunla halledin dedi.

İyi cevap vermiş ama değil mi? Bu cevaba Siz ne demiştiniz, merak ettim.
Ben olsam, Allah Allah, derdim sadece.
Old 25-03-2007, 00:13   #6
Av.Duygu Keleş

Benim cevabımdan ziyade babanın ki daha komik.Beni ilgilendirmez borç oğlumunE tabi bu lafın üstüne bir Allah Allah çektim
Old 16-03-2008, 14:06   #7
AvFıratArslan

Tahsilatta kesin çözüm sanırım5.Borçlu aradı sakın 2.kefile gitmeyin asabi adam başıma bela olur dedi.İvedilikle 2.kefil aranacak
Old 30-04-2008, 16:08   #8
Hemocrania

Alıntı:
Yazan Av.Duygu Keleş
Mesleğe başladığım ilk yıl.Adliyardımdan aldığım ilk duruşma.Karşımda tecrübeli ve çok sevdiğim bir avukat ablam var.Ben sanık vekiliyim.Mahkeme beraat kararı veriyor.Duruşmalarımı not ettiğim ajandamdaki not aynen şöyle:

-Oleyyyyyyy.KAZANDIM

darısı başımıza
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi