Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Velayeti geri alabilir miyim?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 22-03-2017, 21:05   #1
Konuk

Varsayılan Velayeti geri alma

Merhaba,
9 yıllık evliliğimi tam 1yıl önce zor da olsa sözde anlaşmalı olarak bitirdim. Eşim anlaşma maddelerini avukata kendi hazırlatarak (mal, mülk, nafaka, velayet) tamamını kendisine bırakmam şartı ile boşanmayı kabul etti. Bir oğlum var 8yaşında onu her istediğimde görebileceğim konusunda kendisine malesef inandım ve güvendim. Tam 1yıldır oğlumu sadece işe giderken okuluna uğrayıp ders aralarında görebiliyorum. Mahkeme kağıdında yazan günlerde çoğu zaman oğlumu alamıyorum. Gezmeye götürcem bahanesi ile benimle gelmesi engelleniyor nihayetinde bir çocuk ve henüz oyun çağında sayılır. Oğlumun bu durumdan etkilenmemesi için polis zoruyla asla almaya kalkmadım, ama ne yazık ki farklı bi alternatif bulamıyorum etkilenmemesi için zorluk çıkarmamaya özen gösteriyorum.ayrıca eski eşim yaklaşık 8 aydır işsiz çocuğum babaanne ve hala elinde büyümek durumunda kalıyor. Ben anne olarak aşırı derecede rahatsızım bundan. Bu ve bunun gibi bazı sebeplerden dolayı velayeti geri almak istiyorum ne yapmalıyım bilmiyorum. Yanımda destek olabilecek herhangi biri de olmadığı için artık başedemiyorum. Acaba velayeti geri alabilme şansım varmı? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim
Old 23-03-2017, 11:22   #2
Av. Hatun Olguner

çocuğunuz 8 Yaşinda Olduğundan Mahkemece Kimin Yaninda Kalmak Istediği Kendisine Sorulmalidir. Bu Nedenle çocuğunuzla Konuşun Ve Sizin Yaninizda Yaşamak Istiyorsa Velayetin Değiştirilmesi Davanizi Açin. Ayrica Boşanma Davasi Sirasinda Eşinizin Baskisi Ile Velayeti Kendisine Biraktiğinizi Ve Sonra Gelişen Olaylari Burada Anlattiğiniz Gibi Mahkemeye Anlatin. Babanin çocuğu Sizinle Görüştürmediğini De Belirtin. şahsi Ilişkinin Engellenmesi Velayetin Değiştirilmesi Sebebidir Ve şahsi Ilişkiyi Engelleyen Baba Ile çocuk Arasinda şahsi Ilişki Kaldirilabilir. Bu Konuda Yargitay Karari Vardir.
Hukuki Adimlarinizi Bir Avukatla Birlikte Atmanizda Fayda Var...
Maddi Gücünüz Avukat Tutmaya Yetmiyorsa Baro Adli Yardim Servisine Başvurabilirsiniz...
Old 23-03-2017, 23:29   #3
Konuk

Teşekkür ediyorum
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi