Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

İstanbul 3. İcra Müdürlüğü dosya görevlisi

Yanıt
Old 20-10-2010, 12:52   #1
haşimhan

Varsayılan İstanbul 3. İcra Müdürlüğü dosya görevlisi

Sayın Meslektaşlarım,
Konuyu sitenin doğru sayfasına yazdığımdan emin değilim, yanlış yerde ise peşinen özür diliyorum.

İstanbul 3. İcra Müdürlüğü'nün dosya çıkaran personeli hakkında (memur olup olmadığını bilmiyorum) sorun yaşayan yada daha önce herhangi bir şikayette bulunan meslektaşlarım varsa benimle iletişime geçmelerini rica edeceğim. Zira uzun süredir göstermiş olduğumuz sabır ve stajyer meslektaşlarımıza karşı sergilenen tavır nedeniyle yasal işlem başlatma kararı aldık. Saygılar. Av. Haluk ERSOY 0533 761 91 06
Old 13-01-2011, 19:01   #2
erenguner

Söz konusu personeli tanımasamda benzer tavırları gösteren pek çok personelle gün boyu uğraşmak zorunda kalıyoruz biz stajyerler.Bu olayında diğer memurlara ibret olması temennimdir.Sonucun ne olduğunu belirtirseniz sevinirim.
Old 07-02-2011, 00:23   #3
av.ilyasmeral

kotamız belirtili icra müdürlüğünde bulunmaktadır. cidden dosya çıkarmakla görevli personel problem yaşatan biridir. d
Old 18-08-2011, 15:00   #4
GECE

Sayın Haşimhan,
açtığınız konuyu geç de olsa gördüm. ben Ankara'da serbest av. yapıyorum ve aynı zamanda baronun Av. hahkarı merkezi üyesi olarak faaliyet gösteriyorum. bahsettiğiniz tarzda ukalaca ve agrasif davranan, görevinin gereklerine aykırı hareket eden kalem memuru ve özellikle icra memuru ile karşılaşmak çok yaygın bir durum.
size tavsiyem: bildiğim kadarıyla ist. barosunda da aktif çalışan bir Av. hahkarı merkezi / kurulu var. buraya başvurup durumu anlatıp konuyu tespit edecek, olaya şahitlik edecek ve tutanağa bağlayacak bir avukat (ya da 2 kişi olsa daha iyi olur) arkadaşın yardımını istediğinizi bildirin. konu ile ilgilenecek avukatla birlikte icra müdürlüğüne gidin. bu memurun kötü olan neyi varsa o kunulara girerek bu kötü davranışlarını sergilemesi için zemin hazırlayın ve o da yapacağını yapsın. dışarıda durumu tutanağa bağlayın. gerekirse farklı 2 günde farklı kişilerle gidip 2 ayrı tutanak düzenleyin. sonra bu tutanaklara dayanarak ve şahitleriniz de varsa onları da belirterek ilgili memuru hem adalet bakanlığına, hem de şartlarının oluştuğunu düşünüyorsanız konuya uyan suç nedeniyle(ör: görevi kötüye kullanma, görevi ihmal, hakaret vs) savcılığa şikayette bulununuz derim. ayrıca herhangi bir meslektaşınızla da bu tutanağı tutabilirsiniz ama tabi baro Av. hahkarı merkezi /kurulu mensubu biri olursa işlem daha inandırıcı ve ses getirici olabilir. bu tür davranışlar kimsenin yanına kar kalmamalı.
Old 18-08-2011, 15:44   #5
S.Orhan

Alıntı:
Yazan GECE
'' bu memurun kötü olan neyi varsa o kunulara girerek bu kötü davranışlarını sergilemesi için zemin hazırlayın ve o da yapacağını yapsın. ilgili memuru adalet bakanlığına şikayette bulunun''

Sayın Gece,
Alıntıladığım iki cümleniz dışında diğer görüşlerinize aynen katılıyorum.Tabiki suç işleyen cezasını çekmeli.Ancak memuru suç işlemeye teşvik ya da tahrik edici yaklaşımda bulunulmasının da pek etik olduğu kanısında değilim. Herşeyi doğal akışında yürütmek gerekir, memur gerçekten kötü davranmayı alışkanlık haline getirmişse herhangi özel bir çaba sarfetmeye gerek kalmadan o davranışı sergileyecek ve durum aydınlığa kavuşacaktır.
Ayrıca adalet bakanlığına yapılacak şikayet, prosedürü ve süreyi uzatmaktan başka bir işe yaramayacaktır.Çünkü icra memurlarının disiplin amiri ilgili icra müdürü, icra mahkemesi hakimi ve adalet komisyonu başkanıdır. Bakanlığa göndereceğiniz dilekçe sonuçta aynı yere gönderilecektir. Bu nedenle suç olduğu düşünülüyorsa ilgili savcılığa, disiplin suçu olduğu düşünülüyorsa adalet komisyonu başkanlığına başvuru yeterlidir.
Saygılarımla.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi