Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanma sonucu ev hissesine karşılık alacağım hakkında

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 20-11-2011, 20:15   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma sonucu ev hissesine karşılık alacağım hakkında

boşanma davası sonucu karara bağlanan kocamın üzerine olan evin hissesinin karşılığı olan ödemenin gerçekleşmemesi halinde evin icra yoluyla satışına girmem mümkün mü? söz konusu eve ihtiyati haciz koyuldu.
Old 21-11-2011, 18:25   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
boşanma davası sonucu karara bağlanan kocamın üzerine olan evin hissesinin karşılığı olan ödemenin gerçekleşmemesi halinde evin icra yoluyla satışına girmem mümkün mü? söz konusu eve ihtiyati haciz koyuldu.
Eve siz mi ihtiyati haciz koydurdunuz? Öyle ise, kararda bir miktar para alacağı hüküm altına alınmış olmalı. Anladığım şekilde ise, ihtiyati haczi icrai hacze çevirip, satış aşamasına getirmelisiniz.

Bir avukattan profesyonel destek alırsanız hak kaybına uğramazsınız.
Old 22-11-2011, 04:08   #3
Konuk

evet, ihtiyati hacizi ben koydurdum. boşanma davası sonucu alınan ödeme kararının zamanı da dolmak üzere. eski kocam bana olan ev hissesi karşılığı olan borcunu ödeyemezse ve evin icra yoluyla satışı gerçekleştirilirse o satışa girmek istiyorum. mümkün mü? teşekkürler.
Old 22-11-2011, 08:30   #4
kezzy

Alıntı:
Yazan Konuk
evet, ihtiyati hacizi ben koydurdum. boşanma davası sonucu alınan ödeme kararının zamanı da dolmak üzere. eski kocam bana olan ev hissesi karşılığı olan borcunu ödeyemezse ve evin icra yoluyla satışı gerçekleştirilirse o satışa girmek istiyorum. mümkün mü? teşekkürler.

Sayın katılımcı;
Tabiki icrada satışa girme hakkınız vardır. Alacaklısı olduğunuz dosyadan satış gereçekleşirse de alacaklı olarak satışa girebilirsiniz.
Ancak hak kaybına uğramamak için bir avukatla işlemlerinizi takip etmeniz lehinize olacaktır.
KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
Saygılar
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi