Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Hayvanlar Aleminde Tecavüz Skandalı

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 04-05-2008, 16:00   #1
Av.Suat Ergin

Varsayılan Hayvanlar Aleminde Tecavüz Skandalı

İşte günün haberi!..

Hayvanlar aleminde tecavüz skandalı

gazetevatan.com
--------------------------------------------------------------------------------

Antartika kıyılarında bir fok penguene tecavüz etmeye yeltenirken bilimadamlarının kamerasına takıldı

* 100 KİLOLUK FOK, SADECE 15 KİLO AĞIRLIĞINDAKİ DİŞİ PENGUENİN ÜZERİNE ÇULLANIP 45 DAKİKA BIYUNCA CİNSEL BİRLEŞME İÇİN UĞRAŞTI..

* O KADAR SÜRE DENEDİKTEN SONRA KİRLİ AMACINA ULAŞAMAYAN FOK, OLAY YERİNDEN İZİNİ KAYBETTİRDİ..

* DÜNYANIN EN GÜVENİLİR HABER KAYNAĞI BBC TARAFINDAN DÜNYAYA SERVİS EDİLEN HABER GÜNEY AFRİKALI BİLİMADAMLARININ ÇEKTİĞİ GÖRÜNTÜLERLE KANITLANDI..

* BİLİMADAMLARI DÜNYADA İLK KEZ GÖRÜLEN BU VAKA İÇİN YAZDIKLARI BİLİMSEL MAKALEYİ DE "JOURNAL OF ETHOLOGY" DERGİSİNDE YAYINLANDI...

Okunduğu kadar absürt olan ve inanılmaz olduğu kadar da gerçek olan haberi, herhangi bir çarpıtmaya mahal vermemek için BBC'nin geçtiği haberi virgülüne dokunmadan çeviriyoruz:

" Güney Afrikalı bilimadamları Antartika kıyılarında bugüne kadar memeliler dünyasında görülmemeiş bir olaya tanık oldu. 45 dakika süren olay bilimadamlarının kameralarına saniye saniye görüntülendi. Denizden çıkan fok, kıyıda güneşlenen imparator cinsi penguenin üzerine çullandı. Güney Afrikalı Pretoria Üniversitesi bilimadamları, kıyıyı incelerken önce fokun pengueni avlanmak için yakaladığını düşündü. Ancak gerçek öyle değildi. Fok 45 dakika boyunca üzerine çullandığı penguene tecavüz etmeye çalıştı.

Marion Adası'nde gerçekleşen olayda, penguen kanatlarını savunurarak fokun altından kaçmaya çalıştı ama başarılı olamadı. Cinsel organını çıkarak fok, kendini bir ileri bir geri hareket ettirmeye çalışsa da başarılı olamadı. Fok olay yerinden ayrıldı. Tecavüz denemesine tanık olan araştırma ekibi lideri Prof. Nico de Bruyn, " fokun neden böyle davrandığını bilmiyoruz. Ancak genç olduğunu ve tam çiftleşme döneminde olduğu kesin. Çok büyük ihtimalle, kendi cinsindeki diğer dişilerle birlikte olmadı. Çünkü genç olması nedeniyle bir eş bulamadı. Ve seks içgüdüsüyle kendisinden daha küçük bir bireye saldırdı" diye konuştu.

HABERİ OKUDUKTAN SONRA AKLA GELEN BAZI SORULAR...

Fokun her yıl çiftleşmek ve yumurta bırakmak için Antalya sahillerine gelen ve bazı kaynaklarda "Türk Foku" olarak da geçen Akdeniz Foku'yla bir akrabalığı var mı?

* Bundan sonra tecavüzcülere, "hayvan" demenin ne kadar doğru olduğu ortayan çıksa da "Ayı, köpek" yerine "fok" da kullanılacak mı?
* Bilimsel olarak kanıtlanan bir şey varsa, o da Penguenlerin bazı bölgelerde, eşcinsel eğilim gösterdiği ve de bazı cins penguenlerin "yiyecek" karşılığında eşlerini bırakarak başka erkeklere kaçtığı biliniyor. O zaman "Penguen kaşınmış" diyebilir miyiz?

http://w9.gazetevatan.com/haberdetay...e wsid=176453

Av.SuatErgin'in Notu: Haberin Avustralyadaki 73 yaşındaki baba(!) ve Türkiye'deki 78 yaşındaki dede(!)ile alakası yoktur.
Old 04-05-2008, 16:24   #2
serhatçetin

Butun foklarının ve deniz ayılarının "uslu durarak" (kendine uygun) cinsleriyle çiftleşmeye çalışmasını ve "kendine uygun olmayanlarla" sırf karşı cins diye dogaya aykırı bir tavırla? cinsel duygularını tatmin etmeye calışmamaları temennisiyle...
Belli ki Penguen yeterince gelişmiş bir Penguen'miş ki kendini savunup saldırıyı bertaraf edebilmiş. ALLAH GÖSTERMESİN!!! yeni dogmus , yavru bir penguen olsaydı sonuç ne olurdu???
Old 05-05-2008, 22:35   #3
Av.Barış

Bir belgesel kanalında izlemiştim ve bayağı bi şaşırmıştım.
Afrika da yetişkin filler çiftleşecek dişi bulamadıkları zaman gergedan,hipopotam türü hayvanlara çiftleşmek için saldırıyordu.Başaramayınca öldürdüğünü gördüm.Gerçektende bayağı ilginç bir durum
Old 06-05-2008, 18:35   #4
serhatçetin

Varsayılan mühim hata....

çok enteresandır haberin sonundaki kısımda "Akdeniz foklarının yumurta bırakmak için akdeniz sahillerine geldiği" yazılmıs
foklar memeli hayvanlardır , yumurta bırakmazlar.
Old 21-08-2009, 11:32   #6
Academic

En azından hayvanların doğru ve yanlışı ayırdetme konusunda iradeleri olmadığını biliyoruz!
Old 22-08-2009, 23:16   #7
ebrus

Bu tecavüzcüler hangi türde olursa olsun hepsi erkekher yerde aynı bunlar!!!!
Old 23-08-2009, 01:11   #9
ebrus

Şüpheli diyelim peki Fakat mağdur Penguen hanımın kesin teşhisi söz konusu olabilir mi hakkında dava açılıp yargılama yapılması için ve de bilim adamlarının kamera kayıtları yargılamada delil olarak kullanılabilir mi
Old 23-08-2009, 01:19   #10
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan ebrus
Şüpheli diyelim peki Fakat mağdur Penguen hanımın kesin teşhisi söz konusu olabilir mi hakkında dava açılıp yargılama yapılması için ve de bilim adamlarının kamera kayıtları yargılamada delil olarak kullanılabilir mi

Mahkeme kararı olmaksızın çekilen videolar delil olamaz; dosyadan çıkarılıp imha edilmelidir. Müvekkilim masumdur. İddia edilen tarihte Akdeniz'de olduğunu kanıtlayabiliriz.
Old 23-08-2009, 01:33   #11
ebrus

Müvekkilinizin olay tarihinde olay yerinde olduğunu gören ve de eylemi gerçekleştirirken gören bizzat olay yerinde korkudan ne yapacağını bilmez bir halde bakan başka hanım penguenleri yargılamada dinlenmek üzere tanık olarak bildireceğiz.Ayrıca müvekkilinizin mağdur/müşteki penguenin üzerinde kıl/tüy/yün ve sair kendisine ait delil niteliğinde bulgulara rastlanmış olup müşteki/mağdurun olaydan dolayı ruh sağlığının bozulduğunda dair Adli Tıp Kurumundan kapı gibi raporumuzda bulunmaktadır Tutuklanmasını talep ettiğimiz gibi zor beraat eder o ırz düşmanı fok balığı
Old 23-08-2009, 01:35   #12
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan ebrus
Müvekkilinizin olay tarihinde olay yerinde olduğunu gören ve de eylemi gerçekleştirirken gören bizzat olay yerinde korkudan ne yapacağını bilmez bir halde bakan başka hanım penguenleri yargılamada dinlenmek üzere tanık olarak bildireceğiz.Ayrıca müvekkilinizin mağdur/müşteki penguenin üzerinde kıl/tüy/yün ve sair kendisine ait delil niteliğinde bulgulara rastlanmış olup müşteki/mağdurun olaydan dolayı ruh sağlığının bozulduğunda dair Adli Tıp Kurumundan kapı gibi raporumuzda bulunmaktadır Tutuklanmasını talep ettiğimiz gibi zor beraat eder o ırz düşmanı fok balığı

Ne farkeder? Biraz zor yakalarsınız gibi geliyor bana.
Old 23-08-2009, 01:49   #13
ebrus

İnterpol aracılığıyla tüm okyanus, deniz ve bilimum su birikintilerinde aranıyor körolmayasıca Haberiniz olsun Ayrıca müvekkilinize kendisini adaletin şefkatli kollarına teslim etmeyi önermek yerine kaçmayı telkin etmenizden dolayı teessüf ediyorum size
Old 23-08-2009, 07:19   #14
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan ebrus
İnterpol aracılığıyla tüm okyanus, deniz ve bilimum su birikintilerinde aranıyor körolmayasıca Haberiniz olsun Ayrıca müvekkilinize kendisini adaletin şefkatli kollarına teslim etmeyi önermek yerine kaçmayı telkin etmenizden dolayı teessüf ediyorum size

Ne kaçması? Doğası gereği göç ediyor sadece.
Old 23-08-2009, 23:30   #15
suskun_juliette

Temel İçgüdü işte,hayvanlar bile yolunu şaşırmış
Old 31-08-2009, 12:57   #16
Nur Deniz

Hiç kimse , Fok açısından düşünmüyor, ya körse ve minyon tiplilerden hoşlanıyorsa ?

Zavallı..
Old 31-08-2009, 23:56   #17
ebrus

Hoşlanıyorsa da medeni bir fok gibi duygularını penguen hanıma açıklasın kardişim Elin namuslu penguenlerini ne rahatsız ediyor ki
Old 01-09-2009, 10:22   #18
Atahun

Belki de Penguen deniz kenarında güneşlenirken, Fok' u tahrik etmiştir. Niye, olamaz mı?
Old 01-09-2009, 11:13   #19
suskun_juliette

Sayın Atahun,Nasreddin Hoca ne demiş?Hırsızın hiç mi günahı yok?Tecavüz mağduresi canım penguen kabahatli oldu yine
Old 01-09-2009, 11:14   #20
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan suskun_juliette
Sayın Atahun,Nasreddin Hoca ne demiş?Hırsızın hiç mi günahı yok?Tecavüz mağduresi canım penguen kabahatli oldu yine

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz..

Laf aramızda, Mağdurede üstsüz güneşleniyormuş.
Old 01-09-2009, 11:28   #21
üye18721

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Ateş olmayan yerden duman çıkmaz..

Laf aramızda, Mağdurede üstsüz güneşleniyormuş.
Yani bu tecavüz zanlısı fok hakkında hafifletici bir neden mi?
Çok teesüf ederim.
Old 01-09-2009, 11:31   #22
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Future
Yani bu tecavüz zanlısı fok hakkında hafifletici bir neden mi?
Çok teesüf ederim.

Adı üzerinde zanlı henüz, hem yakalanamamış ve sorgusu yapılmamış, olay yargıya intikal etti artık karar çıkmadan konuşmamak gerekli..
Old 01-09-2009, 15:37   #23
NurTuna

Karar

"Uzanıp yatıvermiş sereserpe
...

İçinde kötülük yok biliyorum
Yok, benim de yok ama
Olmaz ki
Böyle de yatılmaz ki"

Ben sadece Orhan Veli"nin yalancısıyım

Old 01-09-2009, 15:39   #24
üye18721

Alıntı:
Yazan agatha
"Uzanıp yatıvermiş sereserpe
...

İçinde kötülük yok biliyorum
Yok, benim de yok ama
Olmaz ki
Böyle de yatılmaz ki"

Ben sadece Orhan Veli"nin yalancısıyım

Kadın olarak bari siz böyle yazmayın..
Old 01-09-2009, 15:42   #25
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Future

Ama, sonuçta girişim olarak kalmış bu tecavüz olayı, başarılı bile olamamış ki, en basit savunma budur, kaldıki, bütün penguenler birbirine benzer, belki de Fok un geçmişinde böyle bir sevgilisi vardı..

Hayvana sormadan kesmeyelim zavallıyı..

Bu arada bende kadınım!
Old 01-09-2009, 15:51   #26
Nur Deniz

Penguenin vesikası olduğuda son haberlerde açığa çıktı..
Old 01-09-2009, 15:52   #27
NurTuna

Mahçup

Alıntı:
Yazan Future
ben ne dedim şimdi fok bir an duygularına kapılıvermiş işte e hayvan ne de olsa
Old 01-09-2009, 16:02   #28
üye18721

Alıntı:
Yazan agatha
ben ne dedim şimdi fok bir an duygularına kapılıvermiş işte e hayvan ne de olsa
Cık cık cık... Duygularına mı kapılmış!
Libidosu kaymış efendim..
Old 01-09-2009, 16:04   #29
üye18721

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Penguenin vesikası olduğuda son haberlerde açığa çıktı..
Vesikalı yarim filminin baş artizi o muymuş yoksa?
Old 01-09-2009, 16:13   #30
NurTuna

Olumlu

Alıntı:
Yazan Future
Cık cık cık... Duygularına mı kapılmış!
Libidosu kaymış efendim..

Buzlar üzerinde kolay değil tabi Düşmüş fakat sonra kalkıp gitmeyi de bilmiş
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi