Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

IŞIL(YILMAZ) HANIM gibi yasamak

Yanıt
Old 05-11-2006, 00:54   #1
ibrahimkovanci

Varsayılan IŞIL(YILMAZ) HANIM gibi yasamak

merhabalar bizler yani insanlar yasamımız boyunca mutlaka bir hukukcuyla tanısırız. çünkü hukuk zaten hayatımızın bir parcasıdır.Tabi bende bu hayatın içinde birçok hukukçuyla avukatla.hakim savcıyla karsılastım.genelde bu tanıdıklarım asıllarında ciddi olmasalar bile ciddiymiş, sert insanlarmış gibi davranan kişilerdi.neyse ths ankara tanısma toplantısına gittiğimde sizin kim bu Isıl Hanım acaba dediğiniz meslektasımızla tanıştım.tanıştım ama bu acaba o muydu diyorum çünkü sitede takip ediyordum öyle can alıcı noktalardan yazıyordu ki bu yazılara bakınca ben karsımda öyle sert bakıslı, asla gülmeyen hayatında kitaplardan baska bişey olmayan birisini bekliyordum. ama toplantıya gidince beni karslayan kişinin adının Işıl Yılmaz olduğunu öğrenince aaa dedim. çünkü Işıl Hanım oturmak yerine ayrı ayrı herkesle ilgilenmeyi tercih ediyor yaptığı aktivitenin amacını yasıyordu(zaten amacı olmadan birşeyle uğrasacgını düşünmüyorum).ve ben yanıldığımı anladım. Işıl Hanımki kendisinden emin sekilde konusuyor ve iyi bir dinleyici de olabiliyor, bu onun gercekten kitapları okudugunu gösteriyor ama asla ben bilirim deyip konuya tabiri caizse balıklama dalmıyor önce konuya hakim olup sonra son vurus yapıyor, aslında sizi uyarırsa sizi asagıladığınızı sanırsınız ama çok gecmeden sizin faydanıza bir uyarı yaptığını anlar minnet beslersiniz,ha birde liderlik ruhu vardr kendisi duymasın ama hertürlü aktivitede onu arkanıza aldınız mı rahatca uyuyabilir, keyif kahvenizi içebilirsiniz ama tek sartla caba sarf edeceksiniz yoksa asla hazırcılığa meydan vermez (hele davanızı kendiniz bile okumadan ondan yardım isterseiniz valla yandınız), ama yeni avukatsan cabalarsan inan sana yardım eder. yaa bu Isıl Hanım anlatmakla bitmez en güzeli tanısmaktr valla belki amiyane bir ifade olacak ama Işıl Hanım istanbul gibidir.yani tanıtımı için ooooo sayfalar yetmez anlayacagınız ben bir günde bu kadarına sahit oldum heralde birkaç hafta olsa siteden atılırım o kadar çoook yazmaktan neyse uzun lafın kısası Işıl Hanım gibi hayatın hakkını vererek çok yönlü yasamak umarım herkese nasip olur çünkü Işıl Hanım olmak ayrıcalıktır.(tabi onu tanımakta ayrıcalıktr,ben tanıstım ama, herkes tanıyamaz haaa...)
burada ki düşüncelerin hepsi sahsi fikrimdir eee nede olsa düşünce özgürlüğü var kimse düşüncelrimden dolayı beni yargılamasın)
saygılarla...
Old 05-11-2006, 01:26   #2
Kavaz

Kesınlkle katılıyorum.Herkesle ayr ayrı ılgılenmesı ayrı bır nezaketti.Hem ilgisi hem emegi için Isıl Hanım'a tesekkur edıyorum.Bır de çok çok uzun yollardan bızler ıcın gelen meslektaslarıma,Ankarada olup da gelmeyen/gelemeyen meslektaslarıma sıtem hakkım saklı kalmak kaydı ile cok teskkur edıyorum.İlkinc
Old 05-11-2006, 17:30   #3
yağmurdamlası

Işıl abla senin için kısa ve öz konuşmak isterim.
BİR RÜZGARSIN BELKİ TUTAMADIĞI ELLERİMDE.
BİR HÜLYASIN DÜŞLERİMDE.
BİR DİLEKSİN ŞUAN DUDAKLARIMIN ARASIINDA.
AMA ŞUAN UZAKTASIN CANIM DEĞİLSİN YANIMDA..
Eğer bir erkek olsam bunu derdim.Samimiyetine dayanarak bunun söyledim.Ama seni çok sevdim ışıl abla bunu sen de biliyorsun..Her şey için sağol..
Old 24-11-2007, 18:57   #6
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan cLaW
Kesinlikle katiliyorum...

Katılmak için neden bu kadar beklediniz?
Old 24-11-2007, 23:57   #7
Av. Meral Akçınar

Cihan her ne kadar su anda yanimda olsan da sana THS araciligi ile soruyorum. Cidden nedir seni bu kadar bekleten?
Old 25-11-2007, 00:01   #8
Av. Meral Akçınar

Isil Hanim ile ben de tanisma serefine nail oldum.Ibrahim e katilmamak elde degil,Isil Hanim gibi yasamak mumkun mu bilemem ama eminim harika bir seydir diye dusunuyorum.
Old 10-09-2012, 10:23   #10
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Adnan Koray
Katılıyorum..

Ben de ben de.
Old 10-09-2012, 18:15   #11
halit pamuk

Alıntı:
Yazan yağmurdamlası
Işıl abla senin için kısa ve öz konuşmak isterim.
BİR RÜZGARSIN BELKİ TUTAMADIĞI ELLERİMDE.
BİR HÜLYASIN DÜŞLERİMDE.
BİR DİLEKSİN ŞUAN DUDAKLARIMIN ARASIINDA.
AMA ŞUAN UZAKTASIN CANIM DEĞİLSİN YANIMDA..
Eğer bir erkek olsam bunu derdim.Samimiyetine dayanarak bunun söyledim.Ama seni çok sevdim ışıl abla bunu sen de biliyorsun..Her şey için sağol..

Işıl için bile fazla romantik olmuş...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi