Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Kibar ve Güleryüzlü Hakimler

Yanıt
Old 18-09-2008, 20:10   #1
Tractatus

Mutlu Kibar ve Güleryüzlü Hakimler

Hep hakimleri eleştirecek değiliz ya, takdir ettiğimiz hakimleri de yazalım...

Geçenlerde, Üsküdar İcra Mahkemelerinden birindeki bay bir hakimin mahkemesinde duruşmaya katıldım ve hakimin güleryüzlü tavrı ve kibarlığı karşısında nutkum tutuldu.

Duruşma günü verirken, avukata hitaben "şu tarih sizin için uygun mu efendim" diyen, davacısı gelmeyen bir dosyada davalı vekilinin ısrarla davanın reddini talep etmesine karşılık "avukat bey kusura bakmazsanız müracata bırakacağım" diyen, katibe bile "siz" diye hitap eden bir hakim...

Gerçekten kenisini çok takdir ettim. Umarım böyle güleryüzlü ve kibar hakimlerin sayısı artar. Asık suratlı ve kaba bir adalet yerine güleryüzlü ve kibar bir adalet her zaman daha iyidir.

Sadece avukatlara değil, davadaki asil taraflara, sanıklara, tanıklara "x bey, y hanım" diye hitap eden, mahkemedeki tüm kişilerle "siz"li olarak konuşan hakimleri de görebilecek miyiz acaba?
Old 18-09-2008, 23:10   #2
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Geçmiş zaman, şehir dışında bir hukuk dosyası takip ediyordum. Tüm duruşmalarına katılmıştım, bilirkişi raporu da gelmiş, karar aşamasındaydı. Ancak bir nedenle son duruşmaya katılmam olanaklı olmadı.

Çaresiz yenileme dilekçesi yazdım, pul ekleyerek gönderdim. Alıştığımız uzunluğun aksine kısa bir süre sonra duruşma günü bildirir tebligat geldi. Zarfı açtığımda şaşkındım, katılamadığım duruşmada mazeretli kabul edilmiştim!

Hakime hanımla hiç diyaloğumuz yoktu, dahası Mahkemesinde başkaca dosyam da yoktu. İnce düşünce, dosyaya hakimiyet, mevcut dosya kapsamı çerçevesinde olasılıklara dair öngörü, hiç yersiz inisiyatif almak pahasına sergilenen dostane tavır...

Karar duruşmasına katıldığımda, öncesinde ya da sonrasında da kendisiyle konuşma olanağım olmadı. Ancak öyle sanıyorum ki, duyulan hayranlık, minnettarlık ve bilumum dostane duygularla yan yana yürüyen saygıyı hissetmesi için de, müteşekkir olduğumu bilmesi için de, mutlaka sözle duymaya ihtiyacı yoktu
Old 19-09-2008, 00:12   #3
üye18332

Mutlu

İzmir 5.Çocuk Mahkemesi Hakimi....Kendisinde duruşmam olduğunda erkenden gidiyorum....Duruşmalar arası sohbet eder...Güleryüzlüdür....Sabah sabah neşesi hep yerindedir....
En önemli özelliği duruşma saatlerini 09:03 veya 10:33 gibi ilginç saatlere vermesidir...
"Hakim arkadaşlarım avukatların duruşmalara devamsızlığından şikayet ediyor anlamıyorum benim tribünlerim hep dolu..."diyerek bizi epey güldürdü geçenerde....
Sanırım kendisi de güleryüzün işe yaradığını ve gülümseyen adaletin çekiciliğini farkındaydı bunları söylerken....
Saygılarımla,
Old 19-09-2008, 00:13   #4
Av.Barış

Dediğiniz türden hakimler bizim burda da var.Ve bu foruma üye.İsmi Dr.Fuat Şenoğlu
Gerçektende hepimizin takdir ettirği bir hakim.

Aslına bakarsanız kibarlık,güler yüzlülük,asık suratlılık vs. bunlar sadece meslekten kaynaklanmıyor. Biraz kişinin mizacı ile de ilgilidir. Hiç aksi avukat yada doktor,öğretmen yok mudur?
Bizim şanssızlığımız sert tavırlı insanlar ile avukatların her nedense sıkça karşılaşmasıdır
Örnek vermek gerekir ise diyarbakır adliyesine atanan iki farklı hakim ile tanıştım.Birisi oldukça iyi niyetli "hoşgeldiniz" sorusuna "teşekkürler,buyrun size bir çay söyleyeyim" yanıtını verirken diğer bir hakim "Lütfen elinizi masamdan çekin,bu benim masam"(!) karşılığını vermektedir (Bu tamamı ile gerçek)
Old 19-09-2008, 10:05   #5
Armağan Konyalı

Alıntı:
bir hakim "Lütfen elinizi masamdan çekin,bu benim masam"(!) karşılığını vermektedir (Bu tamamı ile gerçek)
Burada bunu söyleyen hakimlerden söz etmeyelim: Burası bunu söylemeyen hakimlere ait başlık.

Elmalarla armutları karıştırmayalım.

Saygılarımla
Old 19-09-2008, 10:22   #6
Atahun

Allaha şükür bu güne kadar mahkemelerle hiç işim olmadı. İnşallah bundan sonra da olmaz.

Yukarıda bahsettiğiniz hakimler, İcra, Çocuk mahkemesi hakimleri. Ceza Mahkemelerinin hakimleri de güleryüzlü oluyor mu?

Sadece merak ettim.
Old 19-09-2008, 10:33   #7
tuval2310

Mutlu

1 ay kadar önce Vergi Mahkemesindeki stajım sırasında hakim beyle tanışmak için odasına gittim..Stajyer olduğumu söyleyince ayağa kalktı 'hoş geldiniz , ben x , buyrun oturun ' dedi..Gayet kibar bir şekilde bir kaç soru sordu , bir şeyler içmem için ısrar etti..Çok şaşırdım ve çok mutlu oldum.

Stajımın son haftasında tanıştığım hakim bey beni çok mutlu etti , stajım içerisinde tanıştığım bazı hakimlerden de bahsetmek isterdim ama bu pozitif hava dağılmasın , elmalarla armutlar karışmasın
Old 19-09-2008, 12:31   #8
Av.Beste

Darısı başıma
Tüm meslektaşlarımın da başına tabii ki
Old 19-09-2008, 16:35   #9
mehmet yusuf

ya aslında ben işin psikolojik yönünü merak ediyorum.acaba işlerinde asık suratlı olmalarına sebebiyet veren o kişilerin mizacı mı yoksa işlerinden kaynaklanan bir şey mi?aslında bazı oluşan olaylara hakimlerin mizacı değil de o günkü halleri de asık suratlı olmalarına sebebiyet verebiliyor...
bence avukat arkadaşlarımıza bazı hakimlerin kötü davranması sadece kişilik ve görünüş olarak değil de o günkü ruh halleri ve iş stresi de sebebiyet vermiş olabilir.bunu bir düşünün derim?bu arada ben de hakim olmayı düşünüyorum.umarım iş dünyasına girince asık suratlı olmam:=)))
Old 20-09-2008, 10:17   #10
üye14540

Sayın Av. Barış Oğlak çok naziksiniz, teşekkür ederim, aslında duruşmada nezaket çok önemlidir ve olası gereksiz sürtüşmeleri de engeller, zaten hepimiz meslektaşız ve hukuk ve adalet sağlama yolunda sadece görevlerimiz farklıdır. Saygılarımla
Old 20-09-2008, 10:26   #11
Av.Mehmet Saim Dikici

Dr. Mevci Ergün, Bursa Asliye Ticaret Mahkemesinden emeklidir.

Bu güne kadar rastladığım en nazik, en hoşgörülü Hakim olarak zihnimde yer etmiş bir hakimdir.

İstanbul'dan Bursa'ya günübir giderek katıldığım duruşmalara başlamadan önce "Hal hatır" soran, avukatlara "Buyrun, zahmet etmeyin oturun" diyen. "Efendim..." şeklinde hitap eden, çok saygıdeğer bir insan ve hakim idi. Öyle ki mesleğin başında tanıştığım bu saygıdeğer hakim'in, "nezaketle örülmüş" davranışları karşısında ne yapacağımı ve nasıl hitap edeceğimi şaşırdığımı bu gün gibi hatırlıyorum. Karşısında resmen eziliyorduk.
Old 20-09-2008, 10:50   #12
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Kibarlık ve güleryüzlülüğün yanı sıra, iyiniyetli objektiflik ve bilgiye dayalı dosyaya hakimiyet, hakimi oturduğu kürsüde bir kat daha yukarı çıkarıyor zaman zaman.

Yine bir başka şehir dışı dosyamdan, bir başka örnek vereceğim

Bir hukuk davasında davalıyız. Geçit hakkı dosyası. Davacı öyle bir ihtiyati tedbir istemiş ki, davanın nihayetinde sağlayabileceği faydayı, tedbirle sağlamaya çalışıyor, yani redde mahkum bir tedbir isteği.

Davaya cevap dilekçemiz ve ilk duruşma için mazeret dilekçemizi duruşmadan önce kaleme bırakmıştım. Bir sonraki kalem ziyaretimde, ilk duruşma zaptını alacaktım. Bir de ne göreyim, dosyaya müracaat üzerine, duruşmadan da önce keşfe karar verilmiş, ihtiyati tedbir hakkında karar kurulabilmesi için. Keşif kararı arada zaman olmasına rağmen, bize tebliğe de çıkmamış. Neden çıkmamış, vs. vs. vs.

Bu keşif istemi reddedilmeliydi, üstelik ilk duruşma zaptında da neden dosyada mevcut cevap dilekçemiz ve vekaletnamemiz zapta geçmemiş diye uzuuuuuuun uzuuun (!) düşünmekte ve kendi kendime söylenmekteydim. Nihayetinde 2. duruşmaya tüm taraflar hazır olarak çıktık.

Söz bana verilince, tedbir isteğinin kabule edilemezliğinden, davanın sonucunda kabulle neticelenmesi halinde sağlanabilecek sonucun tedbirle istenmeye çalışıldığından ve nihayet önceki celse davaya yanıt dilekçemizin "Neden" zapta geçmediğinden ve okunmadığından yakınarak sözlerimi tamamladım.

Sonraki diyaloglar şu şekilde gelişti.

Hakim: Buyrun dedi.
Ben:Anlayamadım?
Hakim: Buyrun, okuyun cevap dilekçenizi ( )
Ben:Şimdi mi?
Hakim:Evet, buyrun, dinliyoruz.

Kalemini bırakıp, arkasına yaslandı.Yapacak bir şey yok, ciddiydi

Bu da yaşadığım ilklerden biriydi. Davaya yanıt dilekçem 3 sayfadan ibaretti. Tüm izleyiciler, taraf vekilleri huzurunda, 3 sayfa dilekçemi, usule uygun ama asla uyulmayan biçimde, sesli olarak duruşmada okumamı istedi (Olumsuz kanaatime verimiş ceza! )

Çaresiz okudum. Tüm salon da dinledi. (Önce Hulusi Kentmen babacanlığında bir ceza idi, ama tasarlanmamış biçimde bilahare ödüle dönüşecekti ) Dilekçemi bitirdim, teşekür edip, oturdum. Hakim o celse davacının davasını reddetti.

Verilen (Ve üzerinde anlık düşünülerek hakimce uygulamaya konan) cezamın sonrasında, bizim gibi davalı olan diğer bir davalı kurum, duruşma çıkışıda, bundan sonraki işlerinin takibi için ilçe dışından olduğum halde benimle çalışmak istediklerini söyledi (Cezamın tasarlanmamış ödülü )

Hakimin sözsüz diyaloğunu, kendini ifade edişini, "Sen ne demeye çalışıyorsun bakayım" ın , usule uygun ve son derece şık biçimde takdim edilişini, hiç unutmadım. Sonrasında da -Diğer tüm hakim meslektaşlarımızla olduğu gibi- hiç konuşmadık, ama karşılıklı mütebessim uzun yıllar çalıştık.

Aramızda herhangi bir hukuk dosyasının duruşmasında, davaya yanıt dilekçesini sesli olarak baştan sona duruşmada okuyan oldu mu?

Saygılarımla...
Old 20-09-2008, 10:58   #13
Av.Mehmet Saim Dikici

Hakim Bey, size ceza değil bence "İmkan" vermiş.

Siz bu "imkanı" çok iyi değerlendirmişsiniz ki "davanın lehinize bitmesine" muvaffak olmuşsunuz.

Bu karar usulden bozulmalıdır.
Old 20-09-2008, 11:10   #14
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Saim
Hakim Bey, size ceza değil bence "İmkan" vermiş.

Hiç öyle bir düşüncesi yoktu, hakkında oluşan kötüniyetime karşılık verilmiş, kati ve tartışılmaz ayakta okuma cezasıydı
Old 20-09-2008, 12:04   #15
Armağan Konyalı

Mübaşirlerin güleryüzlü olması hakimlerin güleryüzlü olmasından daha etkili. Duruşma üç dakika ama beklemek bir ömür sürer.
Old 20-09-2008, 12:40   #16
Av.Ateş

Alıntı:
Yazan Av.Barış
Dediğiniz türden hakimler bizim burda da var.Ve bu foruma üye.İsmi Dr.Fuat Şenoğlu
Gerçektende hepimizin takdir ettirği bir hakim.

Mahkemesinde sadece bir dosyam bulunmasına rağmen şunu fark ettim ki Dr. Fuat Şenoğlu Diyarbakır Adliyesinde duruşma günü verirken "Uygun mudur?" diye soran tek hakim sanırım.

Bir de 3. Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi Ismahan Akkuş var ki ondan daha kibar bir hakim görür müyüm bilemiyorum İki cümlesinden biri "Avukat Hanım buyrun oturun, yorulmayın." Mübaşirine katibine "canım" diyen gerçekten güler yüzlü bir hanımefendi.
Old 20-09-2008, 13:12   #17
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Ateş
Mahkemesinde sadece bir dosyam bulunmasına rağmen şunu fark ettim ki Dr. Fuat Şenoğlu Diyarbakır Adliyesinde duruşma günü verirken "Uygun mudur?" diye soran tek hakim sanırım.

Bir de 3. Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi Ismahan Akkuş var ki ondan daha kibar bir hakim görür müyüm bilemiyorum İki cümlesinden biri "Avukat Hanım buyrun oturun, yorulmayın." Mübaşirine katibine "canım" diyen gerçekten güler yüzlü bir hanımefendi.

Doktor ünvanı herkese dağıtılmıyor. Tek farkın "Kibarlıkla" sınırlı kalamayacağını düşünüyorum.
Old 20-09-2008, 13:31   #18
Av.Cengiz Aladağ

Oldukça uzun bir meslek yaşamım olsa da, elbette tüm hakim ve savcıları tanıdığımı iddia etmiyorum. Ama tanıdıklarım, bir genelleme yapabilecek kadar çok: Forum konusuna uymayan, kibar ve güleryüzlü olmayan hakim ve savcı sayısının çok az olduğunu düşünüyorum. Doğal ki, "tümü böyledir" ya da "her an kibar ve güleryüzlüdürler" diyemem. İnsanla uğraşan her meslek gibi, avukatlık, hakimlik ve savcılık meslekleri, nitelikleri gereği stres kaynağı. İş yükü, mesleğin yıpratıcılığı gibi tüm olumsuz koşulları da gözönüne aldığımızda belki bazı istisnaları bile hoşgörebiliriz. Olması gerekenin ötesindekiler ise, onlar beklemese bile, takdir edilmeye değer. Saygılarımla.
Old 20-09-2008, 16:47   #19
Av.Suat Ergin

Mesleğin henüz başındayken askeri birlikte sivil memur olarak çalışan ağabeyim sayesinde bir kaç tane askeri ceza davası gelmişti. Davalar Ege Ordu Komutanlığı ve Güney Deniz Saha Komutanlığı Askeri Mahkemelerindeydi. İddia olunan suçlar basit olmasına rağmen dosyalar en ince ayrıntısına kadar incelenmekte, savunma makamına sınırsız konuşma hakkı verilmekteydi.

İlk davam, askeri benzin çalmak ile ilgiliydi. Müvekkil özel arabasına bir depo askeri benzin koymakla suçlanıyordu. Duruşma 6-6,5 saat sürmüştü. Muhbir astsubay da duruşmadaydı. Savcı, sorgulamadan sonra nerdeyse muhbirin orada tutuklanmasını talep edecekti. Yargılama şekli çok hoşuma gitmişti(Tabii daha sonraki yıllarda büyük hayalkırıklığı yaşamıştım).

Ama Ege Ordu Komutanlığı Askeri Mahkemesinde bir başkan vardı...Meslek hayatım boyunca bu kadar kibar bir yargıçla karşılaşmadım. Üstelik çok yakışıklıydı(Düşünün benden bile yakışıklıydı). Duruşma başlar başlamaz "Buyrun oturun üstadım" derdi.Ben henüz 1 yıllık avukat bile değildim.Sürekli "sizli" konuşurdu. Her duruşmanın sonunda "başka talebiniz var mı" diye sorardı.
Old 22-09-2008, 19:51   #20
didem kunal

karışıyaka 3. aile mahkemesi hakimi de çok tatlı bir hakim.güleryüzlü olmasa da epeyce anlayışlı ve çok tecrübeli.stajerlerle ya da yeni avukatlarla bire bir alakadar oluyor.
Old 23-09-2008, 20:26   #21
Av.Barış

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Mesleğin henüz başındayken askeri birlikte sivil memur olarak çalışan ağabeyim sayesinde bir kaç tane askeri ceza davası gelmişti. Davalar Ege Ordu Komutanlığı ve Güney Deniz Saha Komutanlığı Askeri Mahkemelerindeydi. İddia olunan suçlar basit olmasına rağmen dosyalar en ince ayrıntısına kadar incelenmekte, savunma makamına sınırsız konuşma hakkı verilmekteydi.

İlk davam, askeri benzin çalmak ile ilgiliydi. Müvekkil özel arabasına bir depo askeri benzin koymakla suçlanıyordu. Duruşma 6-6,5 saat sürmüştü. Muhbir astsubay da duruşmadaydı. Savcı, sorgulamadan sonra nerdeyse muhbirin orada tutuklanmasını talep edecekti. Yargılama şekli çok hoşuma gitmişti(Tabii daha sonraki yıllarda büyük hayalkırıklığı yaşamıştım).

Ama Ege Ordu Komutanlığı Askeri Mahkemesinde bir başkan vardı...Meslek hayatım boyunca bu kadar kibar bir yargıçla karşılaşmadım. Üstelik çok yakışıklıydı(Düşünün benden bile yakışıklıydı). Duruşma başlar başlamaz "Buyrun oturun üstadım" derdi.Ben henüz 1 yıllık avukat bile değildim.Sürekli "sizli" konuşurdu. Her duruşmanın sonunda "başka talebiniz var mı" diye sorardı.

Ağustos ayı idi. 2.Hava kuvvet konutanlığında çok iyi ve nazik hakim meslektaşlarımız vardır.(Ama Serhat Yüzbaşı bir başka.Bütün avukat arkadaşlar ile iletişimi çok iyidir)
Askeri sorguya sevkedilen bir şüpheli için görevlendirilmiştim.Beklerken hakim gelip ısrarla dosyayı incelememi(serhat yüzbaşı o gün yoktu) ve benim bir talebimin olup olmadığını sormuştu.Sonradan bu kişinin aslında avukat olduğu ve askerliğini, askeri hakim olarak yaptığını konuşmada öğrenince anlamıştım
Meslektaştan hakim olunca bütün yargılamanın seyri değişiyor
Old 23-10-2008, 23:58   #22
üye18332

Neşeli

Bugün İzmir 8.Çocuk Mahkemesi'nde duruşmam vardı.

Tutuklu bir sanıktı ve tutuklanalı tam 30 gün olmuştu.....

İlk duruşmaydı.....

Duruşma saatinin sarkmasını fırsat bilip çay içmeye giden müştekiyi sabırla bekledi.....

Sanık,müdafii,tanıklar,müşteki tüm taraflar hazırdı......

Hakim Bey olayı en ince ayrıntısına kadar ve defalarca,şüpheye yer bırakmayacak şekilde hem müştekiye hem sanığa sorular sordu.

Müdafiinin oturarak ve direkt soru sorması için zaman tanıdı.....

Müdafiiye hiç bir aşamada müdahale etmedi.(İfadeyi yazdırırken araya girdiği zaman dahil....)

O duruşmada karar verdi.

HAtta teşebbüs aşamasında kalan dosya için kanun ve ilgili kitapları karıştırarak ve "ne olursa olsun kimseyi mağdur etmek istemem"diyerek dikkatli ve özenli olarak karar verdi.

Karar yazdırırken müdafiinin ayağa kalkmamasına tepki vermedi....(Hatta refleks olarak kalkmaya çalışan müdafiinin oturmasını rica etti....)

Hakim :Ümit Özmen
.........

Umarım tüm hakimler aynı hareket edebilir.....
Saygılarımla,
Old 24-10-2008, 12:29   #23
Nur Deniz

Sn S.B.AKYÜZ ün yaşadığı davranışı eksiksiz yaşadığım gibi , bir de Hakim Bey tarafından ceza gerekçesi bizzat avukatıma açıklandı.

Sanıktım.Sonuçta ceza aldım ama hukuk adına içimde şüphe kalmadı.

Konya 2. Sulh-Ceza Mahkemesi

Hakim:Yaşar Akkoyun

Konya 1.Sulh-Ceza Mahkemesi

Hakim:Ruhi Ekici
Old 24-10-2008, 12:33   #24
Nur Deniz

Daha da yazacaklarım var elbette ki. Ama henüz dosyalarım kapanmadı.

Saygılarımla..
Old 30-10-2008, 15:30   #25
av_fguz

Ankara aliyesinde bir müracaat savcısı var ismini hatırlamıyorum.Ne zaman havale için gitsem kimliğimi uzattığımda "teşekkür ederim sayın meslektaşım" demesi çok hoşuma gitmiştir herzaman.Bence üslüp böyle olmalıdır.Bir savcının avukata meslektaşım demesi abes bir durum değil olması gerekendir.
Old 04-11-2008, 14:52   #26
Gamze Dülger

Geçen haftalarda Aydın Adliyesi'nde Asliye Ceza Mahkemesi'nde "Yargılamanın Yenilenmesi " talebim ile ilgili olarak bir dizi olay yaşadım.

Sanık annemdi.
Ama bunu uzun süre kimseye söylemedim.

Mahkeme hakimi,tüm gün süren duruşmadan sonra dosyayı mütalaa için derhal Cumhuriyet Savcısı'na göndermişti.Mağduriyetimi anlatmak için görevli savcı Sayın Feridun Mirzabey'in yanına girdim.

Beş sayfa dilekçeme kısaca gözgezdirdi.Bu arada ben kararın yanlışlığının sebeblerini özetledim.Savcı Bey "Lütfen oturun avukat hanım,ayakta kalmayın" dedi.Tedirgindim.Koltuğun köşesine iliştim.

Bu arada bana sıcak bir şey içmeyi teklif etti.Şaşırdım ve istemedim.Israr etti ve bir çay ısmarladı.Çayı beklerken aralıksız gülümsüyor ve bir yandan dilekçeye bakıp diğer yandan beni dinliyordu.

Bu arada sayın savcı,ilk sayfanın arkasına mütalaa yazmaya başladı.

Ben mütalaanın olumsuz olduğunu düşünmeye başladım ve bir kere daha bu sefer daha canlı bir sesle, yeni delil varolmasından,karara dayanak olan evrakın sahteliğinden .... bahsetmeye devam ettim.

Sayın savcım "Anladım avukat hanım, itibar ediyoruz " dedi.

Ben konuşmasını tam anlayamadığımdan yine konuşmaya devam ettim.

Bu kere daha yüksek sesle "Avukat hanım size itibar ettik,lütfen çayınızı için " dedi.

Ne demekti bu "Avukata itibar etmek " ?

Hem bunca yıldan sonra "Nerden çıkmıştı bu sözcük?"

Yani kısaca anlamamıştım.

Bir yandan canhıraş bir sesle yine konuşmaya devam ediyordum ki,yine gülümseyerek "Avukat hanım,tüm dilekçeniz ve beyanlarınıza itibar ettim,yani doğru olduğunu kabul ettim,mütalaayı yazıp derhal gönderiyorum " dedi.

Teşekkür edip,yanından ayrıldım.
Hala konuşmayı düşündükçe gülümsüyorum.

Bu kadarla da kalmadı.Sayın Asliye Ceza Mahkemesi hakimi Sayın Engin Ünver'in yanına çıktım.Beni görür görmez gülümseyerek "Avukat hanım,dosyayı inceledim,infazı durdurdum ve kaleme verdim" dedi.

Aklıma geldikçe hala gülümsüyor ve gıyaplarında saygıyla eğiliyorum.
Old 08-11-2008, 22:50   #27
Avukat Canip Kazan

Kalemdeki memurdan, mübaşirine, savcı arkadaşından avukat meslekdaşlarıma kadar saygı ve sevgisini gösterdiğini hissettiğim bir hakim de ben belirtmek istiyorum; Kartal 3. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi. Yüreğine sağlık diliyorum!
Old 13-11-2008, 16:26   #28
av.sinem

Kayseri'de avukatlık yapan meslektaşlarımın çoğunun aynı görüşte olacağını düşünerek ,Kayseri 1.Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Sayın Mehmet Reşat Koparan'ın avukatlar ile iletişimi,kibarlığı ve dosyalarına son derece hakim oluşu ile takdir edildiğini düşünüyorum.
Old 14-11-2008, 15:13   #29
Av. Zeynep TÜFEKÇİ

Şile Asliye Ceza Mahkemesi'nde duruşmaya girdim. Hakim öylesine beyefendi bir insandı ki, daha sonra kalemde, "hakiminiz ne kadar kibar ve nazik" dedim. Kalemdeki memurlar şu hikayeyi anlattı. Hakim Bey, Şileye ilk atandığında kalemin ne kadar küçük olduğunu, dosyaların üst üste yığıldığını görüyor. Kendi odasını boşaltıyor ve odayı kaleme tahsis ediyor. Kendisine ait bir odası olmadığından da kalemde ya da duruşma salonunda oturuyor.

Hakimin tavrı o kadar ilgimi çekti ki,nerden atandığını da öğrendim. Çorum'dan atanmış ve Çorum'da da tüm meslektaşlarımızca çok sevilip takdir edilmiş.

Sayın HASAN HÜRBEN'den bahsediyorum. Kendi adıma ve tüm meslektaşlarım adına teşekkürler...
Old 19-11-2008, 14:46   #30
av_ispir

Şekilcilikten uzak, kişisel komplekslerini tamamen yenmiş, hukukun üstünlüğüne ve hukukçunun sıfatına saygıya önem veren hakimlerimizin savcılarımızın mesleki başarılarının da taktiri ile Yargıtay a en kısa sürede ulaştırılmaları dileği ile
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi