Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

kızımı almak istiyorum

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 03-01-2012, 14:28   #1
Konuk

Varsayılan kızımı almak istiyorum

merhaba ben bu kasım ayında eşimden anlaşmalı olarak ayrıldım boşanma dilekçesini eşimin bi yakını yazdı boşanma sebebi ailevi birliğin derinden sarsılması olarak görülüyo 1 yaşındaki kızımın velayetini ben istedim ancak babası beni tehtid etti asla boşanmam seni mahkemelerde süründürürüm falan diye aslında ilk başta istemedi çocuğu ama annesi çok düşkün diye o istiyo diye böyle yaptı boşanma kararında benim çalışıyo olmam ve çocuğa baktıracak kimsem olmadığı için babasına verildi diye yazıldı ben şimdi velayet davası açsam sizce alabilirmiyim çocuğumu birde ben boşanma davasını hazirzn ayında açtım adli tatil nedeniyle mahkeme kasımda oldu ben boşandıktan sonra evlenmeden önce görüştüğüm biriyle tekrar görüşüyorum onun işi maaşı falan iyi onunla evlensem çocuğuma ben bakacağım desem daha kolay olurmu kızımı almam bende eski eşimin beni tehtid ettiğini gösteren ses kaydı var o da işe yarar mı lütfen yardımcı olurmusunuz kızıma şimdi babaannesi bakıyo babası maddi manevi birşey yapmıyo
Old 03-01-2012, 14:37   #2
üye38190

Dikkat

Öncelikle velayetin size verilebilmesi için, babanın velayet görevlerini ihmal ettiğini kanıtlamalısınız. Anlaşmalı boşanma davası sürecinde de sizi tehdit ettiğini söylüyorsunuz. Dosya incelemesinde , gerçekten de çalışıyor olmanız ve çocuğu baktıracak kimsenin olmaması nedeniyle çocuk babaya verilmişse değişen şartlar dikkate alınarak velayeti değiştirilmesini talep edebilirsiniz. Velayette asıl hususun çocuğun yararı ve hayatı olduğunu bilin. Sair hususlar dava sürecinde yararınıza olabilir. Tabi bir aile kurmanızda, olumlu olarak yansıyabilir. Kızınızın 1 yaşında olması da ayrı bir husus. Olayın ayrıntıları ile incelenmesi için hukuki yardım alınız. Saygılarımla..
Old 03-01-2012, 14:50   #3
Konuk

Varsayılan kızımı almak isiyorum

bunu kanıtlama imkanım yok zira şu anda başka bir şehirde oturuyorum ve kızımın babaannesi de sağlıklı biri değil sinir ilaçları tansiyon ilaçları kalp ilaçları kullanıyo 1 yaşındaki bir bebeğe böyle birinin bakması zor olduğunu da ileri sürersem ve babasinın devamlı bir işte çalışmadığını söylersem (sigortası var ama iki ay bir yerde bir ay başka bir yerde çalışıyo hep işten çıkıyo ve hep ailesi ona iş buluyo) yararı olur mu sizce
Old 05-01-2012, 15:58   #4
Av. Hatun Olguner

Çocuğa sağlık sorunları olan babaannenin bakması,babasının nilgilenememesi,çocuğun yaşının çok küçük olması,boşanma davası sıarsında tehdit edilmiş olmanız gibi sebeplerle velayetin değiştirilmesini ve tarafınıza verilmesini isteyebilirsiniz..
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi