Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Öğr. gör. okutman, Uzman, Öğrenci Affı, Lisansüstü Eğitim

Old 29-06-2005, 11:41   #1
akademik321

Soru Öğr. gör. okutman, Uzman, Öğrenci Affı, Lisansüstü Eğitim

Merhabalar,

ben bir üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışmaktayım ve başka şehirdeki bir üniversitede de doktora yaparken YÖK'ün "öğretim görevlileri, okutman ve uzman kadrolarındaki akademik personelin görev yaptıkları il dışında başka bir üniverstede lisansüstü eğitim yapıtırılmasına izin vermeyin" talimatıyla kaydım silindi. 5316 sayılı öğrenci affı kanunundan yararlnarak geri dönmek istedim bu kez de kaydımın silindiği üniversite "kayıt silinme gerekçem ortadan kalkmadığı için" kaydımı yapamayacaklarını belirterek reddetti.

YÖK, başka şehirde izin verilememesine gerekçe olarak mesai aksatılmasını gösteriyor. Oysa benim görev yaptığı şehir ile doktora yaptığı şehir arası 2 saat diğer taraftan aynı il sınırları içinde olan Anamur - Mersin arası 4 saat. burdaki insanlar görevini aksatmış olmuyor mu?

Diğer taraftan benim gibi kendi olanaklarıyla lisansüstü eğitim yapmak isteyenlere 2547 sayılı kanunu 35. maddesi uygulanmasını isteyen YÖK, bunu yalnızca araştırma görevlilerini kapsadığını bildiği halde, araştırma görevlisi kadrosuna da rektörlerin almaması durumunda elim kolum bağlanmış durumda..

5316 saylı öğrenci affı kanununda "her ne sebeble olursa olsun ilişiği kesilenler yararlanır" diye bir ifade yer almasına rağmen neden bu şekilde keyfi uygulamalar yapılmaktadır.

Acaba YÖK'ün kararları kanunun da mı üzerindedir. mahkeme dahil tüm yolları deneyeceğim. ama şansım nedir bilmiyorum. daha önce benzer durumlarla karşılaşmış olanlar yada mahkeme kararları olanlar ile nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda bilgisi olanların görüşlerini bekliyorum
Old 08-09-2005, 21:45   #2
karakolal

KARDEŞİM İDARİ BİR DAVA OLARAK AÇIN BÖYLE TALİMATLA VESAİRE HAK KAYBINA İZİN VERMEYİN .YÜRÜTMEYİ DURDURMA VE İŞLEMİN İPTALİ İÇİN BAĞLI BULUNDUĞUNUZ ÜNİVERSİTEYE BAŞVURMALIYDINIZ 60 GÜNLÜK SÜRE GEÇTİ SANIRIM

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi