Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Haberleri Türk Hukuk Sitesi duyuru, ilan ve haberleri.

Ths'ye Üye Olmaya Çalışmak mı? Deveye Hendek Atlatmaya Çalışmak mı?

Konuyu Kilitleyin
Old 09-09-2003, 00:18   #1
Admin

İyi Ths'ye Üye Olmaya Çalışmak Mı? deveye Hendek Atlatmata Çalışmak Mı?

Sitemize üye olmaya çalışmanın deveye hendek atlatmaya çalışmakla rekabet edebilecek nitelikte olduğu üye olmanın zorlu aşamalarından geçmiş yeni üyelerin olduğu kadar benim de bilgim dahilinde. Site ile ilgili bu konuda yoğun olarak da eleştiri alıyoruz ve eleştirilere de genel olarak hak veriyorum. Diğer pekçok internet sitesinde email adresinizi yazıp, daha sonra adresinize gelen mesajı onaylamak suretiyle birkaç dakika içinde üye olabilirken, THS'ye üye olmak için:
1- Okumadan geçmenize izin vermeyen 2 uzun açıklamayı okumak zorunda bırakılmak
2- Üyelik adresi olarak heryerde kullandığınız ücretsiz email adresi (hotmail, yahoo, mynet vb.) verememek
3- Verdiğiniz adresi onayladıktan sonra kaydınızın site yönetimi tarafından da incelenmesi ve onaylanması için beklemek
gibi internet için katlanılmayacak kadar "bürokratik" aşamalardan geçildiğini kabul ediyorum.

Ama gelin Savcının bu mütalaasından sonra bir de savunmaya kulak verin:

1- THS forum alanları öncelikle hukukçu meslektaşların iletişimi için mevcuttur ve hukukçu meslektaşların iletişim teammülleri de internetin diğer forumlarındaki iletişim teammülleri ile taban tabana zıt olup çok farklı bir üslup içerir. Foruma 1-2 dakika içinde üye olabilen rastgele ziyaretçilerin forumda hukukçu meslektaşların bu forumdan soğumasına neden olacak şekilde yazışmasını istemiyoruz bu nedenle foruma üye olmak 1-2 dakikalık bir süreçle tamamlanmıyor.

2- Aynı nedenle forumda istenmeyen veya inatla kurallara aykırı yazışan bir üyenin bu forumdan teknik olarak uzak tutulabilmesi bizim için önemli ve ücretsiz email adreslerini kabul ettiğimizi de bunu gerçekleştiremiyoruz. Örneğin üye olurken hotmail.com adresinin kullanılmasına izin verdiğimizde böyle bir adresi kullanan bir üyeyi kendisi istemediği sürece bu forumdan uzaklaştırmak mümkün değildir. Forumdan uzaklaştırdığınızda 45 saniye içinde yeni bir hotmail adresi alarak foruma yeniden kayıt yapabilir. Keza geçmişte yaşadığımız böyle bir tecrübe nedeniyle de bu önlem alınmıştır.

3- Türk Hukuk Sitesi diğer sitelerin aksine üye sayısını arttırma hedefinde değildir. İnternetteki hemen her site sizi üye yapmak için her türlü yöntemi dener zira daha fazla üye sayısı (+ziyaretçi sayısı) daha fazla reklam ve daha fazla reklam da, daha fazla gelir demektir. Oysa THS ilkeleri gereği reklam almamaktadır ve bu nedenle daha fazla ziyaretçi veya üye sayısı bizim için herhangi bir anlam ifade etmiyor. Tam aksine üye/ziyaretçi sayımızın belirli rakamların üstüne çıkması sitenin giderlerini arttırdığından (ki bu giderler de benim cebimden çıktığından ), yeni üye kabul etmek konusunda giderek daha tutucu hale geldiğimizi kabul etmek zorundayım.

Bu açıdan öncelikle amacımız bu forumdan düzenli olarak yararlanmayı ve foruma katkıda bulunmayı düşünen ziyaretçilerimizin siteye üye olmasını sağlamaktır. Site ziyaretçimizin hukukçu olup olmadığı ile de özellikle ilgili değiliz ancak özellikle hukukçu olmayan üyelerin hukuk soruları alanında tek bir soru sormak için siteye üye olmalarına engel olmaya çalışıyoruz, zira bu üyeler veritabanımızda yer işgal ettiği halde sorularına cevap aldıktan sonra bu foruma bir daha da uğramıyorlar.

Uzun lafın kısası foruma üye yapmak istediğimiz ziyaretçilerimiz foruma uzun vadede iştirak edecek ve mesajları ile de katkıda bulunacak ziyaretçilerdir ve inanıyorum ki bu forumda uzun süre bulunmayı planlayan bir ziyaretçimizin de üyelik sırasında bir defaya mahsus bir kaç güne yayılabilen bir "üye onay" aşamasından geçmesi eleştirildiği ölçüde katlanılmaz değildir.

Sanığın son sözü bu, karar sizin..
Old 19-09-2003, 12:44   #2
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Hic bir sakincasi yok sayin Admin
Aksine zorlu mucadeleler gerektiren kayit ve uye denetimi dolayisiyla gosterdiginiz cabaya aksine tesekkur ederiz
Tutucu bir ths uyesi
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi