Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Bababanin Borcu İÇİn Kizinin Evİne Hacİz Gelİrmİ

Konuyu Kilitleyin
Old 09-02-2009, 14:43   #1
Konuk GONCA

Varsayılan Bababanin Borcu İÇİn Kizinin Evİne Hacİz Gelİrmİ

İyi Günler
Babamın borcun dan dolayı benim oturduğum evime haciz glirmi evin kira kontratı benim adıma benim evime haciz gelirmi oturduğum evde annem e babam misadir anlamında oturuyorlar yani ev benim evim bu konuda bana haciz gelirmi
Old 09-02-2009, 21:35   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı;

Babanızın borcundan dolayı, sizin evinize ve ya taşınır taşınmaz mallarınıza normalde haciz işlemi uygulanmaz.

Babanızın ikametgahı sizin eviniz ise, yerleşme maksadı ile birlikte oturuyor ise yani sizin evinizden başka bir yerde yaşamıyor ise, eve haciz uygulamak üzere girilebilir. Ancak haciz edilmeye çalışıyan eşyaların size ait olması durumunda ilgili itiraz ve davalarınızı açabilirsiniz.

Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız MUTLAKA bir avukattan profesyonel yardım alınız.

Saygılar.
Old 10-02-2009, 13:12   #3
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk GONCA
İyi Günler
Babamın borcun dan dolayı benim oturduğum evime haciz glirmi evin kira kontratı benim adıma benim evime haciz gelirmi oturduğum evde annem e babam misadir anlamında oturuyorlar yani ev benim evim bu konuda bana haciz gelirmi

Sayın Konuk,

Meslektaşımın cevaplarına aynen katılmakla birlikte duruma tersinden bakmak istiyorum. Bazı borçlular, borcu ödememek için adres değiştirip yakınlarının yanına taşınmaktadır(Baba çocuğunu yanına, çocuk babanın yanına). Sanıyorlar ki, sadece bir kira kontratı ve faturalar kendini kurtaracaktır. Oysa fiili durum farklı olabilmektedir. İşte icra memurları ve avukatlar bu durumlarla çok karşılaştığı için, sözkonusu evde haciz yapmak için ısrarcı olmaktadırlar.

Sizin samimi olduğunuza innadığımız için mesajınız yayınlandı. Gerçekten evde siz oturuyorsanız ve eşyalar da size aitse hacze gelindiğinde mutlaka istihkak iddiasında bulunmalısınız. O prosedür, zor ve takibi gereken bir prosedürdür. Bu nedenle mutlaka bir avukattan destek alınız. Açılacak istihkak davasını kaybederseniz, % 40 inkar tazminatına da mahkum olursunuz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi