Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

2 Kere Estetik Operasyon Sonrasi Olumsuz Sonuç Alinmasi

Yanıt
Old 19-02-2015, 18:00   #1
Konuk

Varsayılan 2 Kere Estetik Operasyon Sonrasi Olumsuz Sonuç Alinmasi

Merhaba,
Bebekken beşikten düşme sonucu burnumda kırılma olmuş. Aşırı derecede yamuk bir görünümü vardı. 2 yıl önce özel hastanede bir KBB doktoruna estetik operasyon oldum. Doktor düzeltebilirim dedi ancak sonuç hüsran oldu, burunda çökmeler meydana geldi. 6 ay sonra ikinci operasyon ile telafi ederim dedi. Girdim ikinci operasyona ancak sonuç yine hüsran. Üzerinden bir yıl geçti. Başka bir doktora göründüm. Tamamen diğer doktorun hatası dedi. 3. operasyonu olacağım şimdi. 5 bin lira ücret çıkardılar. Öğrenci olduğum için zor olacak. Ben bu hataları yapıp beni maddi ve özellikle manevi olarak kayba uğratan doktora dava açmak istiyorum. 21 yıldır burnum yamuk artık konuşurken insanların gözlerinin içine bakamıyorum utanıyorum. Hukiki destek alamadım öğrenci olduğumdan dolayı buraya yazmak istedim. Yardımcı olursanız minettar kalırım.

Teşekkür eder, iyi günler dilerim.
Old 27-02-2015, 08:49   #2
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba,
Bebekken beşikten düşme sonucu burnumda kırılma olmuş. Aşırı derecede yamuk bir görünümü vardı. 2 yıl önce özel hastanede bir KBB doktoruna estetik operasyon oldum. Doktor düzeltebilirim dedi ancak sonuç hüsran oldu, burunda çökmeler meydana geldi. 6 ay sonra ikinci operasyon ile telafi ederim dedi. Girdim ikinci operasyona ancak sonuç yine hüsran. Üzerinden bir yıl geçti. Başka bir doktora göründüm. Tamamen diğer doktorun hatası dedi. 3. operasyonu olacağım şimdi. 5 bin lira ücret çıkardılar. Öğrenci olduğum için zor olacak. Ben bu hataları yapıp beni maddi ve özellikle manevi olarak kayba uğratan doktora dava açmak istiyorum. 21 yıldır burnum yamuk artık konuşurken insanların gözlerinin içine bakamıyorum utanıyorum. Hukiki destek alamadım öğrenci olduğumdan dolayı buraya yazmak istedim. Yardımcı olursanız minettar kalırım.

Teşekkür eder, iyi günler dilerim.

Merhaba
2 yıl önce özel hastanede burun düzeltme ameliyatı olduğunuzu ancak doktor hatası yüzünden eskisinden daha kötü durumda olduğunuzu burnunuzda çökme olduğunu ve diğer doktorun ifadesiyle doktor hatası - kötü hekim uygulaması- malpraktis olduğunu söylemektesiniz.
Kötü hekim uygulamasından ötürü zarara uğradığınız iddiasıyla;
1-) İl sağlık müdürlüğüne şikayet edebilirsiniz.
2-) C.Savcılığına mağdur olarak şikayet edebilirsiniz.
3-) Asliye Hukuk Mahkemelerinde maddi ve manevi tazminat istemli dava açabilirsiniz.
Dava açma süresi olayın gerçekleştiği tarihten başlayarak 5 yıldır.
Bu konularla ilgili bir avukattan yardım almanızı öneririz. Öğrenci olduğunuzdan maddi durumunuz yeterli olmayabilir. Bulunduğunuz ilin baro adli yardıma başvurarak bir avukatın yardımından ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Geçmiş olsun.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi