Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

5 aralık 2009 hakimlik savcılık sınavı

Yanıt
Old 20-01-2010, 13:16   #91
kordelya

Arkadaşlar bir haber alan var mı bu sınav ne zaman açılacakmış? herkes bir şey söylüyor ama resmi olarak yapılan bir açıklama da yok heralde, kafam karıştı
Old 20-01-2010, 15:27   #92
Zehra Ekizo

Alıntı:
Yazan hukukun-üstünlüğü
Şuan kimsenin kesin bilgisi olmadığına eminim her kafadan bir ses çıkıyor neye inanacağımı şaştım ama iki görüş ağırlık kazandı. Bir görüşe göre bakanlık henüz karar almadı ama mayıs ayında alım yapılacak takvim açıklanması gecikecek. Diğer görüşe göre ise bakanlık artık yılda 2 sınav açmayıp sadece bir sınav açmayı düşünüyor o sınavın tarihi olarak da ağustos ayı düşünülüyomuş. Ama dediğim gibi bu görüşler kesin değil, forumlardan edindiğim izlenimlere göre yazıyorum. Herkes biran önce alım takviminin açıklanmasını bekliyor.
Cevabınız için teşekkür ederim yine belirsizlikler giderilemedi tabiki Biran önce bakanlığın açıklama yapmasını beklemekten başka bir çare yok galiba...
Old 06-02-2010, 18:22   #93
Hamdiye Güngör Somay

"Eğer evde tek başına çalışamıyorsanız evet dersaneye gitmek çok yararlı olur belli bir çalışma programınız olur ve sınavda çıkan püf noktaları daha kolay kavrarsınız. Ama kendizi zorlar sıkı çalışırsanız inanın dersaneye gerek yok çünkü kendi öğrendiklerniz de pekala aklınızda kalıyor ve çıkan soruları çözdüğünüzde yerleşiyor. Yani kendi kendinize de yapabilirsiniz"
ben hukuk fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim ve okula başlarken ve bitirmek üzeeyken de hala hakim-sevcılık sınavlarına girmek ve başarılı olmak istiyorum, kendi kendime çalışırsam da başarılı olabileceğime inanıyorum. Bana bu konuda tavsiye edebileceğiniz kaynaklar veya çalışma yöntemleri olursa çok sevinirim ... saygılarımla...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi