Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Eski sevgilim yaşadıklarımızı topluma yaymakla tehdit ediyor

Konuyu Kilitleyin
Old 03-04-2011, 16:16   #1
Konuk

Varsayılan Eski sevgilim yaşadıklarımızı topluma yaymakla tehdit ediyor

2 sene önce hiç sevmeme ragmen kendimi boslukta hissederek benden yasca buyuk biriyle ilişkiye başladım. Bi süre sonra ilişkinin yürümeyeceğini düşünerek ayrılmaya karar verdim fakat beni aileme yalan atarak birlikte gittiğimiz tatil fotoğraflarını aileme göstermekle tehdit etti bende ilişkiye devam etmek zorunda kaldım. 2 sene boyunca sürekli ayrılmayı denedim o da her seferinde tehditle beni geri döndürdü. Geçen hafta mükemmel bir insanla tanıstım ve bu ilişkiyi ne pahasına olursa olsun bitirmeye karar verdim. Yine tehditlerin ardı arkası kesilmedi. Konuşmak için gittiğim dükkanında onu aldattığım gerekçesiyle beni alıkoydu şiddet uyguladı, hatta yeni tanıstıgım insanı da öldürmekle tehdit etti. Devlet memuru olarak çalışan biriyim ve ailem erkek arkadas konularında cok hassas. Bu sefer ona boyun eğmek istemiyorum bu yüzden iki sorum olacak.. 1. Çalıştıgım hastaneye yayınlayacağı fotograflar memuriyetimi etkiler mi ? 2. Tehdit mesajlarını silmiştim telefonda konusurken tehdit etti en son, eski mesajlar gsm şirketinden alınabilir mi ? Bundan dolayı suc duyurusunda bulunabilir miyim ?
Old 05-04-2011, 12:34   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Tehdit ve alıkonma suçtur.Cumhuriyet Savcılığına şikayet için başvurabilirsiniz.Savcı gerekli soruşturmayı yapacak ve koşulları varsa ceza davası açacaktır.

Size ve arkadaşınıza ait fotoğraflar özel hayatınıza ilişkindir.Sizin onayınız olmadan bu fotoğrafları başkaları ile paylaşmak özel hayatın gizliliğini ihlal olarak düşünülebilir.Bu u gerçekleşecek olur ise bu konuda da suç duyurusu yapabilirsiniz.

Tehdidin kanıtlanması bakımından GSM şirketinden sadece telefon trafiği bilgisi alınabilir tel konuşmalarının ve mesajların içeriği bu bilgi içinde bulunmamaktadır.

Bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi