Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Birlikte yaşadığım insanın şiddetine dayanamıyorum, iki çocuğum var.

Konuyu Kilitleyin
Old 29-04-2015, 11:09   #1
Konuk

Varsayılan Birlikte yaşadığım insanın şiddetine dayanamıyorum, iki çocuğum var.

Iyi gunler ben 38 yaşında bir bayanın 3 senedir birisiyle birlikte yaşıyorum bu kişiden birisi 22 aylık ve 8 aylık olmak üzere 2 çocuğum var bu kişi almanya doğumlu bir Türk resmi nikah başta yapmak istemedi suan yapmak istiyor yaklaşık 2 senedir ara ara fiili şiddet ve devamlı da psikolojik şiddet ve baskı görüyorum dayanamıyorum devamli alkol ve uyuşturucu kullanıyor ayrılmak istediğimi söyleyince şiddet dahada arttı calismiyor aileside almanyada bana çocuklarıma ve aileme zarar vermekle tehdit ediyor ve beni o şekilde evde zorla tutuyor cocuklarim ve ben nasıl kurtuluruz elinden ve yasal olarak neler yapabilirim çantaları hazırladım her an gitmek için fırsati bekliyorum ne olur acil cevap verin sizin cevabınıza göre hareket edicem cocuklarimi alabilir mi kaçırmayı düşünüyor yurtdışına nasıl önlem almam gerek lütfen acil cevap
Old 29-04-2015, 12:00   #2
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan Konuk
Iyi gunler ben 38 yaşında bir bayanın 3 senedir birisiyle birlikte yaşıyorum bu kişiden birisi 22 aylık ve 8 aylık olmak üzere 2 çocuğum var bu kişi almanya doğumlu bir Türk resmi nikah başta yapmak istemedi suan yapmak istiyor yaklaşık 2 senedir ara ara fiili şiddet ve devamlı da psikolojik şiddet ve baskı görüyorum dayanamıyorum devamli alkol ve uyuşturucu kullanıyor ayrılmak istediğimi söyleyince şiddet dahada arttı calismiyor aileside almanyada bana çocuklarıma ve aileme zarar vermekle tehdit ediyor ve beni o şekilde evde zorla tutuyor cocuklarim ve ben nasıl kurtuluruz elinden ve yasal olarak neler yapabilirim çantaları hazırladım her an gitmek için fırsati bekliyorum ne olur acil cevap verin sizin cevabınıza göre hareket edicem cocuklarimi alabilir mi kaçırmayı düşünüyor yurtdışına nasıl önlem almam gerek lütfen acil cevap

Sayın Katılımcı

-Birlikte yaşadığınız kişinin size ve çocuklarınıza şiddet uyguladığını beyan etmektesiniz. Bu Kişiye karşı 6284 Sy yasa uyarınca Aile Mahkemesinden korunma kararı verilmesini isteyebilirsiniz.

-Yine Aile Mahkemesinden çocuklarınız için nafaka talebinde bulunabilirsiniz.

-Size karşı şiddet uyguluyor ve tehdit ediyorsa C.Savcılığına suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

-Çocukları yurt dışına sizin noterden muvafakatınız olmadan çıkartamayacaktır.

Bulunduğunuz ilin baro adli yardım bürosuna başvurarak bir avukattan yardım almanızı önemle hatırlatırız. Geçmiş olsun, Kolay gelsin.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi