Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Sigarayı Bırakıyoruz!

Yanıt
Old 07-10-2009, 15:02   #601
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.S.Karaca
Biri FB mi dedi.

Konu sigara ile ilgili olduğu için (Ve spor sohbetine dönmemesi için) FB ile ilişkilendirdim.
Old 30-03-2010, 14:37   #602
law-of-economics

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Konu sigara ile ilgili olduğu için (Ve spor sohbetine dönmemesi için) FB ile ilişkilendirdim.

Bir GS li olarak acaba tekrar sigaraya başlasammı diye düşünüyorum... tabii ki tekrar kötü nefese dönmektense FB'lileri tebrik etmek daha mantıklı geliyor zannımca .... tebrikler efendim
Old 30-03-2010, 19:46   #603
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan law-of-economics
Bir GS li olarak acaba tekrar sigaraya başlasammı diye düşünüyorum... tabii ki tekrar kötü nefese dönmektense FB'lileri tebrik etmek daha mantıklı geliyor zannımca .... tebrikler efendim

Özhan Abi ruhu budur işte.
Old 01-04-2010, 19:15   #604
YALÇIN ÖNDER

Nihayet 25 yıl sonra bırakabildim.

Çünkü, kalbimin ana damarı %99 oranında daralmış geriye pamuk ipliği denilen ekrandan gösterdikleri kısımcık kalmıştı. Ve her an o %1 lik kısım da kapanabilirdi. Kalbime kan pompalayan ana damarımın tıkanması demek, benim ani bir kalp krizi geçirmem demekmiş. Ve de anlatıkları kadarıyla, her saniye bu kalp krizini geçirerek damarımın patlamasına yol açabilirmişim. Böyle bir durumda da doktorların yapabileceği çok şey kalmayıp, kesin götürücü olduğunu açıkladılar. Ve de acilen by - pass ameliyatı önerdiler.

Çok bunaldım. Çok moralim bozuldu. Alt üst oldum. Elimde sigara ve onun yüzünden her an ölebilmek ihtimalim. Tam o sırada telefonum çaldı. İstanbul'dan beyefendi bir meslektaşım yine gayet nazik bir biçimde ve kibar bir uslupla halimi hatırımı soruyordu. Sorunumu, daha doğrusu rahatsızlığımı duymuş, arıyordu. Geceydi, dışarıda kaldırımın köşesinde bir elimde sigara ve bir elimde telefon. Daha da önemlisi kalbimden başlayan ve sırtıma yürüyen damalarımın yandığını ve sırtımın ağrımaya başladığını hissetmem oldu. Ve İstanbul'dan arayan kibar meslektaşım o anda beni şok eden birşey söyledi. "Sana yakışmıyor. Sigarayı sana yakıştıramıyorum." dedi. Hiç de bu açıdan düşünmemiştim. Ancak bırakma kararıma yol açan anahtarı sanki elime vermişti, sigarayı da bitirmeden atmıştım. Telefon bitince.

Hemen Kalp damar Cerrahını arayıp, görüştüm ve acilen ameliyat olamak istediğimi açıkladım. En azından bu ameliyat bahanesi ile sigarayı bırakabilecektim.

Bugün ameliyatımın ve sigarayı bırakmamın üzerinden 31 gün geçti. İyiyim.
Burası da bundan böyle, tekrar başlamamam için moral destek olacak sanırım.

Ancak, sigara tiryakiliği, uyuşturucu bağımlılığı gibi bir hastalık olduğunu ve kesin olarak tıbben tedavi gerektiğini de öğrenmiş oldum.
Old 01-04-2010, 21:48   #605
Gülümse

Alıntı:
Yazan YALÇIN ÖNDER

Ancak, sigara tiryakiliği, uyuşturucu bağımlılığı gibi bir hastalık olduğunu ve kesin olarak tıbben tedavi gerektiğini de öğrenmiş oldum.

Sizi öncelikle tebrik etmeliyim. Hayır sigarayı bıraktığınız için değil bunun tıbben tedavi gerektiren bir bağımlılık olduğunun farkına vardığınız için...
Old 02-04-2010, 12:14   #606
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan YALÇIN ÖNDER
Nihayet 25 yıl sonra bırakabildim.
Geçmiş olsun:
1- Kalbinizdeki sorundan kurtulduğunuz için
2- Sigara sorunundan kurtulduğunuz için

2.maddedeki başarınız tüm beden sağlığınızı kurtardığınız için daha önemli.

Sigara, hücreler arasındaki oksijen dolaşımını engellediğinden akla gelmedik zararlara yol açmakta. Örneğin, sağırlık yapmakta.

Hala sigara içenlerin bilgisine...

Saygılarımla
Old 02-04-2010, 21:50   #607
Derebey06

13 sene içtikten sonra bıraktım 3 ekim 2009 son sigaramı içtim Allah herkese bırakmayı nasip etsin...
Old 18-07-2010, 17:07   #608
Av.Meryem Kaya

Günde 1,5-2 paket sigara içerken yaklaşık bir,bir buçuk sene önce sigarayı bıraktım.Sigarayı bırakma konusunda internette araştırma yaparken Allen Car'ın sigarayı bırakmanın kolay yolu adlı kitabına rastladım.Onu okudum ve sigaranın yerine asla yiyecek,sakız,nikotin bandı,çerez vs koymadan,kilo almadan kendimin bile şaşırdığı şekilde siagarayı hiç aramadan bıraktım.Bırakmak isteyenlere önemle,en azından bu kitabı okumalarını öneriyorum.Gerçekten bırakmak çok kolay..
Old 18-07-2010, 17:36   #609
Armağan Konyalı

SEÇİM

Ölümlerden ölüm beğen
Kaza, savaş, cinayet
En demokratik olanı
İntiharı seçmek

İnsanlar birbirlerini öldürüyor
İdamdan önce bir sigara zararsız
İnsanlar ciğerlerini öldürüyor
Damdan düşünce bırakmaksa yararsız

Ölümlerden ölüm beğen
Kurşun, bomba, eziyet
En dramatik olanı
Sigarayı içmek
Old 18-07-2010, 23:20   #610
funda.0633

ben de 3 ay bıraktım..ama kahvenin tadını alamadım sonra kendi kendime düşündüm..bundan zevk alıyorum..ama istediğim zaman da bırakabilirm sigarayı...yani...sigara beni değil,ben sigarayı kullanıyorum artık
Old 19-07-2010, 13:49   #611
Gülümse

Alıntı:
Yazan funda.0633
ben de 3 ay bıraktım..ama kahvenin tadını alamadım sonra kendi kendime düşündüm..bundan zevk alıyorum..ama istediğim zaman da bırakabilirm sigarayı...yani...sigara beni değil,ben sigarayı kullanıyorum artık

Sigara bir alışkanlık değil dostum bağımlılıktır. Eğer İstanbul'da yaşıyorsanız ya da yolunuz İstanbul'a düşerse tavsiye ederim Body Worlds sergisine gidin. Orada sigara içmiş olan insanların akçiğerlerinin ne hale geldiğini görebilir belki bundan etkilenerek sigarayı daha rahat bırakabilirsiniz...

Bilgi için tıklayınız: http://www.bodyworlds-istanbul.com/
Old 19-07-2010, 21:50   #612
funda.0633

Sayın gülümse;bende sigara içen insanların ciğerlerinin ne durumda olduğunu elbette biliyorum... zaten bu konuda gerek basında,gerekse medyada sigarayla ilgili caydırıcı pek çok programlar yapılıyor..ben bu işin kafada bitmesiyle ilgili olduğunu düşünüyorum..ayrıca istanbulda yaşamıyorum..sanırım istanbulda yaşasaydım o şehrin stresiyle sigarayı dahada fazlalaştırırdım
Old 20-07-2010, 08:26   #613
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan funda.0633
yani...sigara beni değil,ben sigarayı kullanıyorum artık
Şeytanın 963 kandırması varsa insanın 963 bahanesi vardır.
Old 20-07-2010, 08:34   #614
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Şeytanın 963 kandırması varsa insanın 963 bahanesi vardır.

964- Armağan abi bırakınca ben de bırakacağım.
Old 20-07-2010, 09:35   #615
Av.H.Sancar KARACA

Fatih Sultan Mehmet'in; İstanbul'u kuşatması uzadığında, devlet erkanına "Ya ben İstanbul'u alırım ya da İstanbul beni" dediğini yazar bazı tarihçiler.
O hesap, sigarayı bırakamayanı (Allah gecinden versin ) sigara bırakıyor zaten.
Telaşeye gerek yok. (Sn av.ufuk kulaklarınız çınladı mı )
Old 20-07-2010, 12:05   #616
Av.Meryem Kaya

Sigaranın bir bağımlılık olduğu çok doğru.Genel olarak sigara içen potansiyeline bakıldığında hem de uyuşturucu bağımlılığından bile daha tehlikeli bir boyutta.Fakat sigarayı içenler kötü akciğer resimleri,bitmiş insan vücutları gibi şeylere bakmazlar,bakmak istemezler,öyle görüntüler çıktığında o görüntülere bakamaycak bir yol bulurlar.Sigarayı beyinde hem de sigarayı bırakmaktan ve sigaranın vereceği yoksunluk duygusundan korkmadan ve "sigara içmezsen ölürsün"şeklendemi bir yöntemden farklı bir yöntemle bitirebilmek için bunu bizzat deneyimlemiş biri olarak "sigarayı bırakmanın kolay yolu " kitabını şiddetle okumanızı öneriyorum.Bu kitabı önerdiğim bir çok insan en azından benim memleketimde bu kitabı okuma yolu ile olmasa bile kendilerine başka yöntemler bularak sigarayı bıraktılar..Ama tabi en önemlisi bırakmayı gerçekten istemek ve bırakmaktan da önemlisi bi daha başlamamak.Bunun için de sigaradan sevgileden ayrılır gibi değil de tiksinerek ayrılmak
Old 20-07-2010, 12:41   #617
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Meryem Kaya
Sigaranın bir bağımlılık olduğu çok doğru.Genel olarak sigara içen potansiyeline bakıldığında hem de uyuşturucu bağımlılığından bile daha tehlikeli bir boyutta.Fakat sigarayı içenler kötü akciğer resimleri,bitmiş insan vücutları gibi şeylere bakmazlar,bakmak istemezler,öyle görüntüler çıktığında o görüntülere bakamaycak bir yol bulurlar.Sigarayı beyinde hem de sigarayı bırakmaktan ve sigaranın vereceği yoksunluk duygusundan korkmadan ve "sigara içmezsen ölürsün"şeklendemi bir yöntemden farklı bir yöntemle bitirebilmek için bunu bizzat deneyimlemiş biri olarak "sigarayı bırakmanın kolay yolu " kitabını şiddetle okumanızı öneriyorum.Bu kitabı önerdiğim bir çok insan en azından benim memleketimde bu kitabı okuma yolu ile olmasa bile kendilerine başka yöntemler bularak sigarayı bıraktılar..Ama tabi en önemlisi bırakmayı gerçekten istemek ve bırakmaktan da önemlisi bi daha başlamamak.Bunun için de sigaradan sevgileden ayrılır gibi değil de tiksinerek ayrılmak

Sayın Kaya, iki defadır Allen Carr'ın "Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu" adlı kitabından sözediyorsunuz. Kitabı okuyan (ve sigarayı bırakamamış) biri olarak ben de kitap hakkındaki eleştirilerimi yazayım dedim.
Kitap, adı ile sanki özel bir yöntem önerecekmiş gibi geliyor insana. Okumaya başlıyorsunuz, Carr sık sık "Sigara içmeye devam edin" diyor sayfalar boyunca. Sigaranın bilinen zararlarından sözediyor, bir uyuşturucu olduğunu söylüyor vb. Okudukça hala bir yöntem önerilmediğini farkediyorsunuz. Satır aralarında açıklıyor aslında yöntemi: "Sigara içmemek için birşey yapmanıza gerek yok, içmeyeceksiniz o kadar." gibi garipliklerle karşılaşıyorsunuz. Eh, içmeyebilsem zaten ne diye sigarayı bırakmaya çalışayım?
Kitapta ısrarla, Carr'ın yönteminin "irade yöntemi olmadığı" vurgulanıyor. "E peki öyleyse ne?" diye düşünüyor, okumaya devam ediyorsunuz ama nafile...
Sonuçta kitapta bir yöntem, bir yol gösterilmiyor. Ben kitabı okuduktan sonra dolandırıldığımı hissettim.
Armağan abi sigarayı bırakıp bunun kitabını yazsa, alacağım vallahi.
Old 20-07-2010, 13:09   #618
Av.Meryem Kaya

Sayın Aladağ;
Öncelikle bu konuda ikti haftadır değil son üç gündür yazıyorum.Bu konuda gelen mesajlar nedeniyle "sigarayı bırakmak isteyen" arkadaşlarımıza sigarayı bu yolla bırakan biri olarak bunun "irade kullanmadan","canınız hiç sigara istemeden"sigaranın bırakılabileceığini yaşayarak görmüş biri olarak tavsiye etmek istedim.Çünkü insan bırakınca ve bırakmak isteyenleri de görünce doğal olarak yaptığı şeyi tavsiye etmek istiyor.Tavsiye ettiğim insanların tamamında başarılı olmadığını fakat bırakma konusunda en azından gayret olduğunu da az önceki mesajımda belirttim.Ayrıca ben bu kitabın tanıtımını yapıyormuş gibi bir izlenim bıraktıysam da kusura bakmayın öyle bişey hiç yok.Çünkü ben bile kitabı satın almadım.İnternetten okudum.Kitapta tabiki yöntemler var onlardan biri de en az üç hafta içmemeye kararlı olmak..
Okuduysanız ve beğenmediyseniz sorun yok..Fakat bu başkalarına faydalı olmayacağı manasına gelmez zannediyorumBen okudum ve belki de çok istediğim için kitap faydalı oldu..Her ne şekilde olursa olsun sigarayı bırakmak bi zamanlar bunu asla bırakmayı düşünmeyen ve "sigarayı bırak" diyenlere şiddetle karşı çıkan biri olarak çok güzel.Umarım herkes bırakır.Saygılar.
Old 20-07-2010, 13:13   #619
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Meryem Kaya
Sayın Aladağ;
Öncelikle bu konuda ikti haftadır değil son üç gündür yazıyorum.Bu konuda gelen mesajlar nedeniyle "sigarayı bırakmak isteyen" arkadaşlarımıza sigarayı bu yolla bırakan biri olarak bunun "irade kullanmadan","canınız hiç sigara istemeden"sigaranın bırakılabileceığini yaşayarak görmüş biri olarak tavsiye etmek istedim.Çünkü insan bırakınca ve bırakmak isteyenleri de görünce doğal olarak yaptığı şeyi tavsiye etmek istiyor.Tavsiye ettiğim insanların tamamında başarılı olmadığını fakat bırakma konusunda en azından gayret olduğunu da az önceki mesajımda belirttim.Ayrıca ben bu kitabın tanıtımını yapıyormuş gibi bir izlenim bıraktıysam da kusura bakmayın öyle bişey hiç yok.Çünkü ben bile kitabı satın almadım.İnternetten okudum.Kitapta tabiki yöntemler var onlardan biri de en az üç hafta içmemeye kararlı olmak..
Okuduysanız ve beğenmediyseniz sorun yok..Fakat bu başkalarına faydalı olmayacağı manasına gelmez zannediyorumBen okudum ve belki de çok istediğim için kitap faydalı oldu..Her ne şekilde olursa olsun sigarayı bırakmak bi zamanlar bunu asla bırakmayı düşünmeyen ve "sigarayı bırak" diyenlere şiddetle karşı çıkan biri olarak çok güzel.Umarım herkes bırakır.Saygılar.

Kitabı bir daha okursam "defa"ları "hafta" diye okuyacağım, belki o zaman yararı olur.
Old 20-07-2010, 13:38   #621
Av.Tuğba Göktepe

Kullanmadım,kullanmıyorum,kullanmıycam .
Yemeğin arkasına çayımı içip,kahvenin yanına bitter çikolatamı yiyorum.
Üzüntümü arkadaşımla ,derdimi ailemle,sıkıntımı Allah'la paylaşıyorum.
Boşa harcayacak tek kuruşum da yok.
Ailemde hiçkimse içmiyor.
Sigara ,27 senede hayatıma girebileceği bir boşluk bulamadı,bulamayacak.
Old 20-07-2010, 13:39   #622
Adli Tip

Sigarayı -genç yaşta- bırakarak, "demek ki yapılabiliyormuş" dedirten tanıdıklarımın birçoğu, maalesef sigraya yeniden başladı..
Bunlardan sonuncusu da, bahse konu kitabı okuduktan sonra sigarayı (3-5 ay) bırakan bir dostumdu.
Old 20-07-2010, 14:04   #623
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Sigarayı bırakma kitabı için sigarayı bırakmak gerekmez. Ya da tam tersine, sigarayı bırakmak için kitap gerekmez.

Sevgili Av.Cengiz Aladağ

Bu başlığa yazma gereği duymanın nedeni sigarayı bırakma isteği duymandır.

İnatçı ve sert mizaçlı kişiliğine uygun bir iş yapmak istersen gel, sigarayı bırakalım. Karşındaki sigara değil. Karşındaki sensin. Kendini yenebilir misin?

Yarın sabahtan itibaren sigara içmeyelim. Kendimizi kurtaralım. Yoksa yaşlılığımızda sürüneceğiz. Şimdiden ben birazcık koştuğumda ellerimi dizlerime koyarak soluklanmaya başladım.

Sevgilerimle
Old 20-07-2010, 14:08   #624
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Sayın Kaya, iki defadır Allen Carr'ın "Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu" adlı kitabından sözediyorsunuz. Kitabı okuyan (ve sigarayı bırakamamış) biri olarak ben de kitap hakkındaki eleştirilerimi yazayım dedim.
Kitap, adı ile sanki özel bir yöntem önerecekmiş gibi geliyor insana. Okumaya başlıyorsunuz, Carr sık sık "Sigara içmeye devam edin" diyor sayfalar boyunca. Sigaranın bilinen zararlarından sözediyor, bir uyuşturucu olduğunu söylüyor vb. Okudukça hala bir yöntem önerilmediğini farkediyorsunuz. Satır aralarında açıklıyor aslında yöntemi: "Sigara içmemek için birşey yapmanıza gerek yok, içmeyeceksiniz o kadar." gibi garipliklerle karşılaşıyorsunuz. Eh, içmeyebilsem zaten ne diye sigarayı bırakmaya çalışayım?
Kitapta ısrarla, Carr'ın yönteminin "irade yöntemi olmadığı" vurgulanıyor. "E peki öyleyse ne?" diye düşünüyor, okumaya devam ediyorsunuz ama nafile...
Sonuçta kitapta bir yöntem, bir yol gösterilmiyor. Ben kitabı okuduktan sonra dolandırıldığımı hissettim.

Ben de kilo almadan sigara nasıl bırakılır diye, Sayın Meryem Kaya'nın verdiği linke göz attım. Çok etkilendiğimi itiraf ediyorum. O kadar etkilendim ki,bir kaç sayfadan sonra devam edemedim. Korkum şuydu ki, devam edersem sigarayı bırakacaktım. Ama henüz hazır olmadığımdan, okumaya devam edemedim. Neyse ki azaltmaya yaradı. Artık 3 paket içiyorum.

Cengiz Bey siz kitabı satın almışsınız. Meryem Hanım ise, bedava okumuş. O, bırakmış ama siz bırakamamışsınız. Siz bir ücret ödediğiniz için beklenti içine girip, "sigarayı bırakma yöntemi" aramışsınız. Belki ondan bırakamamışsınızdır. Bir de internetten bedava okumayı deneyin.
Old 20-07-2010, 14:14   #625
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
?

Yarın sabahtan itibaren sigara içmeyelim. Kendimizi kurtaralım. Yoksa yaşlılığımızda sürüneceğiz. Şimdiden ben birazcık koştuğumda ellerimi dizlerime koyarak soluklanmaya başladım.

Sevgilerimle

Bir holdingin başhukuk müşaviri ile birlikte çalışan meslektaş arkadaşım, iddialaşarak aynı anda sigarayı bıraktılar. Kim sigara içerse, diğerine her tek sigara için 100 USD ödeyecekti. İlk gün sigara içilmeden geçildi. İkinci gün, yine anlaşarak birer tane karşılıklı sigara içtiler. Üçüncü gün, her saat başı karşılıklı sigara içtiler. Dördüncü gün, herkes istediği zaman sigara içmeye başladı.

Alıntı:
Şimdiden ben birazcık koştuğumda ellerimi dizlerime koyarak soluklanmaya başladım.

Sayın Av.Armağan Konyalı,

Koşabildiğinize göre çok şanslısınız.
Old 20-07-2010, 14:18   #626
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Artık 3 paket içiyorum. .
Sevgili Av.Suat Ergin

Aynı soruyu size de soruyorum: Kendimizi yenebilir miyiz? Bir başka deyimle, kendimizi aşabilir miyiz?

Yarın sabah hepimiz için sigarasız, temiz, nefis bir gün olsun.
Old 20-07-2010, 14:19   #627
Av.Meryem Kaya

Hukukçulara sigarayı bırakmak için kitap tavsiye edersen böyle olur.Kabahat tavsiye edende.İnsanı tavsiye ettiğine pişman ettinizDoğru söylüyorsunuz kitap bıraktırmıyor zaten insanın kendi çabası ve en önemlisi isteği bıraktırıyor...Fakat 10 sene sigarayı yiyerek içmiş biri olarak söylemeliyim ki sigarasız hayat gerçekten çok güzel.Umarım ben ve bırakan hiçkimse başlamaz.çünkü bu işte övünmeye gelmiyor.Ben okudum bıraktım,umarım okuyarak ya da başka yöntemle bırakmak isteyen herkes bırakır..Şimdi kitap okuyarak 8 kiloverdim diye kitap tavsiye etcem herkes dalga geçecek vazgeçtim
Old 20-07-2010, 14:27   #628
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Meryem Kaya
Hukukçulara sigarayı bırakmak için kitap tavsiye edersen böyle olur.Kabahat tavsiye edende.

......

Şimdi kitap okuyarak 8 kiloverdim diye kitap tavsiye etcem herkes dalga geçecek vazgeçtim

Belki de sizin sigarayı bırakmanızı kıskanıyoruzdur, takip edip de konuşmayanlardan daha çok korkmak gerekli.

Sn Konyalı, sorduğunuz soru gerçekten çok önemli, kendimizi yenebilir miyiz?

İnatçı olanlar için süper bir yöntem.
Old 20-07-2010, 14:59   #629
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Sevgili Av.Suat Ergin

Aynı soruyu size de soruyorum: Kendimizi yenebilir miyiz? Bir başka deyimle, kendimizi aşabilir miyiz?

Yarın sabah hepimiz için sigarasız, temiz, nefis bir gün olsun.

Ben kendimden korkarım.

Teklifiniz, çok makul, bilimsel, gerçekçi, insancıl ve doğacıl.

Olmakla birlikte, şu kilo alma sendromunu(Saim Abi sendromu da diyebiliriz) da yenebilirsem, söz bırakacağım.

Bıraktığımda da Karşıyaka sahilinde; siz, ben, Adli Tip, Cengiz Bey(gelirse), Süpernaturel(gelirse), Selim Balku(gelir) sabah kahvaltısından önce koşacak mıyız? Koşarsak elleri diz üstüne koymak yok ama.
Old 20-07-2010, 15:02   #630
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Meryem Kaya
Hukukçulara sigarayı bırakmak için kitap tavsiye edersen böyle olur.Kabahat tavsiye edende.İnsanı tavsiye ettiğine pişman ettinizDoğru söylüyorsunuz kitap bıraktırmıyor zaten insanın kendi çabası ve en önemlisi isteği bıraktırıyor...Fakat 10 sene sigarayı yiyerek içmiş biri olarak söylemeliyim ki sigarasız hayat gerçekten çok güzel.Umarım ben ve bırakan hiçkimse başlamaz.çünkü bu işte övünmeye gelmiyor.Ben okudum bıraktım,umarım okuyarak ya da başka yöntemle bırakmak isteyen herkes bırakır..Şimdi kitap okuyarak 8 kiloverdim diye kitap tavsiye etcem herkes dalga geçecek vazgeçtim

Ben verdiğiniz linki eleştirmedim. Hatta korkunç olduğu için, faydalı olabileceğini düşündüm. Baştan sona okuyacağım.

Alıntı:
Şimdi kitap okuyarak 8 kiloverdim diye kitap tavsiye etcem herkes dalga geçecek vazgeçtim

Eğer verdiğiniz link sayesinde sigarayı bırakır da kilo alırsam, kilo verdiren kitabın ismini ısrarla isteyeceğim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi