Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Adli Yardım İptali

Konuyu Kilitleyin
Old 09-12-2017, 10:51   #1
Rabiaa2017

Varsayılan Adli Yardım İptali

Merhaba barodan bosanmak icin avukat talep ettim. Avukatimla esim kavga ettiler. Esim avukatimin burosuna gidip tartisiyor Avukatim esime dava aciyor ve benden sahitlik yapmami istiyor. 3 bucuk aylik bebegim ile ilgilenmekten cevap veremedim. Zaten sahitlikte yapmak istemiyordum.Oda baroya gidip davadan cekilmek icin basvuruyor ve 1136 sayili madde hakli nedenlerden dolayi avukatligima son veirliyor. Koruma kararim var bebegim kucuk esim normal biri degil bu durumda kendim cok yipranirim. Tekrar barodan avukat talep edebilir miyim teşekkur ederim. Ve bu avukata yaptirim uygulanabilir mi yardiminiz icin cok tesekkur ederim
Old 09-12-2017, 13:25   #2
Av. Hatun Olguner

Yeni bir adli yardım talep edebilirsiniz. Avukatlığınızdan çekilen avukata yaptırım sözkonusu değil...
Old 14-12-2017, 11:51   #3
Konuk

Cevap icin oncelikle tesekkur ediyorum. Baroya tekrar gittim ama bana avukat vermeyeceklerini soyledi. Durusmamizin ikincisi goruldu. Ve iki durusmaya sizin mahkemeniz sonuclanir dedi. Ben sizde tek basiniza ilerleteceginiz potansiyeli goruyorum dedi. Ya benim 3 bucuk aylik bebegim var bekleme salonunda mahkeme de harab oluyoruz. Itiraz etme hakkinizda var dedi. 20sinde toplantiya cagirdi. Ben avukat verilecegini zannetmiyorum o yuzden size belgeleri tamamlamak icin kagit vermiyorum bosuna sizi ugrastirmayalim dedi. Beynimden kaynar sular indi bumu adalet. Orda aglaya aglaya geri dondum. Karsimda tehdit eden surekli takip eden bir es ne yapacagimi sasirmis durumdayim.lutfen yardim edin. Esimde barodan avulat talep etti suan onun avukati var benim yok
Old 14-12-2017, 16:25   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Adalete ulaşmak için avukat desteği bir haktır.Koşullarınız uygunsa baro tarafından avukat atanması yapılması gerekir.

Duruşmayı takip etme olanağınız olması veya olmaması sizin avukat desteği hakkını ortadan kaldıran bir koşul da değildir. Kaldı ki Mahkemece yargılama sona ermeden esasa ilişkin savunma yapmak ve karar sonrası yasa yoluna başvurmak içinde avukat desteği gerekir.

Başvurunuzu yeniden yapmanızı ve kararın yazılı olarak tarafınıza verilmesini eğer talebinize olumsuz cevap verilecek olur ise itiraz hakkınızı kullanmanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi