Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Tecavüz , kaçırılma , adam öldürmeye teşebbüs ?

Konuyu Kilitleyin
Old 28-06-2019, 16:09   #1
Konuk

Önemli Tecavüz , kaçırılma , adam öldürmeye teşebbüs ?

Başlıktaki konular başıma geldi maalesef kaçırıldım tecavüze uğradım hamile bırakıldım darp edildim tehdit edildim elinden kurtuldum hemen polise gittim 6,5 ay önce şikayetçi oldum karşı taraf ben şikayetçi olduktan 2 ay sonra göZaltına alındı 15 gün içerde kalıp çıktı ve şuan soruşturma devam ediyormuş hala o şahsın elini kolunu sallayarak gezmesine dayanamıyorum soruşturma süreci daha ne kadar sürer bir avukatım yok ve hala mahkeme de olmadı hiç ses seda yok lütfen yardım edin benim nasıl bir yol izlemem lazım ??

2. sorum maddi gücüm yok avukat tutamadım ve bu olaylar başka şehirde yaşandı ben başka şehirdeyim buradaki adliye takipsizlik vermiş diğer şehire gitme şansım da yok gitmeden nasıl avukat talep edebilirim ?

3.sorum aile sosyal bakanlığına veya kadın dayanışma derneklerine mail yazıp arasam içinde bulunduğum süreç hızlanır mı ? Lütfen yardım edin.
Old 04-07-2019, 16:20   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1-
Alıntı:
sorum maddi gücüm yok avukat tutamadım ve bu olaylar başka şehirde yaşandı ben başka şehirdeyim buradaki adliye takipsizlik vermiş

İşlenen suçlarla ilgili soruşturma ve yargılama yetkisi suçun işlendiği yerdir.

Başka şehirden şikayet etseniz dahi evrak yetkili yere gönderilecektir. Burada verilen karar "takipsizlik" değil" yetkisizliktir."

2-
Alıntı:
soruşturma süreci daha ne kadar sürer bir avukatım yok ve hala mahkeme de olmadı hiç ses seda yok lütfen yardım edin benim nasıl bir yol izlemem lazım ??

Soruşturmanın standart süresi yoktur. Savcı delilleri toplayacak ve ya takipsizlik kararı verecek ya da ceza davası için iddianame düzenleyecektir.

Takipsizlik kararı verirse itiraz hakkınız var.

Dava açılırsa davaya katılma hakkınız var.

3-
Alıntı:
diğer şehire gitme şansım da yok gitmeden nasıl avukat talep edebilirim ?

Soruşturma aşamasında barodan avukat isteyebilirsiniz Bunun için soruşturma savcısına dilekçe vermeniz gerekir.

Ceza davası açılınca dilekçe mahkemeye verildiğinde barodan size avukat atanacaktır.

4-
Alıntı:
aile sosyal bakanlığına veya kadın dayanışma derneklerine mail yazıp arasam içinde bulunduğum süreç hızlanır mı ? Lütfen yardım edin.

Savcı görevini yapacaktır. Bu tür başvurularda elbette dosyaya dikkat çekilir fakat esas belirleyici olan dosyadaki delillerdir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi