Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Cezaevindeki Eşe Açılan Bosanma Davası Velayet,Duruşmaya Katılmayan Avukat

Konuyu Kilitleyin
Old 05-11-2007, 13:13   #1
Hulya berfin

Varsayılan Cezaevindeki Eşe Açılan Bosanma Davası Velayet,Duruşmaya Katılmayan Avukat

oncelikle herkese merhabalar boyle bir site kurularak bizim durumumuzdaki insanlara yardim ettiginiz icin teskkuru borç bilirim

ben sizlere yasadigim ve acil olarak sizlerin engın bilgilerine ihtiyacim olan bir kac konu var oncelikle ben bir bayanım ve su anda esime bosanma davası acmıs bulunmaktayım davalı olan taraf su anda cezaevınde ve netlık kazanmayan bır suctan dolayı cezaevınde bulunmaktadır kendısı ıle yaptıgım karsılıklı gorusmelerde bosanma davası ıle ılgılı herhangı bır sorun yok her ıkımızde bunu ıstıyoruz fakat ortada bırde kızım var kızım dıyorum cunku sadece ben ona annelık ve aynı zamanda babalık duygusunu yasatabılıyorum kendısı cezaevınden oncede bize karsı ınanınlmaz derecede ılgısız ve alaksız davarnıyordu ne duzunlı bır ıs ne duzunlı bır hayat nede bıze karsı sahıplenme duygusu tasımıyordu hatta bır donem uyusturucu madde kullandıgına daır balıklı rum hastanesınde raporları mevcuttur yanı sızın anlayabılıecegınız evlılıgı yurtmeye yetecek elde tutulan hıcbır somut bır durum mevcut degıl bu durumda kızım 4 yasında ve sosyal guvence bakımından su anda ıyı bır maas ıle ozel bır sırkette calısmaktayım. Fakat davalı tarafın kendısının hıc bır sekılde sosyal guvencesı yok komık ama yesıl kart sahıbı bıle degıl bu durumda bosanma davası sonrası veya bırlıkte velayet davası surecınde velayat kıme verılır ve bu velayet davası ne kadar surede tamamlanır davanın gorulecegı sehır istanbul bu konun dısında son olarak ben bır av. ıle anlasmam sonucu kendısı davayı ustlendı ve cok uzucu bır durum bugun yapılan ılk davaya av. gelmedı ve hakım bey de davanın bılgılerını eksık bularak 2.5 ay sonraya erteledı ben bu av. bey ıle artık calısmak ıstemıyorum kendısıne verdıgım ucretın yarısını da gerı almak ıstıyorum ve baska bır av ıle anlasamak durumunda kaldım malesef bu av. bey ıle nasıl bır gorusme yapmalıyım artı olarak baro ya sıkayette bulunabılırmıyım

bılıyorum konu bıraz uzun oldu ama ben av. ıle bu davaya basladıgım gunden berı net bılgılere ulasamadım ve bugunde davanın ılerı bır tarıhe ertelnemsı benı cok uzdu lutfen bu konularda sızlerden net bılgılerı ve yargıtaya orneklerını ogrenmek ıstıyorum sımdıden bana yardımcı olan herkese sonsuz tesekkurlerımı sunuyorum

iyi forumlar
Old 05-11-2007, 15:24   #2
av.semire nergiz

Alıntı:
Yazan Hulya berfin
oncelikle herkese merhabalar boyle bir site kurularak bizim durumumuzdaki insanlara yardim ettiginiz icin teskkuru borç bilirim

ben sizlere yasadigim ve acil olarak sizlerin engın bilgilerine ihtiyacim olan bir kac konu var oncelikle ben bir bayanım ve su anda esime bosanma davası acmıs bulunmaktayım davalı olan taraf su anda cezaevınde ve netlık kazanmayan bır suctan dolayı cezaevınde bulunmaktadır kendısı ıle yaptıgım karsılıklı gorusmelerde bosanma davası ıle ılgılı herhangı bır sorun yok her ıkımızde bunu ıstıyoruz fakat ortada bırde kızım var kızım dıyorum cunku sadece ben ona annelık ve aynı zamanda babalık duygusunu yasatabılıyorum kendısı cezaevınden oncede bize karsı ınanınlmaz derecede ılgısız ve alaksız davarnıyordu ne duzunlı bır ıs ne duzunlı bır hayat nede bıze karsı sahıplenme duygusu tasımıyordu hatta bır donem uyusturucu madde kullandıgına daır balıklı rum hastanesınde raporları mevcuttur yanı sızın anlayabılıecegınız evlılıgı yurtmeye yetecek elde tutulan hıcbır somut bır durum mevcut degıl bu durumda kızım 4 yasında ve sosyal guvence bakımından su anda ıyı bır maas ıle ozel bır sırkette calısmaktayım. Fakat davalı tarafın kendısının hıc bır sekılde sosyal guvencesı yok komık ama yesıl kart sahıbı bıle degıl bu durumda bosanma davası sonrası veya bırlıkte velayet davası surecınde velayat kıme verılır ve bu velayet davası ne kadar surede tamamlanır davanın gorulecegı sehır istanbul bu konun dısında son olarak ben bır av. ıle anlasmam sonucu kendısı davayı ustlendı ve cok uzucu bır durum bugun yapılan ılk davaya av. gelmedı ve hakım bey de davanın bılgılerını eksık bularak 2.5 ay sonraya erteledı ben bu av. bey ıle artık calısmak ıstemıyorum kendısıne verdıgım ucretın yarısını da gerı almak ıstıyorum ve baska bır av ıle anlasamak durumunda kaldım malesef bu av. bey ıle nasıl bır gorusme yapmalıyım artı olarak baro ya sıkayette bulunabılırmıyım

bılıyorum konu bıraz uzun oldu ama ben av. ıle bu davaya basladıgım gunden berı net bılgılere ulasamadım ve bugunde davanın ılerı bır tarıhe ertelnemsı benı cok uzdu lutfen bu konularda sızlerden net bılgılerı ve yargıtaya orneklerını ogrenmek ıstıyorum sımdıden bana yardımcı olan herkese sonsuz tesekkurlerımı sunuyorum

iyi forumlar
Sevgili Konuğumuz;
Öncelikle müvekkil-avukat ilişkisinin güvene dayalı bir ilişki olduğunu ve bu ilişkinin bozulması durumunda her iki tarafın da zor anlar yaşayacağını belirtmek istiyorum.

Anlattıklarınızdan yola çıkarak sizinle avukatınız arasında var olması gereken güven ilişkisinin başından beri var olmadığını görüyoruz.Öncelikle avukatınızın duruşma günü neden davada hazır bulunamadığını öğrenmeye çalışın;zira avukatınız hastalanmış olabilir veyahut trafikte sıkışıp kalmış olabilir vs. zorunlu sebeplerle davaya katılmamış olabilir.Eğer davanızın bu avukatça takip edilmesini istemiyorsanız dava dosyanıza bu yönde bir dilekçe ile başvurun ve avukatınızı da bilgilendirin.Eğer haklılığınızı ispatlarsanız avukata hiç ücret ödemeyeceksiniz.Yok eğer haksız yere avukatınıza davadan el çektirirseniz vekalet ücretinin tamamını ödemek zorunda kalacaksınız.

Çocuğunuzun velayeti konusunda kaygı duymanıza gerek yoktur;zira gerek babanın içinde bulunduğu durum ve gerekse de çocuğun henüz çok küçük olup anne şefkatine muhtaç olması ve iyi bir gelire sahip olmanız sebebiyle büyük bir ihtimalle velayet sizde kalacaktır.

Eşinizin cezaevinde bulunması sebebiyle her nekadar ikiniz de boşanmak isteseniz de boşanma davanız normalden biraz daha fazla zaman alacaktır.Eğer eşiniz hükümlü ise -ki mesajınızdan tutuklu mu hükümlü mü olduğu anlaşılmıyor-yani hakkında ceza kararı verilmiş ise işiniz biraz daha uzayacaktır.Hükümlüler hakkında (1 yıldan fazla ceza aldıysa) vasi tayin edilmesi ve tüm dava dilekçe ve eklerinin bu vasiye tebliğ edilmesi gerekecektir.

Duruşmanızın 2,5 ay sonraya ertelenmiş olması ise avukatın kusurundan değil mahkemelerin üzerindeki yoğun iş ve dava dosyalarının varlığından kaynaklanmaktadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi