Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Arsa Ve Ev Yapımına Yapılan Katkı/Velayette Çocuğun Görüşü/Geriye Dönük İletişim Kayıtları

Konuyu Kilitleyin
Old 12-08-2011, 13:43   #1
Konuk

Varsayılan Arsa Ve Ev Yapımına Yapılan Katkı/Velayette Çocuğun Görüşü/Geriye Dönük İletişim Kayıtları

merhaba 1998 yılında evlendim, şiddetli geçimsizlik fikir anlaşmazlığı, eve geç gelme, hakaret vb.sebeplerden dolayı bosanmak istiyorum. 1999 yılında düğünde takılan bileziklerim ve üstüne ilave parayla eşimin abisiyle ortak arsa aldık. müşterek tapu çıkmadığı için tapu kaynımın üstüne. 2001 yılından beri aynı işyerinde çalışmaktayım.bu arsaya eşimle birlikte ki onun ikide bir iş değiştirmesinden dolayı daha çok benım katkımla ev yaptık. eve taşınırken bütün eşyaları yeniledik. evi yaparken 3 kere banka kredisi çektim ödendi bitti katkılarımı bunlarla ispatlaya bilir miyim? evden hak talep edebilir miyim? ayrıca eşimin beni aldattığından şüpheleniyorum,sadece şüphe kanıtım yok buna dayanarak geçmişe dönük telefon kayıtlarını mahkeme yoluyla isteye bilir miyiz? bir oğlum var 11 yaşında velayetini ben almak istiyorum, karşı tarafta isterse oğlumun fikri önemli olur mu velayette,yaşı uygun mu? eşimden çekindiğim için bu kararı henüz ona söyleyemedim ne yapacağı belli olmaya bilir bu yüzden ben dava açmadan oğlumla evden ayrılmak istiyorum,ailemin yanına mı gitmem gerekiyo iş yerime uzak olduğu için sıkıntı olur. ev tutsam hazırlasam kişisel eşyalarımı alıp evden ayrılsam suçlu olur muyum? şimdiden tşk ederim
Old 13-08-2011, 05:00   #2
üye31284

Sayın katılımcı:

2002 yılından öncesi için; mal ayrılığı rejimi kuralları uygulansa da; yapılan katkı yine de istenebilmektedir. Ancak sizin durumunuzda, söz konusu taşınmazlar eşinizin üzerine değildir. Bu yüzden burada öncelikle bu hususun çözümlenmesi gerekebilecektir. Katkılarınızı ispatlamanız halinde,genel hükümlere göre de; geri almanız mümkün olabilir. Bu hususta bir avukatla daha detaylı olarak görüşerek danışmanlık ve vekillik hizmeti almanız menfaatinizedir.

Geriye dönük, son 1 yıllık telefon arama ve mesaj trafiğini istetmeniz mümkün. Ancak bu trafikte içerik görülmez, sadece numaralar, zaman ve arama süreleri görülür. Yine de ispat hususunda oldukça geçerli bir yoldur.

Oğlunuzun velayet hususunda dinlenmesi gerekecektir.

İlla ki ailenizin yanına gitmeniz gerekmiyor, ayrı bir ev de tutabilirsiniz. Evi terk eden değil, terk edilmesine sebep olan kusurludur. Ancak bunların, ispat problemleri doğurabileceğini unutmayın. Kişisel eşyalarınızı almanızda sakınca bulunmamaktadır.

Davanızı bir avukat vasıtasıyla doğrudan takip ettirmeniz menfaatinizedir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi