Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Nerelİsİnİz?

Yanıt
Old 24-09-2007, 08:57   #31
suzan

Aslen Bitlisliyim Ancak Hatay-İskenderun'da büyüdüm
Veee şimdi de İstanbuldayım....
Sayın Çiğdem bir bakıma hemşeriyiz Hatay-Dörtyol'u da çok severim...
Old 24-09-2007, 10:10   #32
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan _kübra_
Sayın Av.H.Sancar,
mesajınızda bana karşı bir gönderme sezdim. aslında bir bakıma da haklısınız ama aslen nereli olduğumu da yazma gereği duydum nedendir bilmem...

Sevgili Meslektaşım, bir gönderme sezmişsiniz, evet gönderme vardı ama size değildi.
"Doğma büyüme"den anlatılan neydi? Onu anlamaya çalışıyordum.
Saygı ile.
Old 24-09-2007, 10:27   #33
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Ankara, Samsat, Osmaneli, Hayrabolu, Ünye, Ayvalık, Manisa, tekrar Ankara, Burhaniye, İzmir ve tekrar Ayvalık... Üniversite hariç, bütün okullarımı en az iki, bazen üç yerde tamamladım. Ayvalık'a dek hiç bir yerde 5 yıldan fazla yaşamadım. İlk kez 8 yıldır sabit yaşıyorum. Yaşıtlarımın büyüdüğünü (ve dahi kendimin ) ve yılların geçtiğini daha önce farkedemiyordum. "Çocukluk arkadaşım" kavramıyla tanışmadım, mutasyona uğramış haliyle "eski arkadaşlarım" oldu. Rekor benim olabilir mi acaba? Üstelik nüfus cüzdanımdaki kayıtta bunlardan biri de yazmıyor
Old 24-09-2007, 12:42   #34
Gülümse

Eski atasozu derki cok okuyan degil cok gezen bilir der.. (Yanlisim varsa duzeltin)..

Bu soze gore Sayin Av. Sehper Ferda Demirel proflugunu almak uzere..
Old 24-09-2007, 12:54   #35
Güldal

Şanlıurfalıyım...
son sınıf öğrencisiyim ama hala inanamıyorum
insanın hayalini gerçekleştirmesi çok güzel
umarım tüm hayalleriniz gerçek olur...
Old 24-09-2007, 17:56   #36
_kübra_

Alıntı:
Yazan Av.H.Sancar KARACA
Sevgili Meslektaşım, bir gönderme sezmişsiniz, evet gönderme vardı ama size değildi.
"Doğma büyüme"den anlatılan neydi? Onu anlamaya çalışıyordum.
Saygı ile.
Sayın Sancar,
Bunu merak etmeniz gayet normal.ben de merak ediyorum ama işte ağız alışkanlığı artık alıştığım için direk doğduğum yeri ve şu an yaşadığım yeri belirtmek gerektiğini düşünüyorum.. Baktığımız zaman çoğu kişi asıl doğduğu yerde değil de başka şehirde yaşıyor ve sanırım sorunda burdan kaynaklanıyor...Ama en önemlisi hepimiz TÜRKİYE'de yaşıyoruz,hepimiz bu ülkenin insanlarıyız...
en içten saygılarımla...
Old 25-09-2007, 13:42   #37
nurten çakmak

Merhaba arkadaşlar ;bence insanın doğduğu değil doyduğu yer memleketidir Boşuna kaygılanmayın
Old 26-09-2007, 10:36   #38
AV. PİRAYE

Mutlu

Merhaba, ben Erzincan'da doğdum ve Erzincan'da yaşıyorum. yani nerelisiniz sorusuna yeterli bir cevap olduğunu düşünüyorum.ERZİNCAN'LIYIM.
Old 27-09-2007, 01:01   #39
yağmurdamlası

Varsayılan :)))))))

Merhaba İstanbulda doğdum...Ama aslen tokatlıyım....
Old 27-09-2007, 18:22   #40
dilek2007

Merhaba doğma büyüme Erzurumluyum..Bu senede Selçuk hukuk kazandım yeni yerim artık Konya ...Bakalım yeni yerimiz nasıl...)
Old 01-10-2007, 15:45   #41
Av.Didem Kutlu

Merhaba adım Didem,
ben doğma büyüme Hataylıyım.şimdi istanbul üniversitesi hukuk ikinci sınıfa geçtim hakim olmayı düşünüyorum ilerde
Old 08-10-2007, 15:33   #42
obaykan

kırklareliliyim trakyanın bağrından kopup,ıstıranca dağlarını aşıp istanbul boğazına kök salmaya çalışan körpe bir avukatım
Old 08-10-2007, 16:54   #43
Emre GENÇ

Tokat doğumluyum, Sinop'ta
oturuyorum ve İstanbul'da okuyorum
Old 08-10-2007, 19:11   #44
Veysel

Övünmek gibi olmasın Malatya' lıyım. Ancak Ankara' da yaşıyorum.
Old 09-10-2007, 19:38   #45
Av. Galip DAĞTEKİN

Aslen Kırşehirliyim.Ankara'da oturyorum ve Kırıkkale Hukuk da 3.sınıf öğrencisiyim...
Old 09-10-2007, 21:06   #46
Gülümse

Eh böyle karışa karışa yakında sadece Türk olduğumuzu söylemeye başlayacağız. Ama torunlarımız bu gidişle Dünya vatandaşı olmayı öğrenecekler..

Sevgi ile kalin
Old 09-10-2007, 21:10   #47
halit pamuk

Alıntı:
Eh böyle karışa karışa

ne kadar karışırsak; o kadar iyi. Çünkü, genetik açıdan, ne kadar karışırsak, o kadar sağlam bireyler meydana gelecektir.
Old 10-10-2007, 13:36   #48
MÜMİN

Varsayılan son kararı iyi vermişsin

Alıntı:
Yazan çitlenbik
Bursaaammmmmm

Doğma büyüme Bursalıyım..Diyarbakır'da okuyorum,bir ara Diyarbakır'a gelin gitme durumu vardı şimdi mutlak butlana uğradıBursalı doğup Bursalı ölmek dileğiyle
batılı modern yetişen bir kız için doğuda yaşam dahada zordur ömür boyu bunun pişmanlığını çekecektin eminim çok iyi karar verip bırakmışsın tebrik ederim herşey gönlünüzce olsun
Old 11-10-2007, 18:40   #49
emre55

Samsunluyum...Ankara'da okuyorum(yaşasın Bilkent üniversitesi)
Old 17-10-2007, 15:11   #50
av_aykut

Sivaslıyım.Kayseri sümer Lisesi ve İstanbul Hukuk mezunuyum.İstanbul'da yaşıyorum.Ama Sivas'ımı çok seviyorum.Lehcesindeki sıcaklığa bayılıyorum.( La gardaş bir et döktürek de yiyek la = kardeş, bir kıymalı pide yaptırıp yiyelim)
Old 17-10-2007, 15:32   #51
erkanaga

Bu sitede hiç Sivaslı yok mudur acaba diye düşünürken,sizi gördüm bahtiyar oldum.Merhaba toprağım
Old 17-10-2007, 16:08   #52
tuval2310

ben de karışıklardanım,
düzcede dogdum.babam hataylı,annem Adananın bi ilçesinden ama ben soran herkese burda büyüdüğüm içi ADANAlıyım diyorum ve çogu zaman da aynı iğrenç espırıyle karşılşıyorum 'Adanalıyık Allah'ın adamıyık'
Old 17-10-2007, 18:13   #53
Gülümse

Ben Sivas'lı değil İstanbul'luyum ama biri bana seçme şansı verse Sivas'lı olmayı seve seve kabul ederdim
Old 17-10-2007, 18:35   #54
Av. F.Gül EVREN

Fethiye'de staja başlayldan beri bu soruya tepkiliyim ve alerjim var. Nereli olursak olalım Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bu vatanın her karış toprağı memleketimizdir dostlar. Hele ki yargıç, savcı veya avukat gibi kutsal bir meslek sahibiysek Türk Hukukunun icra edildiği her yer memlekettir... Muğla/Fethiye'de doğdum am Ankara'da büyüdüm,okudum,yaşadım ve Ankara'nın kültürünü aldım. Burda nerelisin sorusuna ilk ay Ankaralıyım diye cevap verdiğimde olmadık kapris ve eziyet altına kaldım ve bu zulümden kurtulmak maksadıyla Fethiyelilere Fethiyeliyim diyorum... Fethiyeliyim, memleket Ankara,yurdum Türkiye!
Old 17-10-2007, 22:04   #55
şenay

Fiziki bağ : İzmit çingenesi
Kan bağı : Trabzon - Sürmene
Gönül bağı : Ankara
Fahri hemşehrilik : Tekirdağ - Adana
Old 17-10-2007, 22:53   #56
av_aykut

Öncelikle bende toprağımı gördüğüme sevindim.Sivaslılar birlik olmasını her zaman sever.Ayrıca Sivaslı olmayı tercih eden arkadaşım son derece haklı.Özellikle İstanbul gibi bir yerde büyük avantaj.Müvekkil potansiyeli olarak da çok fazla faydalı.Kaybedersede toprağım kaybetsin anlayışı hakim.Allah razı olsun diyelim hemşerilerimden
Old 18-10-2007, 00:28   #57
Opioid

vee vee ve
bir YİĞİDO daha geliyoorrrr..!!
aslen gardaş Sivas/zara'lıyız amma Gayseri'de büyüdüm.
şimdi rizedeyim daa (Allah'ım bu ne yaman metamorfoz)
Old 18-10-2007, 00:30   #58
Opioid

bu arada belirtmeden geçemeyeceğim. çok tatlı bir ayrıntı benim için.
sivasın plaka kodu 58 dir ve ben 58. mesajımda sivaslı olduğumu söylemişim.
Saygılarımla..
Old 18-10-2007, 14:50   #59
av_aykut

Dr. Tayfun bey birazdan akraba çıkacaz.Şu an sizin Rize de benim İstanbul'da bulunmam haricinde bütün ayrıntılar tutuyor.Zara Cumhuriyeti'ndenim bende.Kayseri'de büyüdüm Bir başkadır bizim memeleket sevgimiz yaa
Old 18-10-2007, 15:05   #60
Gülümse

Bugün arkadaşlarıma yemeğe gelecek misafirlere yapacağım yemekleri sıralıyordum, biri heyecanlandı "aa bizim yörenin yemeği sen nerelisin?" Önce Istanbul'u olduğumu söylecektim ki fazgeçtim.. Ben güzel olan ne varsa oralıyım
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,08743310 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.