Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

internet yolu ile iftira ve taciz

Konuyu Kilitleyin
Old 12-04-2007, 10:27   #1
Sanal magdur

Varsayılan internet yolu ile iftira ve taciz

İnternette benim adıma ilan verip erkeklerle yazışan ve sonunda benim işyeri telefonumu veren kişinin kim olduğu kanıtlanamadığından sürekli onlarla yazışan benmişim sanıp bana telefon açıp rahatsız eden insanları yönlendiren şahsı nasıl dava edip nasıl kanıt bulabilirim veya kime nereye suç duuyrusnda bulunabilirim.(Savcılığa verdiğim dilekçe kanıt bulunamadığı için ve suç duyurusunda bulunduğum kişi suçunu kabul etmediği için geçersiz oldu.)
Old 12-04-2007, 15:35   #2
av.semire nergiz

Alıntı:
Yazan Sanal magdur
İnternette benim adıma ilan verip erkeklerle yazışan ve sonunda benim işyeri telefonumu veren kişinin kim olduğu kanıtlanamadığından sürekli onlarla yazışan benmişim sanıp bana telefon açıp rahatsız eden insanları yönlendiren şahsı nasıl dava edip nasıl kanıt bulabilirim veya kime nereye suç duuyrusnda bulunabilirim.(Savcılığa verdiğim dilekçe kanıt bulunamadığı için ve suç duyurusunda bulunduğum kişi suçunu kabul etmediği için geçersiz oldu.)
Bu günkü teknoloji ile bu tür bilişim suçlularının takibi ve tespiti mümkündür.Savcılığa verdiğiniz dilekçenin geçersiz olduğunu söylüyorsunuz ancak hukuken savcılığa verilen şikayet dilekçelerine karşı savcılık ya takipsizlik kararı verir yahut ilgili dilekçe üzerine dava açar.Yani verilen şikayet dilekçesini geçersiz sayma gibi bir karar vermesi söz konusu değildir.Öncelikle dilekçeniz üzerine savcılığın ne karar verdiğini doğru olarak öğrenin ve eğer takipsizlik kararı verildiyse en yakın ağır ceza mahkemesine itiraz edin.Bu işlemlerinizde bir avukatın profesyonel yardımından faydalanın,maddi durumunuz avukat tutmaya elvermiyorsa bulunduğunuz yerin adli yardım bürosuna başvurarak ücretsiz avukat talebinde bulunun.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi